x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi İzmir

o. uyuk 18/11/18, 23:43
iyi çalışamlar, İtalya vizesi izmir için başvuru yapacağım tahmini tarih mart ayında gideceğiz. Seyahat 7 - 10 gün arasını kapsamaktadır. İzmir'de vergi mükellefi durumundayım. Bankalarla ilgili her hangi bir sıkıntım bulunmamaktadır. Daha önce herhangi bir ülkeye seyahat etmedim Vize almada bir sıkıntı yaşar mıyım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın Uyuk merhaba,

Euroasia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.

İtalya vizesi İzmir'den yapacağınız başvuru evraklarınızı inceledikten sonra durumunuz hakkında bir öngörüde bulabiliriz. Dosyanızı incelkdikten sonra dosyanızda tespit edilebilecek zayıf bir yanları güçlendirerek ve İtalya vize uyum koşullarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak olası vize redlerine karşı gerekli önelemleri almış oluruz. Kurumumuz bu alanda hizmet vermekten mutluluk duyacaktır.

Euroasia GVS İstanbul

 

M. Ateş 24/03/19, 17:01

Merhabalar ; Mayıs Ayı ortasında Bir haftalık İtalya Tatili planlıyorum. Otel Rezervasyonum 15.05.2019 ile 20.05.2019 tarihleri arasında. Vize başvurusu yaparken seyahat sigortasını 1 haftalık yapmam vize geçerlilik süremi etkiler mi ? yani 1 haftalık sigorta yapmam duruöumda 1 haftalık yada 15 günlük mü vize çıkar yoksa 1 aylık yada 3 aylık çıkabilir mi ?

B. Çınar 23/11/19, 13:59

Aksarayda ikametgahım var, İtalya vizesi İzmir üzerinden başvuru yapabiliyor muyum? özel sektörde sigortalı çalışıyorum ,arkadaşımın yanına gitmek istiyorum davet mektubu almam gerekiyor mu vize başvurumu nerden yapacağım? Sizler bu konuda bize nasıl destek oluyorsunuz?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/11/19, 13:59

Merhaba Burak Bey,

İtalya Konsolosluğu vize başvurularını yetki alanlarına göre değerlendirmektedir. Aksaray ilinde ikamet eden kişiler başvurularını, İzmir İtalya Konsolosluğu'nun yetki alanında bulunduğundan İzmir ya da Antalya'dan biometrik işlemlerini yaparak başvurularını yapabilirler.

İzmir İtalya Vizesi

İzmir İtalyan Konsolosluğu'nun yetki alanında bulunan iller aşağıda belirtilmektedir. Adana, Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta,İzmir, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak. Bu illerde ikamet eden kişiler, İtalya vizesi İzmir başvuru ya da Antalya başvuru merkezlerinden yapabilirler.Euroasia vize danışmanlarımızı arayarak özel sektörde çalışanların hazırlaması gereken güncel evrak listesini temin edebilirsiniz.İtalya’da ikamet eden kişi sizi davet edebilir,bununla ilgili olarak gerekli davet mektubunu doldurarak size email ya da fax yoluyla iletebilirler.Bu davet mektubunu hazırlamış olduğunuz diğer evraklarla birlikte sunabilirsiniz.Bu durumda konaklamanız ile ilgili satın alınmış ya da rezervasyonu yapılmış otel bilgilerini sunmanıza gerek kalmamaktadır.Çalıştığınız işyerine ait evrakları (ticaret sicil gazetesi,vergi levhası,faaliyet belgesi,imza sirküleri,çalışma –izin yazısı,maaş bordları ve işe giriş belgesi) , sgk barkodlu hizmet dökümünüzü,son 3 aylık şahsi banka dökümlerinizi ve seyahat tarihlerinizi kapsayan seyahat sağlık sigortanızı hazırlamalısınız. İtalya Konslosluğu’na hitaben seyahat planınızı anlatan bir dilekçe yazıp başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Evraklarınızın güncel tarihli olmasına dikkat etmelisiniz.Seyahat sağlık sigortanızın hazırlanması, başvuru formunuzun doldurulması,randevunuzun alınması,dilekçelerinizin hazırlanması ve tüm süreç hakkında Euroasia vize danışmanlarımızı arayarak destek alabilirsiniz. Son 5 yıl içerisinde İtalya ya da başka bir Schengen ülkesinden vize almış ve biometrik işlemleriniz vize başvurusu için alınmış ise randevuya gelmenize gerek kalmadan Euroasia vize danışmanlarımızca başvurunuz yapılacaktır.Vize başvurunuzun değerlendirilmesinden sonra pasaportunuzun teslimi aşamasında pasaportunuz teslim alımı için size bilgi verilecek sizden gelecek talebe istinaden pasaportunuz teslim edilecektir.

İtalya vizesi İzmir başvurularınız için daha detaylı bilgiye ülke uzmanlarımızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Euroasia GVS Schengen,

Gökhan Kartal

İtalya Vizesi İzmir

U.T. 07/10/20, 09:25

İtalya vizesi İzmir üzerinden başvuru nereden yapılmaktadır? İdata üzerinden vize başvurusu yapıldığını duydum ama o belli yerler için geçerliymiş, ben Muğla'da ikamet ediyorum, başvurumu nereden hangi başvuru merkezinden yapacağımı anlayamadım. Öncelikle ben ticari olarak seyahat edeceğim, davetiyemi aldım, çalıştığım şirket adına gönderilen malların genel sistem kontrollerini sağlayacağım, bunun için kısa süreli vize alınabiliyormuş, en son yine ticari olarak geçen sene Almanya seyahatim olmuştu. Bilgilerinizi bekliyorum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/10/20, 09:41

Merhaba,

İtalya'nın İstanbul temsilciliğinin yetkilendirdiği vize başvuru merkezi ile diğer temsilciliklerin merkezleri bölge ayrımına göre farklı olabilir. İzmir İtalya Konsolosluğu üzeriden vize başvurusu sağlayabilmek için tüm evraklarınızı ofislerimize kargo veya elden teslim etmenizi rica ediyoruz. Bizlere ulaşan evraklarınız üç iş günü içerisinde değerlendirilir, eksikler var ise tamamlanması sağlanır ve randevunuz alınarak işlemlere başlanır.

Ticari vize başvurunuz yetkili vize başvuru merkezinden yapılabilmektedir. Son 4 yıl içerisinde almış olduğunuz bir schengen vizesi için parmak izi beyanında bulunmuşsanız bu başvuru için şahsen gelinmesine (konsolosluk özel olarak çağırmadıkça) gerek yoktur. Bizler başvurunuzu yapar ve takibini sağlarız.

Şirket çalışanlar için istenen ticari vize evrak listesi ülke uzmanlarımız tarafından paylaşmış olduğunuz mail ve sms bilgilerine gönderilmiştir.

İtalya vize başvurusu İzmir için daha detaylı bilgi almak için müşteri temsilcinizden destek alabilirsiniz.

İtalya Vizesi İzmir

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES