x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Polonya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair güncel, gerekli ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Tekirdağ Kapaklı, Çerkezköy, Çorlu, Marmaraereğlisi, Ergene, Şarköy, Hayrabolu, Malkara, Saray, Süleymanpaşa ve Muratlı ilçelerimiz başta olmak üzere Edirne, Çanakkale ve Kırklareli gibi çevre illerimizden başvurusu yapılacak olan Polonya vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere erişebilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Tekirdağ

Polonya Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden Polonya seyahati yapmak isteyen Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı geçmemek koşuluyla Polonya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, Polonya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Tekirdağ

Euroasia GVS Tekirdağ şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak sahip olabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0282 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu, Tekirdağ

Polonya vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvurusu formu, belgeleriniz hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vize Başvurusu Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? Tekirdağ

Gerçekleştirilen Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla birlikte konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve Polonya resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0282 255 50 37 numaralı telefonumuzu arayarak ya da tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

Diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden elde edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizin arasında herhangi bir eksiklik, hatalı olma durumu ya da gerçeğe aykırı olma durumu söz konusu olduğunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece deneyim sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedeli ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizin ödenmesini isterseniz ofisimize uğrayarak isterseniz de banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre ayarlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Schengen uygulamasına dahil olan tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya ülkesi içinde parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanızdan sonra yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri arka planda tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sordular. Başvurunuzla ilgili her türlü gelişmeden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz ofisimizi ziyaret ederek teslim alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? 

Schengen ülkesinde bulunan tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya içinde parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi vermeniz için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde, kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti karşılığında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';