x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

İtalya Vizesi Antalya

E. Ceylan 30/11/19, 13:03
Merhabalar, Antalya'da eşimle ve bir kızımla birlikte yasiyoruz. İtalya vizesi Antalya başvurusu yapmak istiyoruz. Aralık ayinda İtalya'ya kisa sureli seyahat etmek istemekteyiz. İstenilen belgeler Ankara'ya mi yoksa İzmir'e gore mi toparlayacağız acaba? Detaylar hakkında da bilgilendirme yaparsanız çok memnun kalırım. Şimdiden Tesekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Enver Bey,

İtalya turistik vize başvurusu için Antalya'da ikamet eden T.C. pasaportlu ya da yabancı uyruklu; kişilerin; vize başvuruları, İzmir İtalya Konsolusluğu tarafından değerlendirilecektir. İtalya vizesi Antalya ikametli kişilerin başvuruları İzmir başvuru merkezine iletilir. 

İzmir İtalya Konsolosluğu’nun yetki alanında bulunan diğer iller şu şekildedir: Adana, Aksaray, Afyon, Aydın, Burdur, Balıkesir, İzmir, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla,Nevşehir,Niğde,Uşak'dır.Bu illerimizde ikamet eden kişiler başvurularını ve biometrik işlemlerini  Antalya ya da İzmir’den yapabilirler. Son 5 yıl içinde bir Schengen ülkesi  vize başvurusunda parmak izi ve biometrik işlemleriniz alındı ise randevuya şahsen gitmenize gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Antalya İtalya Vizesi

Schengen ülkeleri dışındaki ülkeler için verdiğiniz ve pasaport işlemleriniz için Türk makamlarına verdiğiniz parmak izleriniz, Schengen ülkelerine yapacağınız vize başvurularında geçersizdir ve parmak izi vermelisiniz. Kızınız 12 yaşından küçük ise ya da 12 yaşından büyük ve son 5 yıl içerisinde vize başvurusunda bulunurken parmak izi ve biometrik işlemlerini tamamlayıp vize başvurusu vize reddi olmadı ise, randevuya gelmesine gerek yoktur. Sizin, eşinizin ve kızınızın , İtalya vize başvuruları ile ilgili çalışa şekilinize uygun evrakları hazırlamanız ve bu evraklara uygunbaşvuru formlarınızın hazırlanması gerekmektedir.

Planladığınız seyahatinizde İtalya’da ikamet eden bir kişinin yanına gitmeyi düşünüyorsanız İtalya’da ikamet eden kişiden davet yazısı almanız gerekir. Böyle bir durum sözkonuzu değil ise seyahat planınıza uygun konaklama bilgilerinizi sunmanız gerekir. Ayrıca seyahat; gidiş –dönüş tarihlerinize uygun biletlerinizi ve diğer ülkelere de gitmeyi düşünüyorsanız bu ara geçişleri gösteren otobüs,tren vs.biletlerini de eklemeniz gerekir. Çalışma şekillerinize uygun güncel evrak listesini Euroasia vize danışmanlarını arayarak temin edebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlayıp göndererek işlemlerinizi Euroasia GVS vize danışmanları aracılığla yapabilirsiniz.Vize değerlendirmelerinizin bitmesiyle pasaportlarınız teslim alınarak size ulaştırılacaktır.

İtalya vizesi Antalya başvuruları hakkında daha fazla bilgi için ve ofisimiz iletişim bilgilerine erişmek için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret ediniz.

İtalya vizesi Antalya

Euroasia GVS Schengen,

Gökhan Kartal

İtalya Vizesi Antalya

D.Ç. 07/10/20, 10:00

Merhaba. Antalya'da ikamet ediyorum. İtalya vizesi Antalya üzerinden başvuru yapabilir miyim, yoksa Ankara'ya mı gitmem gerecek? Sizler başvurumu yönetebilen bir danışmanlık firmasısınız sanırım, sizin üzerinizden başvuru yapabilir miyim? Turistik olarak Mayıs ayında bir seyahat düşünüyorum, ilk vize başvurum olacağı için biraz dikkatli olmak istiyorum. Ayrıca ben devlet memuruyum, hazırlamam gereken evraklar hakkında da bilgi almak istiyorum. Teşekkür ederim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 07/10/20, 10:13

Merhaba,

İzmir İtalya Konsolosluğu'nun yetki alanında bulunan şehirler arasında Antalya'da yer almaktadır. Vize başvurusu için biyometrik verilerinizi Antalya vize başvuru merkezinde verebilirsiniz, dosyanız başvuru merkezi tarafından İzmir' temsilciliğine yollanarak işleme alınır.

Antalya İtalya vizesi devlet memurları için istemiş olduğunuz evrak ve ücret bilgisi ülke uzmanlarımız tarafından paylaştığınız bilgilere mail ve sms yolu ile gönderilmiştir. Son 4 yıl içerisinde almış olduğunuz schengen vizesi olmadığı için başvuru esnasında parmak izi verebilmek için hazır bulunmanız gerekecek. Tüm koordinasyon tarafımızdan sağlanacaktır.

İtalya Antalya vize başvuru merkezi için hazırlamış olduğunuz evraklarınızı ofisimize kargo veya elden teslim etmeniz halinde 3 iş günü içerisinde değerlendirerek tarafınıza dönüşler sağlanacaktır. Birlikte belirlediğimiz bir güne randevunuz alınarak işleme başlanır.

İtalya turistik vize başvuruları pandemi nedeniyle şu an kapalıdır. Mayıs ayı için herhangi bir açılma garantisi bulunmamakla birlikte açılır açılmaz sizinle iletişime geçer ve vize başvurunuzun yapılması adına gerekli danışmanlığı sağlarız. Ayrıca tüm ülke duyuruları için de instagram hesabımızı takip edebilirsiniz.

Detaylar hakkında bilgiyi iletişime geçerek ülke temsilcimizden de alabilirsiniz.

Saygılarımla,

Okan E.

İtalya Vizesi Antalya

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';