x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi Adana

H. Koz 23/11/19, 13:06
Merhaba Adana'da ikamet ediyorum. İtalya vizesi Adana başvurusu için parmak izi vermem gerekiyor mu? Bizzat izmir'e mi gitmem gerekiyor. İtalya vizesi Adana'dan alınmıyorsa, başvuru ve parmak izi sürecini Antep'ten veya Ankara'dan yapabilir miyim?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Hatice Hanım,

İtalya vizesi Adana üzerinden almak isteyen Türk pasaportlu kişiler ve oturumu bulunan kişiler İzmir İtalyan Konsolosluğu'nun yetki alanında bulunan  illerin içerisinde bulunmaktadır. İzmir İtalyan Konsolosluğunun Adana’da ikamet eden kişilerin vize başvurularını değerlendirebilmesi için vize başvurusu yapacak olan kişilerin parmak izi, biometrik işlemlerinin ve başvuru formlarının teslimini Antalya veya İzmir’den yapmaları gerekir. İzmir İtalyan Konsolosluğunun yetki alanında bulunan diğer iller ise Afyon, Aksaray, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, İzmir, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Uşak illerimizdir. Belirtilen illerde ikamet eden Türk pasaportlu ve yabancı uyruklu kişiler de aynı şekilde biometrik işlemlerini İzmir ya da Antalya’dan yaparak vize başvuru taleplerini iletebilirler. Son 5 yıl içerisinde bir schengen ülkesi için vize başvurusu sırasında biometrik işlemleriniz alınmadı ise şahsen giderek  parmak izi vermelisiniz. Schengen ülkeleri dışındaki ülkeler için verdiğiniz parmak izleriniz, schengen ülkelerine yapacağınız vize başvurularında geçersizdir.

Adana İtalya Vizesi

Evlilik ya da boşanma nedeniyle soy isminizde meydana gelen değişikliklerde de parmak izinizi vermeniz gerekir. İsminizde veya soy isminizde Ö ve Ü harfi bulunan vize başvurusu yapacak olan kişiler, başka bir  Schengen ülkesi için parmak izi vermişlerse, yapacakları İtalya vize başvurusu için tekrar parmak izi vermelidirler. İstisnai durumlarda İtalya Konsolosluğu, daha önce yapmış olduğunuz vize başvunuzda Schengen ülkeleri için vermiş olduğunuz parmak izinizin tekrar vermeniz için çağırabilmektedir. Türkiye dışında doğan başvuru sahipleri yakın zamanda parmak izi vermiş olsalar bile, tekrar biometrik işlemleri için parmak izi vermeleri gerekir.

İtalya vizesi Adana başvuru süreciniz boyunca danışmanlık hizmeti almak için Euroasia GVS danışmanlarımızı arayarak destek alabilirsiniz.

Euroasia GVS Schengen,

Gökhan Kartal

İtalya Vizesi Adana

Cevap Ver