x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

0 342 255 50 63

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru , Gaziantep

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Gaziantep şubemiz tarafından sizler için hazırlamış olduğumuz Polonya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Gaziantep Nizip, Şahinbey, Oğuzeli, Yavuzeli, Araban, Şehitkamil, İslahiye, Karkamış ve Nurdağı ilçelerimiz başta olmak üzere Kahramanmaraş, Kilis ve Adıyaman gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz vize başvuruları ait tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Polonya Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Polonya seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ya da Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 3 ayı aşmamak kaydıyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Gaziantep

Euroasia GVS Gaziantep şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Polonya seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0342 255 50 02 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimizden bize e-posta yollayarak ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Gaziantep

Polonya seyahati yapmak isteyenlerin doldurmaları zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu doldurur ve sizi bu dertten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Tamamlanır? Gaziantep

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş gününde tamamlanır. Bu süre ortalama gün belirtmekle birlikte konsolosluk dönemsel yoğunlukları, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve Polonya resmi tatilleri gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0342 255 50 02 numaralı telefonumuzdan veya gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uyguladığı birtakım prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Sizler için bu aşama ve prosedürleri adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme sağlayarak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeler hazırlanırken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından detaylı bir şekilde incelenir ve kontrol edilir. Belgelerinizde eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve seyahatiniz için en önemli belge niteliği taşıması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön koşul başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilir dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Polonya vize başvurularının işleme alınması için parmak izinizin verilmiş olma şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme aşaması sona erdikten sonra yetkilimiz arka planda dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasıyla birlikte yetkililerimiz başvuru durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasıyla birlikte yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Gaziantep

Schengen vize uygulamasında bulunan tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya içinde parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi vermek için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızda kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşıar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi görüşmeye konsolosluğa davet edebilir. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılaşılan bir olaydır.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES