x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vize Evrakları

G. Caner 11/11/19, 12:41
Merhaba, Ben üniversite öğrencisiyim. Fransa'yı gezmek istiyorum. Uçak biletimi almam gerekli mi? Fransa vize evrakları nedir?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Fransa vize evrakları listesini ilgili bağlantıdan görüntüleyebilirsiniz.  Uçak bileti rezervasyonunu sunmaj Fransa vize başvurularında gereklidir, ancak ücretli rezervasyon zorunlu değildir. Vize başvurunuzdan önce Fransa vizesi uçak biletinizi almanız gerekmez. Vizeler çok çeşitli amaçlarla alınabilmektedir. Kimi zaman turistik amaçlarla alınırken, kimi zamanda aile ve arkadaş ziyaretleri, ticari amaçlı, öğrencilik için, şoför veya gemici olarak vize alabilmektedir. Bu nedenle de kişiler vize başvurusu için amaçlarına uygun yerlere başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Vize konusunda istenmiş olan olduğu Fransa vize evrakları ise başvuruda bulunulacak olan ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Vize noktasında istenilen belgeler ülkelere göre olduğu gibi kişilerin pasaportlarına göre de değişiklik göstermektedir. Ancak kişilerin gidiş amaçlarına göre belgeler de değişiklik gösterse de ortak olarak istenen belgeler de olmaktadır. İstenen belgelerin başında ise çoğu zaman iki adet olarak istenen ve kişilerin son altı ay içerisinde çekilen ve arka fonu beyaz olacak şekilde olan biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası yine vize başvuru formunun eksiksiz ve kişinin kendi imzası ile olacak şekilde teslim etmesi gerekmektedir. Kişilerin son altı ay süreli olan pasaport ve yine yeterli miktara sahip sayfaların olduğundan emin olunması ve kişilerin kalacak yerlerini ve gidecek araçlarını belgeleyen belgelerin ispatlanabilir olması da gerekli olan belgelerin olması gerekmektedir. Ekonomik gelire sahip olan kişilerin söz konusu ekonomik gelirlerini ifade eden belgeler, ziyaret edilecek ülkeye davet mektubu olması durumunda söz konusu davet mektubu, başvuruda bulunan kişilerin çalışıyor olması halinde son üç aya ait maaş bordrosu ve SGK Hizmet Dökümü, SGK İşe Giriş Belgesi gibi belgeler de istenmektedir.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';