x
 • 10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  10 Yıllık Bilgi, Tecrübe, Uzmanlık.

  Vize sektörünün öncü kuruluşu Euroasia Global Visa Services ile başvurular daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. Deneyimli uzman kadromuz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

  Devamı
 • Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Eve servis, kurye hizmeti, pür rahatlık!

  Kapınızdayız! Euroasia Global Visa Services ile vize işlemlerinizi yerinizden kalkmadan tamamlayın. Evraklarınızı evinizden alıp vizeli pasaportunuzu evinize teslim edelim.

  Devamı
 • Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Sınırsızsınız. 7 Kıta, 117 Ülke.

  Euroasia Global Visa Services ile tüm dünya ülkeleri için yapacağınız vize başvurularını başlatmak yalnızca telefonunuz kadar uzağınızda.

  Devamı
 • Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Yüksek kalite hizmet anlayışı, VIP Servisler.

  Değerlisiniz. Euroasia Global Visa Services ile en özel başvuru hizmetlerinden yararlanın.

  Devamı
 • Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai Vizeniz 24 Saat İçerisinde Hazır!

  Dubai VIP vize ayrıcalığından faydalanın! Vizenizi tek evrakla alın. VIP vize başvurularının takibi öncelikli olarak sağlanılarak maksimum 24 saat içinde sonuçlandırılır. Ayrıntılı bilgi için tıklayın.

  Devamı

Burundi Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş geldiniz…

Değerli ziyaretçilerimiz, Afrika kıtasının orta bölümünde yer alan Burundi ile Türkiye Cumhuriyeti arasında vize muafiyeti anlaşması yoktur. Bu nedenle Burundi’ye turistik, ticari, eğitim ve aile ziyareti gibi amaçlarla seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının Burundi Vizesi alması gerekmektedir. Burundi Cumhuriyeti’nin pasaport ayrımı da olmadığından Umumu Mahsus (Bordo), Hususi (Yeşil) Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahipleri seyahatleri öncesi Burundi vizelerini Türkiye’den alarak seyahat planlaması yapmalarını önemle hatırlatırız. 

Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Ruanda, Uganda, Tanzanya ve Kenya vatandaşları Burundi’ye gerçekleştirecekleri seyahatlerinde vizeden muaftırlar. Bu ülke vatandaşlarının Burundi’ye gitmek için geçerli bir pasaportlarının olması yeterlidir.

Burundi Vizesi Nasıl Alınır?

Burundi vize başvuruları Ankara’daki Burundi Büyükelçiliği’ne yapılabilmektedir. Başvurular şahsen yapılabildiği gibi Burundi Büyükelçiliği’nin yetkilendirdiği acenteler aracılığıyla da yapılabilmektedir. Eğer zamanınız yoksa ve vize prosedürleri ile vakit kaybetmek istemiyorsanız Burundi Vize işlemleriniz için danışmanlık almanızı tavsiye ederiz. Euroasia Global Visa Services’de (Eagvs) Burundi vizesi işlemleriyle ilgili hizmet veren ofislerden biridir. Eagvs’nin İstanbul, Ankara, İzmir, Bodrum, Antalya, Adana ve Tekirdağ’da ofisleri bulunmaktadır. Burundi vize başvurunuz için evraklarınızı size en yakın şehirdeki Eagvs ofisimize kargo aracılığıyla gönderdiğinizde; yetkilimiz evraklarınızı kontrol edecek, eğer eksiğiniz yoksa sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adrese kargo yoluyla gönderecektir. Yetkilimizle help@eagvs.com adresimizden iletişime geçip Burundi vizesi için 2023 güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Yetkililerimiz vize işlemlerinde size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Burundi vize işlemleriyle ilgili merak ettiğiniz her şey için yetkilimizi aramaktan ya da mail göndermekten çekinmeyiniz! 

Burundi Vizesi İstanbul

İstanbul, Çanakkale, Edirne, Sakarya, Kocaeli, Düzce, İzmit, Kırklareli, Bolu, Bursa gibi şehirlerde ikamet ediyor ve Burundi vizesine başvuru yapmak istiyorsanız evraklarınızı kargo aracılığıyla İstanbul’daki Euroasia Global Visa Services adresimize gönderebilirsiniz. Yetkilimiz evraklarınız eline ulaşır ulaşmaz kontrollerini yapıp, eksik olan belgelerinizle ilgili sizi bilgilendirecektir. Evraklarınız tamamlandığında ise sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Burundi Vize başvurunuzu gerçekleştirecektir.

Burundi Vizesi Ankara

Burundi Vize işlemleriyle ilgili karar verme yetkisi Ankara’daki Burundi Büyükelçiliği’ndedir. Türkiye’nin hangi şehrinde (Ankara, Konya, Karaman, Yozgat, Çorum, Çankırı, Nevşehir, Niğde, Erzurum, Erzincan, Giresun, Hakkari, Kastamonu, Kars, Manisa,Balıkesir, Ordu, Zonguldak, Van, Rize, Trabzon) ikamet ediyor olursanız olun Burundi Vize başvurunuz için evraklarınızı Ankara’daki Eagvs ofisimize gönderebilirsiniz. Yetkilimizle iletişime geçip, Burundi vizesi 2023 güncel evrak listesini isteyebilirsiniz. Yetkilimiz vize işlemlerinizle ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu cevaplayacaktır.

Burundi Vizesi Antalya

Antalya, İzmir, Muğla, Denizli, Hatay, İskenderun, Mersin, Alanya, Adana gibi şehirlerde ikamet ediyorsanız ve Burundi vizesine başvuru yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey evraklarınızı eksiksiz hazırlayıp kargo aracılığıyla Antalya’daki Euroasia Global Visa Services ofisimize göndermektir. Yetkilimiz evraklarınızı kontrol edip sizin şahsen gelmenize gerek kalmadan Burundi vize başvurunuzu gerçekleştirecektir. Vizeniz onaylandığında ise pasaportunuzu Burundi Büyükelçiliği’nden teslim alıp adresinize gönderecektir. Yetkilimizle iletişime geçerek güncel evrak listesini isteyebilirsiniz.

Burundi Vizesi Başvuru Formu

Burundi Vize işlemlerinin en önemli aşamalarından biri de 2 adet Burundi Vize Başvuru Formu’nun eksiksiz bir şekilde doldurulmasıdır. Burundi konsolosluk yetkilileri başvuru sahibi hakkında detaylı bilgiye bu formda beyan edilen bilgiler aracılığıyla ulaştığından formda gerçeğe uygun bilgilerin verilmesi çok önemlidir. Ayrıca başvuru formunda beyan ettiğiniz bilgileri kanıtlamak için vize yetkilisinin belge talep etme hakkı vardır. Herhangi bir aksilikle karşılaşmamak için başvuru formunu doğru ve eksiksiz doldurmaya özen gösteriniz. Aksi takdirde Burundi vize başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir.

Burundi Vize Başvuru Formu İngilizce olarak, büyük harflerle ve tükenmez kalemle doldurulmalıdır. Formda kişisel bilgileriniz, iletişim numaralarınız, Burundi seyahat amacınızla ilgili sorular sorulmaktadır. Birbiriyle çelişen ifadeler kullanmamaya dikkat ediniz. Formu doldurma işleminiz bittikten sonra ilgili bölüme fotoğrafınızı ekleyip, imzaladıktan sonra formu başvuru dosyanıza ekleyebilirsiniz.

Burundi Vize Başvuru Formu İçin Linki Tıklayınız. 

Burundi Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Burundi vize başvurularında konsolosluğa sunulması gereken evraklar, vize türüne ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik göstermektedir. Kişisel durumunuza uygun vize evraklarını öğrenmek için help@eagvs.com adresimize mail göndererek yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Yazımızın devamında Burundi vize evraklarıyla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Burundi vizeleri şu şekilde kategorize edilmektedir.

Turistik Vize

Ticari Vize

Aile/ Arkadaş Ziyaret Vizesi

Transit Vize

Burundi vizesi için 2 adet Vize Başvuru Formu, seyahat dönüşünden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaport sunulmalıdır.Pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına ve minimum 2 boş sayfasının olmasına özen gösteriniz. Burundi vizesi için ayrıca, gidiş dönüş uçak bileti, Turizm şirketinden mektup, Sarıhumma aşı kartı, turistik vize başvurularında otel rezervasyon belgesi, ziyaret vize başvurularında; Burundi’de yaşayan  aile üyesi veya arkadaşın gönderdiği davet mektubu, ticari vize başvurularında ise Burundi’deki şirketten gönderilen davet mektubu ibraz edilmelidir.

Burundi vize başvurularında bir diğer önemli evrak da geri dönüleceğine dair hazırlanmış, mühürlenmiş ve pul yapıştırılmış bir mektuptur. Başvuru sahibi çalışan veya şirket sahibi ise ; şirket faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi gibi evrakları da sunmaları gerekmektedir. Vize yetkilisinin başvurunuzu değerlendirme aşamasında ek evrak talep edeceğini de unutmayınız. 

Burundi Vizesi Sarıhumma Aşı Kartı

Burundi vizesine başvuru yapan ve Burundi’ye seyahat etmeyi planlayan kişilerin dikkat etmesi gereken konulardan biride zorunlu sarıhumma aşısını yaptırmaktır. Afrika ülkelerinde sarıhumma salgını olduğundan bu aşıyı seyahatinizden önce mutlaka yaptırmalısınız. Ayrıca tifo, kolera, kızamık, kabakulak gibi rutin aşılarınızda da eksiklikler varsa bunları da tamamlatmanızı tavsiye ederiz. Burundi seyahatiniz sırasında sınır kontrollerinde aşı kartı kontrolü yapılabileceğinden sarıhumma aşı kartı sertifikanızı yanınızda bulundurmanızı öneririz.  

Burundi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Burundi vize işlemleri normalden uzun sürede tamamlanmaktadır. Tüm evraklarınız eksiksiz olarak Burundi vize başvurusu yaptığınızda işlemleriniz 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süre; evraklarınızda eksiklikler çıkması, resmi tatil günleri ve yoğunluk gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Burundi vize başvurusu yapmadan önce resmi ve bayram tatili günlerini öğrenmeniz faydalı olacaktır. Burundi vizenizin seyahatinize yetişmesini istiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. Aksi durumda vizeniz yetişmeyebilir.

Burundi Konsolosluğu 2023 Yılı Vize Ücreti

Burundi vize ücretleri vize türü, vize süresi,  giriş- çıkış sayısına göre değişiklik göstermektedir. Burundi Cumhuriyeti, tek girişli ve çok girişli vize vermektedir.  Vize süresi en fazla 90 gün kalışlı olmaktadır. Transit vize ise 48 saat konaklama izni vermektedir. Bu vize çeşitlerinin ücretleri birbirinden farklıdır. Seyahat türünüz ve kalış sürenize göre ödemeniz gereken ücreti öğrenmek için yetkilimizle iletişime geçebilirsiniz. Yetkilimiz sizin göndereceği ücret bilgilendirme mailinde yer alan tutar; vize ücreti, konsolosluk harcı ve bizim servis bedelimiz kapsamaktadır. Başvuru sahipleri uçak ve hotel rezervasyonları için ek ücret ödemezler.

Burundi Vizesi Reddi

Burundi Vize başvuruları değerlendirme ve karara bağlama yetkisi sadece Ankara’daki Burundi Büyükelçiliği’ndedir. Evraklarınızı sunmuş olmanız ya da vize ücretinizi yatırmış olmanız Burundi Vizenizin kesin olarak onaylanacağı anlamına gelmez. Vize yetkilisi, evraklarınızda eksiklik veya hata bulursa, Burundi seyahati için yeterli maddi imkâna sahip olmadığınızı düşünürse, vize süreniz bittiğinde ülkenize geri dönmeyeceğinize kanaat getirirse vizenizi onaylamayabilir. Vize yetkilisinin red nedenini açıklamama hakkı vardır. Burundi vizeniz olumsuz sonuçlanmış olsa bile vize ücretinizi geri alamayacağınızı bilmelisiniz. Bu arada vizeniz olumsuz sonuçlandığında Ankara Burundi Büyükelçiliğine itiraz hakkınız vardır. Benzer hataları yapmadan önce ikinci başvuru için help@eagvs.com adresimize mail gönderip yetkilimizden danışmanlık alabilirsiniz.

daha fazla göster

Burundi ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES