x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru , Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına ait gerekli, detaylı ve güncel bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Çaykara, Şalpazarı, Ayaş, Dernekpazarı, Akçaabat, Tonya, Sürmene, Ortahisar, Of, Yomra, Köprübaşı, Hayrat, Dernekpazarı, Çaykara, Arsin, Beşikdüzü, Araklı, Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Maçka ve Düzköy ilçelerimiz başta olmak üzere Gümüşhane, Rize, Giresun ve Bayburt gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Polonya vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Polonya Schengen uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin Polonya seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile seyahatlerini diledikleri gibi gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Polonya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizin için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belgelere ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor veya seyahat amacınızın hangi kategori ile eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan arayabilir ya da trabzon@eagvs.com adresimizden bize e-posta yollayabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu, Trabzon

Polonya seyahatinde bulunmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgilerle formunuzu hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Karara Bağlanır? Trabzon

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla Polonya resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0462 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak ya da trabzon@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Her ülkenin uygulamış olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için yaptığı bazı prosedürler ve aşamalar mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları adım adım aşağıdaki şekilde listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişim kurarak dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belge Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Talep edilen belgelere nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice incelenerek kontrol edilir. Herhangi bir belgenin eksik ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Böylelikle belge hataları sebebiyle meydana gelecek olan vize başvuru uzaması veya iptali gibi durumların önüne geçmekteyiz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Polonya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve seyahatiniz için en gerekli belge olma özelliğine sahip olan Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir özen ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla birlikte gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza yatırarak dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvurularını randevu sistemine göre planlar ve bu sisteme göre dosya kabulü yapar. Yetkililerimiz sizlerle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Polonya vize başvurularının işleme alınması için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilmesinin ardından dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkilimiz günlük olarak başvuru durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili her türlü gelişmeden aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz bu aşamada size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vizesi için Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen uygulamasına taraf olan diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya içinde başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme sürecinde kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir olay olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';