x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 05 35

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru , Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Ankara şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair kapsamlı, güncel ve gerekli bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Elmalı, Çubuk, Çankaya, Elmadağ, Mamak, Gölbaşı, Keçiören, Nallıhan, Şereflikoçhisar, Yenimahalle, Ayaş, Evren, Etimesgut, Altındağ, Güdül, Kalecik, Pursaklar, Çamlıdere, Kızılcahamam, Polatlı, Kahramankazan, Akyurt, Bala, Haymana ve Beypazarı ilçelerimiz başta olmak üzere Çankırı, Bolu ve Kırşehir gibi çevre illerimizden yapılacak olan Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

Polonya Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahip olanların vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla Polonya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Polonya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Polonya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Ankara

Euroasia GVS Ankara şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belgelere ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0312 963 05 35 numaralı telefonumuzdan ya da ankara@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Ankara

Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyenler için doldurulması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık durumundayken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe uymayan, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu dertten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Ankara

Başvurusu yapılan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla beraber Polonya resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0312 963 05 35 numaralı telefonumuzdan arayabilir veya ankara@eagvs.com adresimize e-posta yollayabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Ankara

Her ülkenin yaptığı gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibat kurarak, sorular yönelterek ve dinleyerek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Seyahat Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkilileri tarafından seyahat sürenize, meslek bilgilerinize ve gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından teker teker kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Polonya konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece deneyim sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size kalan tek şey imzalamak olur.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödemesini ofisimize ziyarette bulunarak ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılmaktadır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Schengen uygulamasında bulunan tüm ülkeler gibi Polonya vize başvuruları içinde parmak izi verme şartınız vardır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından yürütülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye alması ile birlikte görevli olan bir yetkilimiz günlük olarak başvuru durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz ofisimize uğrayarak teslim alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi?

Schengen uygulamasında bulunan tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya vizenizin de işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izinizi verme aşamanızda, bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve rehberlik ederek bu aşamayı kolaylıkla tamamlamış olursunuz. 

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilir. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';