x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 59

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Polonya Vize Başvurusu, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Bursa şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair gerekli, detaylı ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda Bursa Mustafakemalpaşa, Nilüfer, İnegöl, Karacabey, Büyükorhan, Osmangazi, Harmancık, Yıldırım, Keles, Gemlik, Orhaneli, Mudanya, İznik, Gürsu, Yenişehir ve Kestel ve Orhangazi ilçelerimiz başta olmak üzere Bilecik, Yalova ve Kütahya gibi çevre illerimizden yapılacak olan Polonya vize başvurularına ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisi de Polonya’dır. Bu nedenle Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin Polonya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Polonya seyahati yapmak isteyen Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içinde 90 günü aşmamak şartı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Bursa

Euroasia GVS Bursa şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0224 322 01 59 numaralı telefonumuzu arayarak veya bursa@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Bursa

Polonya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? Bursa

Gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, Polonya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 
0224 322 01 59 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da bursa@eagvs.com adresimizden bize e-posta yollayabilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Her ülkenin yaptığı gibi Polonya’nın da vize başvuru işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından konaklama sürenize göre, meslek detaylarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Hangi belgeye nasıl ve nereden sahip olacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizin arasında gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya başvuru formunu doldurmak ayrı bir özen ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi doldurarak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Diğer Schengen uygulamasında bulunan ülkelerde olduğu gibi Polonya vize başvuruları için de parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız bittikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkililerimiz tarafından arka planda tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun sonuca ermesinin ardından yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve sizi arayarak haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz ofisimize uğrayarak teslim alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bursa

Schengen vize uygulamasına üye olan tüm ülkelerdeki gibi Polonya için de parmak izi verme şartı aranmaktadır. Parmak izi verme sürecinizde, bizden almış olduğunuz danışmanlık hizmet bedeli kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa yüz yüze görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES