x
Hollanda

Vize İşlemleri

Hollanda

Hollanda vize randevusu 2021

O.O 13/01/21, 14:50
Hollanda vize randevusu 2021 yılında nerden alınıyor? Vize başvurusu yapacağız ama vize başvurusu için randevumuzu nerden almamız gerektiğini bilmiyoruz. Vize randevuları için Konsolosluğu mu aramamız gerekiyor, yoksa kendimiz gidip bir dilekçe falan mı vereceğiz? Daha önce vize başvurusu yapmadığımız ve vize almadığımız için konuya çok yabancıyız. Vize randevumuzu aldıktan sonra belgeler nasıl teslim ediliyor, başvuru sahiplerinin Konsolosluğa gitmesi gerekiyor mu? Yoksa siz tüm işlemlerimizi bizim adımıza yapabiliyor musunuz? Konu hakkında genel anlamda bilgi verirseniz çok makbule geçer. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba aşağıda Hollanda vizesi randevu işlemleri hakkında genel anlamda bilgi vermeye çalışacağız. Öncelikle; Hollanda ülkesinin Türkiye’de yetkilendirdiği Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’den yapılan vize başvurularını değerlendiren yetkili mercidir evet ama vize başvurularını ne yazık ki oluşan yoğunluklardan dolayı direkt Konsolosluğa almamaktadır. Vize başvurularında Konsolosluklarda çok fazla yoğunluk oluşmaktadır ve yığılmalar olmaktadır. Bu durumlardan kaçınmak ve vize başvurularını kontrollü bir şekilde almak adına Hollanda Konsolosluğu da dahil diğer Schengen’e üye ülke konsoloslukları başvuruları Yetkili Servis Birimleri aracılığıyla almaktadır. Yani; Hollanda vizesi randevu işlemleri için Konsolosluğu değil; Konsolosluğun yetkilendirdiği, Yetkili Servis Birimini aramanız gerekmektedir. Yetkili servis birimlerinden dilediğiniz günlere randevu bulamayabilirsiniz. Bu yüzden işlemlerinizi son ana bırakmamanız een az bir ay öncesinden başlamanız önerilmektedir.

Hollanda Vizesine Randevu Almak

Hollanda vizesine randevu almak ve parmak izi beyanı için Yetkili Servis Birimlerin gitmek yapacağınız vize işlemlerinde sadece bir aşamadır. Vize başvurusu için randevuya gitmeden önce yapacağınız en önemli işlem durum analizinizi yapmak ve durumunuza uygun evraklar hazırlamaktır. Evrak hazırlama süreci biraz çetrefilli bir iştir ve dikkat edilmesi gerekmektedir. Evraklar hazırlanırken her çalışma durumuna göre farklı evraklar hazırlanmaktadır. Sigortalı çalışan olmanız, işveren olmanız veya küçük işletme sahibi olmanız hazırlayacağınız evrakların farklılık göstermesine sebep olacaktır. Vize başvurularında kullanılacak evrakların her birinde dikkat edilmesi gereken farklı detaylar vardır. Vize başvurusu nasıl ki kişiye özel ise hazırlanacak evraklarda kişiye özeldir. Bu yüzden dikkate edilmesi gerekmektedir.

Hollanda vize randevusu 2021 yılı için genel işleyiş hakkında bilgi vermeye çalıştık. Yukarıda da belirttiğimiz üzere vize başvurusunda randevu aşaması sadece ufak bir aşamadır. Diğer detaylar için dilediğiniz zaman bizi arayabileceğinizi unutmamanızda fayda var. Vize başvurusu için kişiye özel hazırlanacak evraklar, vize başvurusunda ödenmesi gereken tutarlar, kişilerin ödemesi gereken harçlar, Yetkili Servis Birimi harçları vs. Bunların hepsi birer birer değerlendirilmeli ve ona göre başvuru yapılmalıdır. Görüşmek üzere.

Abdullah Tunç

ask@eagvs.com

0212 963 04 51

hollanda vize randevusu 2021

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES