x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vizesi İzmir

C. Özel 01/08/19, 16:47
İyi çalışmalar. Ben 2 ay sonrası için Fransa'ya gezmek için gitmek istiyorum. Fransa vizesi İzmir başvuru yeri nerededir bunu öğrenmek istiyorum. Biraz araştırdım ama kafam karıştı. Bir de öğrenci olduğum için seyahat masraflarımı babam karşılayacak. Onun da form doldurması gerekli mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Öncelikle merhaba. İzmir'de yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile ikameti Türkiye olan yabancı uyrukluların Fransa vizesi İzmir ilinden başvuru yapabilirler.

İzmir'de Fransa Konsolosluğu yoktur. Fransa diplomarik temsilcilikleri Ankara'da ve İstanbul'da bulunmaktadır. Son beş yıl içerisinde parmak izi verilmemiş ise parmak izi tarama işlemi İstanbul Schengen parmak izi işlem merkezinden yapılabilir. Schengen parmak izi işlem merkezi İzmir'de de bulunmaktadır. Ancak İstanbul'a nazaran işlemler daha uzun sürebilmektedir. 

İzmir Fransa vize başvuru işlemleri için gerekli olan evrakları tamamladıktan sonra Euroasia GVS İzmir Şubesi'ne iletebilirsiniz. 

İzmir'den vize başvuru sürecinizi sorun yaşamadan halletmek ve evraklarınızın kontrolünden pasaportunuzun teslim alınmasına kadar tüm başvuru sürecinde danışmanlık hizmeti almak için Euroasia GVS İzmir şubesini +90 232 335 03 68 numaralı telefonla arayıp bilgi alabilir ve bu süre içerisinde uzman ve deneyimli danışmanlarımızdan danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

fransa vizesi izmir

İzmir Fransa vizesi yetkili başvuru merkezi olan Euroasia GVS size uçak bileti seyahat sağlık sigortası, tercüme, sponsor tarafından yazılacak dilekçe ve Fransa vizesi online başvuru formunu doldurmanızda da destek olur. 

Fransa Turistik Vize Evrakları 2019

  • Pasaportunuzun seyahatiniz den önce en fazla 10 yıl içerisinde alınmış olması ve seyahatinizin bitim tarihine kadar en az 6 aylık kullanım süresi olmalı. 
  • Pasaportunuzun en az 2 boş sayfasının bulunması ve yıpranmamış olması gerekir. 
  • 2 adet son 6 ayda çekilmiş biometrik fotoğraf (fotoğraf çekilirken kişinin yüzü objektife dönük ve mimiksiz olmalı ve ağız kapalı olmalıdır. Gözlük kullanılıyorsa camları şeffaf ve çerçeve yüzü örtmemelidir. Dini sebepler dışında aksesuar olarak başörtüsü kullanılmamalıdır. Fotoğraf beyaz zemin üzerine renkli çekim olmalıdır). 
  • Kişi çalışan yada işveren olduğunu belirten evrakları da hazırlaması gereken belgeler arasında bulundurmalıdır. Çalışanlar ayrıca firmanın antetli kağıda yazdığı ıslak imzalı ve kaşeli belgeyi de bulundurması gerekir. 
  • Seyahatiniz boyunca masraflarınızı karşılayacak miktarda paranın da beyan edilmesi gerekiyor. 
  • Tatiliniz süresince konaklanacak yer belirtilmeli. 
  • Eğer öğrenciyseniz okuldan alınmış ıslak imzalı öğrenci belgenizi teslim edilecek evraklar arasında bulundurmalısınız. 
  • Çalışmıyor, ev kadını yada emekliyseniz bunun da belirtilmesi gerekiyor. 
  • Çalışmayanlar için ayrıca seyahat masraflarını karşılamak için sponsor gösterilmesi gerekir. 

Bütün bu evraklar hazırlandıktan sonra evrak kontrollerini yapıp eksik yada hatalı bir durumda başvurunuzun iptal olmaması için deneyimli kadromuzla sizin için gereken her şeyi yapıyoruz. Bütün belgeler tamamlandıktan sonra sizin adınıza randevu alıyoruz ve randevu günü Schengen parmak izi işlem merkezinden sadece parmak izi vermeye gidiyorsunuz. İstanbul'dan gerçekleştireceğiniz parmak izi prosedüründe operasyon yetkilimiz size eşlik ediyor ve gerekli yönlendirmeleri yapıyor. Fransa vizesi parmak izi işleminden sonra konsolosluğun belirlediği süre içinde başvurunuzla ilgili bir olumsuzluk yaşanmazsa pasaportunuzu gelip bizden teslim alıyorsunuz veya ev/iş adresinize pasaportunuzu iletiyoruz.  

Schengen bölgesi üye ülkelerinden olan Fransa’da diğer üye ülkeler gibi bölge dışında kalan ülke vatandaşlarına vize verme sürecinde gereken evrakların ibrazında hassas davranmaktadır. Bu süreçte sunulacak evraklarda yapılacak en küçük bir hata bile hem vize başvurunuzun iptaline hem de vaktinizin ve paranızın boşa gitmesine sebep olur. İzmir'de yaşayanlar için Euroasia GVS İzmir şubesinden İzmir Fransa vize başvurunuzu sorunsuz yapabilirsiniz. Firmamız tarafından yapılan başvurular başka bir sorun olmadığı koşullarda büyük oranda kabul almaktadır. Umarım sorunuza yanıt bulmuşsunuzdur.

