x
Polonya

Vize İşlemleri

Polonya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Polonya Vize Başvuru , Konya

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Konya şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Polonya vize başvurularına dair detaylı, güncel ve gerekli bilgilerin bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda Konya Selçuk, Ereğli, Hüyük, Yalıhüyük, Kadınhanı, Güneysınır, Karatay, Ilgın, Bozkır, Çeltik, Meram, Halkapınar, Akşehir, Seydişehir, Cihanbeyli, Doğanhisar, Derbent, Beyşehir, Ahırlı, Çumra, Hadim, Akören, Kulu, Karapınar, Derebucak, Sarayönü, Yunak, Emirgazi, Tuzlukçu ve Taşkent ilçeleri başta olmak üzere Nevşehir, Niğde ve Kırşehir gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Polonya Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

Polonya Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerden birisidir. Bu nedenle Polonya seyahati yapmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin ise vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 3 ayı geçmemek kaydı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Polonya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Konya şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize Polonya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

Polonya  Vize Başvuru Formu Konya

Polonya vize başvurusu yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan Polonya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, eksik ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Polonya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Karara Bağlanır? Konya

Başvurusu yapılacak olan Polonya vize başvuruları yaklaşık olarak 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, Polonya resmi tatilleri ve konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1.5 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan veya konya@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Polonya Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Her ülkede olduğu gibi Polonya’nın da vize başvuruları için uyguladığı bir takım aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Sizler için bu aşamaları aşağıdaki gibi adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Polonya konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize göre, meslek bilgilerinize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. Otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi seyahatiniz için ihtiyacınız olan bazı belgelere ofisimizden hiç ayrılmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatle kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz. Yapmış olduğumuz bu uygulama sayesinde başvurunuzun iptal edilmesini ya da uzamasını önlemiş oluyoruz.
  • Polonya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle Polonya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve odak gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • Polonya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden, danışmanlık hizmet bedelimizden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödenmesini dilerseniz banka hesabımıza transfer ederek dilerseniz de ofisimize ziyarette bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Polonya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu şekilde dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizinle iletişim kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Polonya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız tamamlanmasının ardından yetkilimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından bir yetkilimiz her gün dosya durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden aranarak anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuçlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir isterseniz de ofisimize uğrayarak teslim alabilirsiniz.

Polonya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Konya

Schengen vize uygulamasına üye olan diğer ülkelerde olduğu gibi Polonya vize başvurularının da işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izinizi şahsen başvuru merkezine gelerek vermeniz gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberlik ederek bu aşamayı sorunsuz bir biçimde tamamlamış olursunuz.

Polonya konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir olay olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Polonya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';