x
Cibuti

Vize İşlemleri

Cibuti

Cibuti Ankara Büyükelçiliği

Cibuti Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  İlkbahar Mahallesi Galip Erdem Caddesi No:21 06550 Çankaya/ANKARA

Posta Adresi:   PK  06550  Çankaya/ANKARA

Telefon:   +90 312 491 95 13-14

Fax :  +90 312 491 95 10

E-posta Adresi: info@djiboutiembassy.com.tr

Web adresi :  http://djiboutiembassy.com.tr

 

Cibuti Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Cibuti Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  09.00-12.30 ile 13.30-17.00  mesai saatleri arasında hizmet vermektedir. Cibuti Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk birimi vize başvurularını Pazartesinden Cumaya 09.00-12.00 saatleri arasında kabul etmektedir.

Cibuti Ankara Konsolosluğunun +90 312 491 95 13-14  numaralı telefonları üzerinden 09.00-17.00 saatleri arasında başvurularınız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

 

Uyarı (!)  Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapmak için geldiğinizde, kimliğinizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

Cibuti Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Cibuti Ankara Büyükelçiliği Türkiye’nin bütün bölgelerinden yapılan başvuruları kabul ederek, Türkiye’de yaşayan Cibuti vatandaşları ile Cibuti’ye seyahat edecek Türk vatandaşlarına konsolosluk hizmeti  vermektedir.

Ankara başta olmak üzere, Cibuti Ankara Büyükelçiliğinin görev alanının içerisinde olan İzmir, Aydın, Antalya, Afyon, Denizli, Konya, Adana, Gaziantep, Urfa, Diyarbakır,  Van, Ağrı,  Erzurum, Artvin, Rize, Trabzon ile Samsun, Amasya, Zonguldak, İzmit, Bursa, İstanbul, Eskişehir, Edirne, Çanakkale,  Isparta, Mardin, Kayseri ve    Mersin gibi farklı şehirlerden, Ankara Cibuti Büyükelçiliğine başvuru yapılabilmektedir.

Cibuti vize başvurusu Ankara

Cibuti devleti Türkiye’den yapılan vize başvurularında Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet)  ve Yeşil (Hususi)  pasaport sahiplerine vize muafiyeti uygulayarak Cibuti vizesi talep etmemektedir.  

Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi Türk vatandaşları ile Türkiye’de ikamet izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları, Cibuti’ye turistik, ticari, çalışma, eğitim ve aile ziyareti  gibi çeşitli amaçlar için yapacakları seyahatlerinde, Cibuti Ankara Konsolosluğundan Cibuti vizesi için almaları gerekir

Cibuti vize başvuru formunuzu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurduktan sonra diğer başvuru evraklarınız ile birlikte Cibuti Ankara Büyükelçiliği konsolosluk vize birimine teslim ederek, vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Cibuti Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Cibuti Ankara Büyükelçiliği Cibuti Devleti’nin Türkiye’de yetki sahibi tek resmi temsilciliğidir. Cibuti Ankara Büyükelçiliği, temsil ettiği devletin ulusal menfaatlerini korumak, iki ülke arasında siyasi ve ticari bağları geliştirerek kültürel yakınlaşmayı sağlamaya çalışmaktadır.

Ankara Cibuti Büyükelçiliği Türkiye’deki Cibuti vatandaşlarına konsolosluk hizmeti sağlayarak, Cibuti vatandaşlarının evlenme, doğum ve ölüm sonrası yapılması gereken resmi işlemlerini yürütmektedir.

Türkiye’de ikamet eden Cibuti vatandaşlarının yeni kimliklerinin düzenlenmesi, süresi biten pasaportlarının yenilenmesi ve acil durumlarda daha etkin müdahalede bulunabilmek için Cibuti vatandaşlarının konsolosluk kayıtlarının tutulması, Ankara Cibuti Büyükelçiliği nezdinde yapılmaktadır.

Cibuti Ankara Konsolosluğu çeşitli nedenlerle ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilerin vize başvurularını kabul ederek karara bağlamaktadır. Konsolosluğa yapılan vize başvurularını değerlendirip karara bağlama hususunda Türkiye’de tek yetkili resmi kurumdur.

 

Cibuti Vize Başvuru Formu Örneği

Cibuti Ankara Büyükelçiliğinin hazırlamış olduğu Cibuti vize başvuru formu, uluslararası geçerliliği olan bir belge olup, iki sayfadan oluşmaktadır. İngilizce veya Türkçe yazım dili ile doldurulabilen başvuru formu ile sizlerden, kimlik bilgileriniz ile seyahatinizin amacı ve ayrıntıları hakkında bilgiler talep edilmektedir.

Vize başvuru formuna adınızı, soyadınızı, pasaport ve adres bilgilerinizi açık ve net olarak kayıt etmelisiniz. Ayrıca seyahatinizin gidiş-dönüş tarihlerini, talep ettiğiniz vize türü ile seyahatinizi nasıl finanse edeceğinizin bilgisini, form üzerinde beyan etmeniz gereklidir. Başvuru formunun ilgili alanına, başvuru sahibinin son halini yansıtan biometrik ölçülerde çekilmiş fotoğrafı mutlaka yapıştırılmalıdır. Konsolosluk fotoğraf olmayan başvuruları kabul etmemektedir.

Güncel ve doğru bilgiler ile hazırlanan Cibuti vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanarak, diğer başvuru evrakları ile birlikte Ankara Cibuti Konsolosluğuna teslim edilmelidir.

 

 Cibuti vize başvuru formu İçin tıklayınız.

 

Cibuti vizesi kaç günde çıkar?

Tamamlanmış evraklar ile yapılan Cibuti vize başvuruları ortalama 3-5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Bu süre öngörülen bir süre olduğu için kesinlik arz etmemektedir. Konsolosluktaki iş akışına ve resmi tatiller öncesi oluşabilecek yoğunluğa bağlı olarak başvuruların sonuçlanması biraz daha fazla zaman alabilmektedir.

Cibuti’ye yapacağınız seyahatinizde, vizenizin yetişip yetişmemesi ile ilgili herhangi bir sıkıntı yaşamamanız için mümkün olan en erken tarihte(en az 15 gün önceden) vize başvuru sürecinizi başlatmanızı öneririz. 

 

Cibuti Vize Ücreti 2023

Konsolosluğa ödenen vize harcı ile yetkili aracı kurumlar ve acentelere ödenebilecek koordinasyon bedellerinden oluşan Cibuti vizesi ücreti, talep edilen vizenin türüne, seyahat süresine ve vize giriş sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Cibuti Büyükelçiliği 3 aylık tek girişli turistik ve ticari vize ile 6 aylık çok girişli turistik ve ticari vize verebilmektedir. Bu vize ücretleri birbirlerinden farklıdır. 

 

Cibuti Ankara Büyükelçiliği  Tatil Günleri 2023

Ankara Cibuti Büyükelçiliği, Cibuti ve Türkiye’nin ulusal tatilleri ve bayramlarında kapalı olduğu için konsolosluk hizmeti vermemektedir.

 

01   Ocak         Yeni Yıl Günü

21-23 Nisan Ramazan Bayramı

23   Nisan        Türkiye Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

01   Mayıs       işçi bayramı

19   Mayıs       Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

27   Haziran     Cibuti Ulusal Günü

29 Haziran- 2 Temmuz Kurban Bayramı

15 Temmuz- Milli İrade ve Demokrasi Günü

30   Ağustos    Zafer Bayramı

21-24 Ağustos Kurban Bayrami

29   Ekim         Türkiye Cumhuriyet Bayramı

 

Cibuti Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

 

daha fazla göster

Cibuti ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES