x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Aile, Arkadaş Ziyaret Vizesi Davetiye

V. N. 30/11/19, 12:50
Merhabalar, Eşimle birlikte aile ziyareti için İtalya vizesi almak istiyoruz. Şu an eşim de ve ben de çalışmamaktayız uçak biletlerimizi ve İtalyan vatandaşı olan eniştemden davetiyemizi aldık daha önceden italya'da oturma iznim bulunmaktaydı şu an eşimin ve benim çalışmıyor olmamız vize alabilmemiz için engel olur mu? gerekli evraklar nelerdir nasıl yardımcı olabilirsiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Volkan Bey,

Planladığınız İtalya seyahatiniz için konsolosluğa yapacağınız vize başvurularınızda, İtalya’da ikamet eden akrabanızının hazırlayacağı İtalya aile ziyaret vizesi davetiye formunu sunmalısınız. İtalya vizesi davetiye ile birlikte vatandaş olan kişinin kimlik fotokopisini  temin etmelisiniz. Eşiniz ile sizin maddi imkanlarınızı gösterir belgeleri  sunmanız gerekir. Bunlar; son 3 aylık dönemi gösteren,banka yetkilileri tarafından  imzalanmış ve kaşelenmiş orijinal,güncel tarihli son 10 -15 gün içerisinde alınmış şahsi banka hesaplarınız, kira kontratlarınızın ve tapu belgelerinizin fotokopilerini sunabilirsiniz.

Maddi olarak başkalarına bağlı olan kişiler (öğrenciler,reşit olmayanlar,ev hanımları,çalışmayanlar) eşlerinin ya da ebeveynlerinin mali durumlarını gösteren belgeleri sunmalıdırlar. Ebeveynler çalışma durumlarına uygun evrakları, kendileri vize başvurusu yapacak şekilde sunmalıdırlar. Vize başvurusu yapacak olan kişi ya da kişilere sponsor olacak kişi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneklerini sunarak akralık bağını kanıtlayan belgeyi eklemelidir.

Sponsor olacak kişi , seyahat eden kişinin seyahati boyunca yapacağı tüm masrafları kendisinin karşılayacağını belirten İtalya Konsolosluğu’na hitaben bir dilekçe yazmalıdır.Ayrıca imzasının bulunduğu ehliyet belgesini ,imza sirkülerini ya da imza beyanı  gibi resmi evrak niteliğindeki belgeleri de diğer evraklarla birlikte ,seyahat edecek kişinin vize başvuru dosyasına eklemelidir.Vize başvurunuzun başlangıcından, hazırlamanız gereken vize evraklarınız hakkında, randevunuzun alınmasında,başvuru formlarınızın hazırlanmasında,size uygun dilekçelerin oluşturulmasında ve vize değerlendirmenizin bitmesinden sonra teslim edilecek pasaportunuzun teslim alınmasındaki desteği  Euroasia vize danışmanlarımızdan alabilirsiniz.İtalya Konsolosluğu vize değerlendirmelerini  aksi bir durum olmadığı müddetçe 4-5 işgünü içerisinde sonuçlandırmaktadır. Pasaportunuz teslim alındıktan sonra Euroasia GVS, vize danışmanınız tarafından aranarak pasaportunuz sizin vereceğiniz talimata göre hareket edip pasaportunuzun size ulaştırılmasını sağlayacaklardır. İtalya aile ziyaret vizesi için detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

İtalya Aile Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Euroasia GVS Schengen,

Gökhan Kartal

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES