x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Edirne@eagvs.com

Polonya Vize İşlemleri, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Edirne şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair güncel, detaylı ve gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Edirne Merkez, Süloğlu, Lalapaşa, Keşan, Meriç, Uzunköprü, Enez ve İpsala ilçelerimiz başta olmak üzere Kırklareli, Çanakkale ve Tekirdağ gibi çevre illerimizden yapılacak olan Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Edirne

Polonya Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Bu nedenle Polonya vize başvurusu yapmak isteyen Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. 

Polonya Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Edirne

Euroasia GVS Edirne şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahat amacınız için gerekli olan belge listelerine ulaşmak için ilgili kategori bağlantılarına tıklayabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0850 241 04 48 numaralı telefonumuzu arayarak veya edirne@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Edirne

Polonya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve başvuruları için en önemli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılacak olan eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuca Bağlanır? Edirne

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla beraber Polonya resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık veya gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0850 241 04 48 numaralı telefonumuzu arayarak ya da edirne@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Edirne

Diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri arayarak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkililerinin sizden meslek detaylarınıza göre,seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimizi, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizin ödenmesini isterseniz banka hesabımıza transfer ederek isterseniz de ofisimize ziyarette bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Polonya vize başvuruları için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme süreciniz sona erdikten sonra yetkilimiz dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri arka planda tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsoloslukta başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu alır ve size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir dilerseniz de ofisimize gelerek alabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Edirne

Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Polonya vizesi içinde parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi vermeniz için başvuru merkezine şahsen gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde bizden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliği aracılığı ile bu işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';