x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru , Bodrum

Sayın ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Bodrum şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair detaylı, gerekli ve güncel bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Muğla Bodrum, Milas, Marmaris, Fethiye, Datça, Kavaklıdere, Menteşe, Dalaman, Ula, Köyceğiz, Ortaca ve Seydikemer ilçelerimiz başta olmak üzere Aydın, Denizli ve Burdur gibi çevre illerimizden yapılacak olan Polonya vize başvurularına dair kapsamlı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisi de Polonya’dır. Bu nedenle Siyah (Diplomatik), Yeşil (Hususi) ve Gri (Hizmet pasaport sahiplerinin Polonya seyahatleri öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibiyseniz Polonya seyahatinizden önce mutlaka geçerli olan bir vize almanız gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Bodrum şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belgelere ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzdan veya bodrum@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Bodrum

Polonya vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internetten online olarak doldurulur, bir tane örneği alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlarımız size bu konuda gerekli desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgilerle doldurur ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? Bodrum

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre ortalama gün belirtmekle birlikte konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi, Polonya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0252 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Diğer ülkelerde olduğu gibi, Polonya’nın da vize işlemleri için yapmış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz tarafından sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin meslek bilgilerinize göre, konaklama sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istedikleri belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusuda tarafımızca bilgilendirilirsiniz. Seyahat sigortası ve otel rezervasyonu gibi seyahatinizde ihtiyaç duyacağınız bir takım belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatli bir şekilde incelenerek kontrol edilir. Herhangi bir belgenizin eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması halinde bilgi sahibi edilirsiniz. Bu sayede belge hataları sebebiyle meydana gelebilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olmaktayız.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti halinde olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir özen ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön koşul başvuru ücretinizi ödemektir. Vize başvuru ücreti tüm harç bedelleri, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi isterseniz banka hesabımıza göndererek isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizinle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Polonya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verilme sürecinden sonra yetkilimiz dosyanızı konsolosluğa teslim eder ve başvurunuzun işleme alınmasını sağlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkilimiz başvuru durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili her türlü gelişmeden aranarak bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru sürecinizin sona ermesinin ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bodrum

Schengen uygulamasına üye olan diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya içinde parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi vermeniz için şahsen başvuru merkezine gelmeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinde sizi bir yetkilimiz sizi karşılar ve size rehberlik ederek bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';