Saygılarımızla,

Evrim/Euroasia GVS Schengen

 

F. Karagöz 14/11/19, 11:55

İzmir’de yaşıyorum. 16 yaşındayım. Lyon'da eskrim yarışmasına katılacağım. İzmir'den nasıl bir başvuru gerçekleştirebilirim? Bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 14/11/19, 11:55

Merhaba sayın ziyaretçimiz, Fransa’ya yapmak istediğiniz seyahat için pasaporta sahip olmanız gerektiğini belirtmek isteriz. İşlem yaptırmak istediğiniz pasaportun son 10 yıl içinde alınmış olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Siyah, Gri ve Yeşil pasaportlardan herhangi birine sahip iseniz Fransa’ya 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan süre zarfında vizesiz seyahat edebileceğinizi belirtmek isteriz. Bunun dışında kalan Bordo pasaport ile işlem yapmak isterseniz vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Yaşınız 18'den küçük olduğu için sizlerden istenilen belgeleri hazırlamanız için ebeveyn dahilinde belge hazırlanması ve ebeveyn onayını bildiren imzalar ile işlem yapılacağını belirtmek isteriz. Yaşınız 18'den küçük olduğunu için bu kurala uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru işlemlerinizin kabul görülmeyeceğini belirtmek isteriz. Fransa vizesi muvafakatname ile ilgili ayrıntılı bilgiyi ilgili bağlantıyı ziyaret ederek alabilirsiniz. 

İzmirden yapılacak olan başvurularınız için Fransa konsolosluğuna gidip parmak izi örneği vermeniz gerekmektedir. Değerli ziyaretçimiz, İzmir ili ve çevre illerden yapmak istediğiniz Fransa vizesi İzmir başvurusu için istenilen belgelere ek olarak, son beş yıl içerisinde schengen vizesi almadıysanız parmak izi vermeniz gerekecektir. Sizlere verdiğimiz bu bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi sahibi olmak, bilgi almak için birebir görüşmem yapmak isterseniz İzmir’de bulunan ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

B. Osmanoğlu 17/12/19, 11:03

Merhaba kolay gelsin site çalışanları. Annem ile Fransa’ya seyahat etmek istiyorum. Daha önceleri başka vize şirketleri ile vize sahibi olmuştum lakin şirketten pek memnun değildim. Bir arkadaşımın tavsiye ile sizlerle iletişim kuruyorum. Normalde İstanbul’da ikamet ediyorum İzmir’e annemi ziyaret etmeye geldim. Fransa vizesine sahip olmak için İzmir’deki konsolosluktan bir başvuru yapmam gerekmekte midir? Bunun için doğru bilgiyi verirseniz çok sevinirim.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/12/19, 11:04

Merhaba Burcu Hanım, EAGVS ailesi olarak bizler sizin gibi değerli misafirlerimize özenli hizmet vermekten onur duyarız. Ankara'ya veya İstanbul'a gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu İzmir'den gerçekleştirebilrisiniz. Fransa vizesi için İzmir’in Selçuk, Narlıdere, Urla, Çeşme, Foça, Konak, Aliağa, Dikili ve Bergama gibi ilçeleri başta olmak üzere, Muğla , Manisa, Uşak, Denizli ve Aydın gibi çevre iller İzmir Fransa Konsolosluğu'nun yetkisi altındadır.

Fransa vizesi İzmir, başvurunuzda seyahatin nedenini belirtmeniz gerekmektedir. EAGVS ailesi olarak seyahat amacınıza ve planladığınız seyahat süresine göre sizlerden gerekli evrakları talep ederiz. Bizlere ulaştırmış olduğunuz belgeler ve başvuru formunu doldurduktan sonra özenle işlemlerinize başlamış oluruz. Bu süre içerisinde konsolosluğa iletilen belgeler, konsolosluk çalışanları tarafından inceleyemeye alınır. İnceleme esnasında yanlış bir bilgi söz konusu olduğu durumda sizlerle iletişime geçilerek çıkan bu olumsuz durumu düzletmenize yardımcı oluruz. Yapılan işlem ardından konsolosluk sizlerle birebir görüşme talebinde bulunurlar. Konsolosluğa gidip parmak izinizi vererek vize işlemelerinizi gerçekleştirmiş olursunuz.

Fransa vize başvurularını konsolosluk birebir olarak kabul etmez. Bizler aracılığı ile vize işlemlerinizi yapmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Bireysel olarak yapılan vize başvuruları konsolosluk tarafından kabul görülmemektedir. Fransa vizesine sahip olmanız için sizlere gereken hizmeti EAGVS ailesi olarak sunabileceğimizi belirtmek isteriz. Sizlere verdiğimiz bu bilgilere ek olarak daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız uzmanlarımızdan konu hakkında yardımcı olabilmelerini isteyebilirsiniz. Uzmanlarımızı +90 (232) 335 04 19 numaralı telefondan arayabilir dilerseniz izmir@eagvs.com mail adresimize e-posta atabilirsiniz. Fransa vizesi İzmir başvuruları hakkında detaylı bilgi ve başvuru belgelerinizin teslimi için İzmir ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';