x
İtalya

Vize İşlemleri

İtalya

Bursa İtalya Vizesi

R. menteş 12/12/18, 19:44
Selam İtalya vizemi Bursa’dan alabilir miyim? Daha önce almış olduğum schengen vizelerim var. Vizelerim de “vis”diye bir yazı var. Sanırım bir daha schnegen vize başvurularımda parmak izi vermeyeceğim sanırım. Bu bilgi doğru mudur? Eğer bu doğruysa İtalya vize mi Bursa ya da yetkili şehir neresiyse oraya gitmeden kargo ile alabiliyorum sanırım. Uluslararası bir şirketin Türkiye (Bursa) temsilcilik ofisinde çalışıyorum, hazırlanamam gereken evraklar, Bursa şehrinden vize başvurusunda bulunup bulanamayacağım konusunda bana geri dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,

Euroasia GVS'ye ulaştığınız için teşekkür ederiz.

İtalya vizesi ve Bursa'dan yapılacak İtalya vize başvuruları üzerine sorularınızı aşağıda yanıtlamaya çalışacağız. bir sebeple gözden kaçırdığımız sorularınız olması halinde lütfen bizleri bilgilendiriniz.

Öncelikle İtalya vizenizi Bursa'dan alalabiliyorsunuz. Bursa'da bulunan bir italyan Konsolosluğu olmamasına rağmen İtalya vize başvuruları için hizmet veren hizmet yüklenici kurumlar üzerinden İtalya vizenizi alabilirsiniz. Ayrıca Bursa yetkili Konsolosluk olarak İstabul İtalya Başkonsolosluğuna bağlıdır. Arzu etmeniz halinde İtalya vize başvurunuzu İstanbul'dan da yapabilirsiniz. Sorunuzda da belirttiğiniz üzere geçmiş dönemde almış olduğunuz Schengen vizelerinize düşülen ''VİS'' notu 5 yıl içerisinde yapacağınız yeni schengen vize başvurularında sizlere parmak izi işlem muafiyeti tanıyacaktır. Kısacası bundan sonra yapacağınız Schengen vize başvurularınızda bazı ülkeler ve yaşanabilecek teknik sorunlar hariç vize başvuruları sırasında hazır bulunmanıza gerek kalmadan İtalya vizenizi ofislerimiz aracılığıyla kargo veya bir asistanınızla evraklarınızı ofislerimize ulaştırarak alabilirsiniz.

Bu arada bir temsilcilik ofisi çalışanı olmanız nedeniyle hazırlamanız gereken vize başvuru evraklarınızda ufak değişiklikler olacaktır. Şirketinizle aranızda bulunan varsa iş kontranız veya söz konusu şirketin türkiye temsilcisi olduğunuz gösterir imza sirkülerinizi de İtalya vize başvuru evraklarınızın arasına eklemeyi unutmayınız. Sorularınızı yanıtlayabilediğimizi düşünüyoruz. Daha detaylı bilgiler için çağrı merkezimizi aramanızı sizlerden rica edeceğiz.

Eurosasia GVS'ye ulaştığınız için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Ersin 12/02/19, 06:37
Merhaba, Gaziantep'de oturuyorum ve İtalya vizesine başvuru yapmak istiyorum. 26 Nisan'da gideceğim ancak pasaportum dışındaki belgelerim hazır olmadığı için maalesef şimdiden başvuru yapmak istedim. Benimle kısaca süreci paylaşabilir misiniz? Sitede çok fazla bilgi var ve daha net, kısa bilgiye ihtiyacım var. Beni yönlendirebilir misiniz lütfen? 1) En erken başvuru tarihleri nedir? 2) Öğrenci pasaportu aldım ve 23 Mayıs 2020'de bitecek. Süresi İtalya vizesi için yeterlidir dimi? 3) Sponsorum abim olacak. Kendisi çalışıyor. Bu durumda hangi belgelere ihtiyacımız var. 4) Toplam ne kadar ödüyor olacağız? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim. İyi çalışmalar, Uğur.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 18/02/19, 11:15
Merhaba Ersin bey, başvurunuzu seyahat tarihinize en erken 3 ay kala gerçekleştirebilirsiniz. Şu andaki tarihleriniz uygundur. Pasaportunuzun en az 6 ay geçerliliği olması gereklidir, yani pasaportunuz da uygundur. Abiniz iş yerinden çalışma yazısı, işe giriş bildirgesi, sgk tescil ve hizmet dökümü, faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, sicil gazetesi ve son 3 aylık maaş bordrosunu alacaktır. Ayrıca yazılı sponsorluk dilekçesi ve son 3 aya ait banka dökümünü sunacaktır. Toplam ödemeniz ise tüm ücretler dahil 125 € civarında olacaktır. Detaylı bilgi ve işlemi başlatmak için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımla, Yusuf Üzümcü
Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';