x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 50 15

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com-ask@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru, İstanbul

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta İstanbul Pendik, Kadıköy, Adalar, Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Çatalca, Ataşehir, Kartal, Arnavutluk, Bahçelievler, Esenyurt, Bağcılar, Gaziosmanpaşa, Ümraniye, Beyoğlu, Sarıyer, Esenler, Beylikdüzü, Sultangazi, Üsküdar, Kağıthane, Sancaktepe, Bakırköy, Çekmeköy, Beykoz, Güngören, Şile, Zeytinburnu, Tuzla, Eyüpsultan, Güngören, Maltepe, Fatih, Başakşehir, Şişli, Silivri, Bayrampaşa ve Beşiktaş ilçelerimiz başta olmak üzere Tekirdağ, Kocaeli ve Yalova gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Polonya Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydıyla diledikleri gibi Polonya seyahati gerçekleştirebilirler. Polonya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? İstanbul

Euroasia GVS İstanbul şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0212 963 50 15 numaralı telefonumuzdan veya help@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu İstanbul

Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internetten online olarak doldurulur, örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılan eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Uzmanlarımız size bu konuda gereken desteği sağlayarak gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? İstanbul

Başvurusu yapılan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş gününde karara bağlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Polonya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0212 963 50 15 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da help@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Tüm ülkelerin yaptığı gibi Polonya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme sağlayarak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Kurumumuza hazırlayıp ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı eksik veya hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Polonya konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir bilgi birikimi ve tecrübe gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir veya banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Diğer Schengen ülkesine üye ülkelerde olduğu gibi Polonya içinde parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyalarınızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun sonuca ermesinin ardından yetkilimiz konsolosluğa giderek pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? İstanbul

Schengen vize bölgesindeki tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izinizin verilme aşamasında kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuzca tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayı nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES