x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi Randevu

S. Sevda 23/11/19, 13:42
Merhaba Öncelikle bir kaç sorum olacak soru cevap çok güzel olmuş cevaplar için şimdiden teşekkür ederim. 1.İtalya vize başvuru formunu bastırıp önceden doldurmak geçerli mi farklı bir şekilde nasıl temin edebiliriz? İtalya vize randevu esnasında yardımcı olunuyormu. 2. 18.yaş altı öğrenci izin belgesinin hem Türkçe hemde ingilizce olarak mı almak gerekir. 3.Dilekçelerimizi ingilizce olarakmı her kişi için yazmak gerekiyor 4.Bosanmış bir anne olarak velayet bende mahkeme kararımda var baba muavfakat verecek zaten ülke belirtmek gerekiyormu birde formu tekrar imzalatmak gerekiyormu başka şehirde kendisi. 5.Babadan yetim maaşı alıyorum emeklimi yoksa çalışmayan olarakmı belge toplamam gerekiyor destek için tekrar teşekkür ediyorum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Sevda Hanım,biz de size takdiriniz için teşekkür ederiz. İtalya vize randevu almadan önce hazırlamanız gereken başvuru formunu doldurmanız ve İtalya vize randevu gün ve saatinde işlem merkezinde hazır bulunarak parmak izi vermeniz gerekecektir. Euroasia vize danışmanlarımız tarafından hazırlanarak,  doldurulmaktadır.Siz sadece çalışma şeklinize ve seyahat amacınıza uygun güncel evrak listesini Euroasia vize danışmanlarımızı arayarak temin edebilirsiniz,hazırladıktan sonra  teslim etmeniz yeterli olacaktır.

Evraklarınız geldikten sonra randevunuz alınarak size bilgi verilmektedir. İtalya Konsolosluğu’na vize başvurusu yapacak kişi  öğrenci ise, öğrenim gördüğü okuldan Türkçe ya da İngilizce olarak öğrenci belgesi alması gerekir.Konsolosluğa hitaben yazacağınız dilekçeler  de Türkçe ya da İngilizce olabilir,seyahat planınızı,sponsorluk durumunuzu ve vize talebinizi tek dilekçede belirtebilirsiniz.Dilekçe örnekleri konusunda müşteri danışmanınızdan destek alabilirsiniz.Boşanmanızı belirten mahkeme kararını gösteren belgeyi ve 18 yaş altı çocuk ile birlikte seyahatlerde, seyahat etmeyen ebeveynden muvafakatname almak yeterlidir.Muvafakatnamede ülke belirtmenize gerek yoktur.Ayrıca başvuru formuna imza atması gerekmemektedir.Emekli maaşı aldığınıza dair e-devletten emekli aylık bilgisi dökümü,emekli olduğunuzu belirten belge, emekli maaşınızın yattığı bankadan son 3 aylık hesap ekstresi aldığınız takdirde emekli olarak başvuru yapabilirsiniz.Daha önceden verilmiş parmak iziniz var ise randevuda bulunmanıza gerek olmadan başvurunuz yetkili arkadaşımız tarafından yapılabilecektir. İtalya Konsolosluğu’nun vize başvurunuzu değerlendirmesinin ardından pasaportunuz teslim alınarak talebinize istinaden kargo, kurye ile gönderilebilir  ya da ofisimize gelerek elden  teslim alabilirsiniz.

Euroasia GVS Schengen,

Gökhan Kartal

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES