x
Burundi

Vize İşlemleri

Burundi

Burundi Ankara Büyükelçiliği

Burundi Ankara Büyükelçiliği  İletişim Bilgileri

Adres:  Sancak Mahallesi Turan Güneş Bulvarı Yıldız 51/H  Çankaya/ ANKARA

Posta Adresi:   PK  06550  Çankaya/ ANKARA

Telefon:   +90 312 442 61 42

Fax :  +90 312 442 61 45

E-posta Adresi: ankaradiplobdi@outlook.com

Web adresi :  http://www.embassyburunditurkey.org/

 

Burundi Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

Ankara Burundi Büyükelçiliği Pazartesi-Cuma  09.00-17.00  mesai saatleri arasında hizmet vermektedir.

Burundi Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk departmanı vize başvurularını Pazartesinden Cumaya 10.00-16.00 saatleri arasında kabul etmektedir. Konsoloslukta evrak teslimi hafta içi 13.00-16.00 saatleri arasında yapılmaktadır.

Başvuru sahipleri, 09.00-17.00 saatleri arasında Burundi Ankara Konsolosluğunun +90 312 442 61 42  numaralı telefonu üzerinden başvuruları hakkında bilgi alabilirler.

Burundi Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapan kişiler, konsolosluk ile rahat iletişim kurabilmeleri adına aktif bir telefon numarası ve e-posta adresine sahip olmaları gerekir. 

Uyarı (!)  Büyükelçiliğe herhangi bir işlem yapmak için geldiğinizde, kimliğinizi tanımlayan resmi bir kimlik kartınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

Burundi Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

Burundi Ankara Büyükelçiliğine başvuru yapabilmek için bölge sınırlaması yoktur. Büyükelçilik Türkiye’nin bütün bölgelerinden yapılan başvuruları kabul etmektedir. Ankara başta olmak üzere İstanbul, Edirne, Aksaray, İzmit, Bursa, Erzincan, İzmir, Afyon, Antalya, Eskişehir, Konya, Rize, Antalya, Gaziantep, Erzurum, Gümüşhane, Adana, Amasya, Urfa, Burdur, Çanakkale ile Isparta, Mersin, Denizli, Aydın, Ağrı,  Samsun, Iğdır, Giresun, Mardin,  Van, Kayseri ve    Kırıkkale, gibi farklı şehirler, Burundi Ankara Büyükelçiliğinin görev alanının içerisindedir.

Türkiye’de ikamet izni bulunan Burundi vatandaşları ile Burundi’ye seyahat edecek Türk vatandaşları Ankara Burundi Büyükelçiliğinden konsolosluk hizmeti alabilirler.

Burundi vize başvurusu Ankara

Burundi ile Türkiye arasında vize muafiyeti anlaşması bulunmamaktadır. Bu nedenle pasaport ayrımı gözetmeden Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet),  Yeşil (Hususi) ve Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri, seyahatleri öncesinde Burundi vizesi almaları zorunludur.

Türk vatandaşları ile Türkiye’de geçici oturum sahibi Yabancı uyruklu kişiler Burundi’ye yapacakları Turistik, Ticari, Eğitim ve Aile Ziyareti  gibi çeşitli amaçlar için yapacakları seyahatleri için Burundi Ankara Konsolosluğuna Burundi vizesi için başvurmaları gerekir.

Burundi vize başvuru formunuzu usulüne göre doldurduktan sonra diğer başvuru evraklarınız ile birlikte konsolosluğa teslim ederek vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

 

Burundi Ankara Büyükelçiliği Görevleri

Burundi devletinin Türkiye’deki tek resmi temsilciliği Burundi Ankara Büyükelçiliğidir. Diplomatik misyonu bulunan Ankara Burundi Büyükelçiliğinin, Türkiye’de ülkesinin ulusal menfaatlerini koruma ve İki ülke arasında kurulan siyasi, ticari ve kültürel ilişkilerin  geliştirilmesi konusunda sorumluluğu bulunmaktadır. Türkiye’de bulunan Burundi vatandaşlarının hak ve hukukunun savunulması hususunda kendi vatandaşlarına konsolosluk himayesi sağlamaktadır.

Türkiye’de sürekli yâda geçici olarak ikamet eden Burundi vatandaşları pasaport yenileme, yeni kimlik çıkarma, evlilik, doğum ve  ölüm  sonrası yapılması gereken vatandaşlık işlemlerini Burundi Ankara Konsolosluğu aracılığıyla yapabilirler. Burundi vatandaşları ile Burundi’ye iş yapan Türk vatandaşları, evrak tasdik işlemlerini, Burundi Ankara Büyükelçiliği bünyesinde bulunan Burundi Ankara Konsolosluğunda yaptırabilirler.

Burundi Ankara Konsolosluğu çeşitli amaçlar için ülkesine seyahat yapacak kişilerin vize işlemlerini de yürütmektedir. Kendisine yapılan vize başvurularını değerlendirip karara bağlama hususunda tam yetkiye sahiptir.

Burundi Vize Başvuru Formu Örneği

Konsolosluk tarafından yazım dili İngilizce olarak belirlenen Burundi vize başvuru formunu, tükenmez kalem kullanarak, büyük harflerle doldurmaya gayret etmelisiniz. Vize başvuru dosyasının en önemli evraklarından olan vize başvuru formunun, güncel ve doğru bilgiler ile doldurulması gereklidir.

Vize başvuru formuna kaydedeceğiniz şahsi kimlik bilgileriniz, pasaport ve adres bilgileriniz   ile seyahat tarihleri ve amacı, diğer başvuru belgelerinde beyan edilen bilgiler le uyumlu olmalıdır. Çelişkili ifadeler kuşku uyandıracağı ve başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına sebep olabileceğinden dolayı form dikkatli doldurulmalıdır.

Usulüne uygun olarak hazırlanan Burundi vize başvuru formu, vize başvurusunu yapan kişi tarafından imzalanarak başvuru dosyasına konmalıdır.

Burundi  vize başvuru formu  için tıklayınız.

Burundi vizesi kaç günde çıkar?

Burundi vize başvurusu, evrakların tamamlanıp konsolosluğa değerlendirme için teslim edilmesinden sonra yaklaşık 15 gün içerisinde neticelenmektedir.  Bu süre, konsoloslukta iş akışının normal olduğu dönemler için ön görülen bir süre olduğu için kesinlik arz etmemektedir. Konsolosluğun ek evrak talebi, konsoloslukta resmi tatiller öncesinde oluşabilecek dönemsel yoğunluklar bu süreyi etkileyebilmektedir.

Burundi’ye yapacağınız seyahatinizde, vizenizin yetişip yetişmemesini riske etmemek için en az 1 ay öncesinden başvuru yapmanızda sizin adınıza fayda vardır.

Burundi Vize Ücreti 2023

Genel olarak Burundi vize ücretleri konsolosluğa ödenen vize harcı ile yetkili aracı kurumlar ve acentelere ödenebilecek koordinasyon bedellerinden oluşmaktadır.

Burundi vize ücretleri başvurulan vize türüne ve talep edilen vize süresine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca vizenin tek veya çok girişli olması da, vize ücretini farklılaştıran unsurlardandır. Burundi konsolosluğunun verdiği vize en fazla 90 gün konaklama imkânı tanımaktadır. Transit vizelerde bu süre 48 saat olarak belirlenmiştir.

Burundi Ankara Büyükelçiliğine  Nasıl Gidilir?

Burundi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES