x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Bulgaristan 2020 yılı evrak listesi?

Y. denizeri 16/06/20, 04:06
Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Bulgaristan 2020 yılı evrak listesi nedir? Eylül ayında akrabalarımı ziyaret etmek için gitmeyi planlıyorum yardımcı olabilir misiniz
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sn. Y.Denizeri,

Bulgaristan vizesi işlemlerinizi gerçekleştirebilmemiz için yapmanız gereken, size temsilcilerimiz tarafından gönderilmiş evrak listesindeki evrakları hazırlayarak bizlere ulaştırmak. Evraklarınızı en yakın ofisimize elden veya kargo/kurye yoluyla ulaştırabilirsiniz. Bulgaristan aile, akraba ziyareti vizesi işlemleriniz için Konsolosluğa gelmenize gerek kalmadan başvuru ve takibi yapılabilmektedir. Bulgaristan vize başvurularını Konsolosluklar/Büyükelçilikler doğrudan kabul etmeyebilir, başvurunuzu eksiksiz ve doğru başvuru evrakları ile yapabilmeniz için danışmanlık almanız önerilir.

Bulgaristan ziyaret vizesi kolay verilen bir vize türü gibi gözüksede her vize türünün kendine özgü evrakları ve dikkat edilmesi gereken detayları bulunmaktadır. Bulgaristan ziyaret vizesi seyahat amacı çok belirgin olan bir vize türüdür. Davetiye ile yapılan başvurularda davet eden kişinin, davet ettiği kişi ile bağı Konsolosluk tarafından sorgulanabilir. Davetiye üzerinde akrabalık bağı olup olmadığı yazıyor olsa da, Konsolosluk şüpheli bulduğu durumlarda bu bağı sorgulayabilmektedir. Bu sebeple davetiye yapan kişinin öncelikle davetiyede bu bağı belirten durumu doğru doldurması gerekir, özellikle davetiye yapan kişi ile davet edilen kişi arasıda yaş farkı bulunduğu durumlarda Konsolosluklar mülakat ya da ek evrak talep edebilmektedir.

Bulgaristan ziyaret vizesi başvurusu yapılırken davetiyenizin aslını başvuru esnasında ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Davetiye fotokopisi ile başvurular kabul edilmemektedir. Vize başvurusunda bulunmadan önce davetiyenizin geçerliliği bulunup bulunmadığını ofisimizden kontrol ettirebilirsiniz. Daha önce kullanılmış ya da geçerlilik süresi dolmuş davetiye ile başvuru yapmak vizenizin olumsuz sonuçlanmasına yol açabilir.

Bulgaristan akraba ziyaretlerinde davet eden kişi 1. dereceden akrabanız olmadığı sürece uzun süreli çok girişli bir vize verilmemektedir. 

Bulgaristan 2020 yılı ziyaret vizesi evrak listesini internet sitemizden incelebilir yada 0212 963 50 14 nolu telefondan bizlere ulaşarak tüm sorularınıza yanıt alabilirsiniz.

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Bulgaristan 2020 yılı evrak listesi?

Bulgaristan vizesi nasıl alınır? Bulgaristan 2020 yılı evrak listesi?

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.