x
Cibuti

Vize İşlemleri

Cibuti

Cibuti Vize Başvuru Formu

Değerli ziyaretçimiz; Cibuti vize başvuru formu doldurulmasında dikkat edilmesi gereken hususlar ve yöntemleri hakkında bilgilendirmelerin yer aldığı vize başvuru formu sayfamıza hoş geldiniz.

Tüm ülkeler evraklarınızı kabul ederken vize başvuru formunun doldurulmasını zorunlu tutmuştur. Vize başvuru formu üzerinde yapılan hatalar başvurunuzun sonucuna olumsuz etki edebilir. Sizinle birlikte veya şirketimiz evraklarınızı kabul ettikten sonra ofisimizde ülke uzmanlarımız sizin adınıza formunuzu doldurmaktadır. Size düşen bilgilerinizi kontrol ettikten sonra imzanızı atmanızdır.

Cibuti Vize başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz. 

Cibuti vize başvuru formu

Cibuti Vize Başvurusu Formu Nasıl Doldurulur?

Vize evraklarınızı toparladığınız aşamada ülke uzmanlarımızdan başvuru formu hakkında bilgi talep edebilirsiniz. 

Cibuti vize başvuru formu online sistem üzerinden doldurulmaktadır. Online sistem üzerinden doldurulmak istenmiyorsa başvuru esnasında Konsolosluktan vize formu talep edilebilir. Sisteme erişim sağlayabilmek için öncelikle Cibuti Konsolosluğu’nun yönlendirdiği resmi form platformunda giriş yapılması gerekir. Ardından vize başvuru formunuzu doldurmaya başlayabilirsiniz. Başvuru formunu İngilizce olarak doldurabilirsiniz. Başvuru formu doldurulduktan ve submit edildikten sonra formun çıktısı alınarak başvuru dosyasına eklenmelidir.

  • Şahsi ve kimlik bilgilerinizden eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır. 
  • Pasaportunuza ilişkin bilgiler de formda belirtilmelidir. Pasaport numaranızı yanlış yazmanız vizenizin olumsuz sonuçlanmasına doğrudan etki edebilir. Dikkatli olunuz.
  • Mesleki durumunuz ve çalıştığınız veya sahibi olduğunuz şirketiniz hakkında detaylı bilgilerini vermeniz gerekir. 
  • Seyahat planlamanız ve geçmiş vizeleriniz ile eğer daha önce vizesi başvurusunda bulunmuşsanız buna dair parmak izi ve vize kodu hakkında detaylı bilgiler formda cevaplanmalıdır. Seyahat tarihlerinin mutlaka diğer evraklarınız -dilekçe, otel, davetiye, uçak, seyahat sağlık sigortası- ile uyumlu olması gerekir.
  • Davetiye, konaklama ve masrafların karşılanması detaylarına ilişkin bilgiler de formda belirtilir. Durumunuza uygun maddeler işaretlenir. 
  • Başvuru tarihi ve yeri ile başvuru sahibinin imzası içerecek olan bölüm de boş bırakılmamalıdır. İmza yetisine sahip olmayan kişilerin ebeveynleri kişinin yerine imza atabilir.

Değerlendirmede başvuru formunuz baz alınarak evraklarınızla ilişkilendirildiğinden Cibuti vize başvuru formu 2022 için tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması önemlidir. Yazdığınız mail ve telefon numaralarının ulaşılabilir olması gerekir. Ticari ve ziyaret vizesi başvurularınızda muhattap olunan kişilerin de yine telefon ve mailleri ulaşılabilir olmalıdır. Konsoloslukların ek bilgi talep edebileceği unutulmaması gereken bir ayrıntıdır.

Cibuti vizesi online başvuru formu olarak doldurulmalıdır, elle doldurulmuş ve submit edilmemiş formlar geçersizdir. Formunuzu evraklarınıza ekleyerek başvuru yapacağınız kuruma iletmeniz gerekir.

Evraklarınızı ofislerimize kargo, kurye yolu ile veya elden teslim edebilirsiniz. Bizlere ulaşan evraklarınız iç operasyon birimimiz tarafından detaylı incelenir ve dosyanızın durumu ile yapılacakları hakkında bilgilendirmeleriniz sağlanır.

Cibuti vize başvuru formu için Euroasia Global Visa Services ülke uzmanlarımız sizlere gereken her konuda yardımcı olarak başvurunuzu en doğru şekilde yapmaya çalışır. Ülke uzmanlarımız ile iletişime geçmek için hemen arayın.

Cibuti vizesi

Cibuti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu