x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Ziyaret Vizesi

A. Düz 18/06/20, 03:39
Merhaba adım Anıl 18 yaşındayım bu sene üniversitede tanıştığım bulgar ve türk vatandaşı olan bir arkadaşımın kırcaalide bulunduğu beraber gideceğimiz köy evinde tatil için bulgaristan vizesine başvurmayı düşünmekteyim ve tabiki kısa süreli tek girişli bi vizeye ihtiyacım var muhtemelen 2 en fazla 3 hafta kalacağım aynı zamanda turistik amaçlı bir seyahat olacak. Vize işlemlerim olumlu şekilde sonuçlandığı taktirde hemde mesafe yakın olduğu için arkadaşım ki zaten bulgar vatandaşı onun ailesine ait şahsi arabaları ile gidip geleceğim bu ayrıca bir sorun olurmu? Uçak bileti otobüs bileti vs almayacağım fakat bunu rezerve edip konsolosluğa göstermek gerekirmi? Bulgaristan Ziyaret Vizesi işlemi mi yaptırmak gerekir? ---eğer konaklayacağım yer vs arkadaşımın mekânı olduğu için onun davet göndermesi daha mı iyi olur? fakat davet gönderecekse nasıl olacak kendisi çift vatandaş olmasına rağmen istanbulda yaşıyor? ---bu başvurularda otel yeri yerine direkt arkadaşımın evinin bulunduğu adresi vermem daha sağlıklı olurmu? ---sunduğunuz hizmetin ücreti nedir? ---eğer vize başvurusu reddedilirse kurumunuz sunduğu hizmet için ücret talebinden vazgeçiyormu? ---eğer vizem reddedilirse ödediğim vize ücreti geri ödeniyormu? En yakın zamanda sorularımın yanıtlanması dileğiyle çok teşekkür ederim şuan COVID-19 Salgını olduğunun farkındayım ve sanırım duyduğuma göre bulgaristana giren kişiler 14 gün karantina sürecine tabi tutuluyormuş fakat bu ben işlemlerimi halledene kadar ve aklımda bulunan tarih dolayısıyla o zamana kadar ortadan kalkabilir bunu göz önünde bulundurursanız sevinirim ağustos 15-eylül 5 gibi düşünüyorum giriş çıkışımı.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, A.Düz,

Bulgaristan için yapacağınız seyahatin amacına uygun olarak "Bulgaristan Ziyaret Vizesi" başvurusunda bulunmanız gerekir. Bulgaristan ziyaret vizesine başvuru yapabilmeniz için Bulgaristan'da konaklayacağınız arkadaşınızın evinin adresini sadece adres olarak beyan etmeniz malesef yeterli olmamaktadır. Bunun için mutlaka arkadaşınızın size Bulgaristan'dan bir davetiye yapması ve bu davetiyenin aslını size ulaştırması gerekmektedir. Davetiye temin ettikten sonra hem evrak olarak kopyası başvuru dosyanıza eklenir hemde başvuru formunuzda konaklama yerine davet eden kişi bilgileri yazılır. 

Bulgaristan ziyaret vize başvurularında davetiyeniz olduğu müddetçe hotel rezervasyonu sunmanıza gerek kalmamaktadır çünkü zaten konaklama yeriniz davet eden kişinin adresi olarak belirtilir. Davetiye üzerinde belirtilen sürede yeterli olduğu takdirde 30 günlük tek girişli bir vize başvurusu talebi yapılabilir. Seyahat edeceğiniz araca ilişkin belgelerse bu vize türünde zorunlu değildir.

Bulgaristan'a yapacağınız bu vize işlemi için fiyat ve Bulgaristan Ziyaret Vizesi 2020 Evrakları 02129635014 nolu telefondan arayarak yazılı olarak mail adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Vize için evraklarınız ulaştırıp ödemenizi yaptığınızda kurumumuz işlemlerinizi başlatarak sonucuna kadar süreçte sizlere detsek vermektedir. Bulgaristan ziyaret vizesinin sonucunu Konsolosluk evraklarınızı inceleyerek bizlere bildirmektedir. Sonuç olumsuz olduğu takdirde Konsolosluk bir ücret iadesi yapmamaktadır. Bizlerin kurum olarak sizlere vermiş olduğu hizmet, vize işleminizin başından sonuna kadar süreçte evrak kontrolü, başvuru dosyasının hazılranması, vize başvurunuzun yapılması ve vize sonucunuzun alındıktan sonra size tesliminden ibarettir. Vize işleminizin sonucu olumlu ya da olumsuz oluşu kurumumuza bağlı bir durum olmadığından ve yukarıda bahsedilen hizmetler çerçevesinde işlem yapıldığından herengi bir ücret iadesi yapılmamaktadır.

Şu an için Covid-19 sebebiyle Bulgaristan' girişlerde karantina uygulaması devam etmektedir. Ancak bununla ilgili vize işleminizi yaptırmadan önce kurumumuzdan güncel bilgiyi almayı unutmayınız.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi için detayları yukarıda sizler için derledik.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi

 

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.