x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta İçi: 8.00-18.00
Hafta Sonu: 10.00-14.00

Eposta

balıkesir@eagvs.com

Polonya Vize Başvurusu, Balıkesir

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize işlemlerine dair gerekli, kapsamlı ve güncel bilgileri bulundurduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Balıkesir Ayvalık, Susurluk, Burhaniye, Altıeylül, Bigadiç, Bandırma, Gönen, Dursunbey, Erdek, Sındırgı, Marmara, Karesi, Balya, Edremit, Gömeç, Savaştepe, Manyas, Kepsut, Havran ve İvrindi ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Manisa ve Kütahya gibi çevre illerimizden yapılacak olan Polonya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Polonya Schengen ülkesine üye olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Polonya seyahati gerçekleştirmek isteyen Diplomatik (Siyah), Gri (Hizmet) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin 180 gün içinde 3 ayı geçirmemek koşulu ile vize almalarına gerek olmadan seyahatlerini yapabilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise Polonya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? Balıkesir

Euroasia GVS Balıkesir şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için Polonya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatinize uygun belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0266 255 50 03 numaralı telefonumuzu arayabilir veya balikesir@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu Balıkesir

Polonya vizesine başvurmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve başvuruları için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda gerekli desteği vererek başvuru formunuzu sizden gelen bilgiler sayesinde doldurup hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçinde Tamamlanır? Balıkesir

Başvurusu gerçekleştirilecek olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş gününde tamamlanır. Bu zaman ortalama olmakla beraber Polonya resmi tatilleri, konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu sebeple seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0266 255 50 03 numaralı telefonumuzdan bizi arayarak ya da balikesir@eagvs.com adresimiz e-posta yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya’nın da vize başvuruları için yaptığı bazı uygulamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişim kurarak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat yapacağınızı belirler.
  • Seyahat Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından konaklama sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgeleriniz arasında herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması sebebiyle Polonya başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi doldurarak formunuzu hazırlar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur. 
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harçlar, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretlerimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Schengen uygulamasına üye tüm ülkelerde olduğu gibi Polonya seyahati için de parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme süreci tamamlandıktan sonra yetkililerimiz dosyanızın konsolosluğa verilmesi ve başvurunuzun takibe alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri arka planda tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Polonya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye alması ile birlikte yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvuru işleminizin sonuçlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Balıkesir

Tüm Schengen uygulamasında bulunan ülkelerde olduğu gibi Polonya vize başvuruları için de parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izinizi başvuru merkezine şahsen gelerek vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığıyla bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES