x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Schengen ile Bulgaristan’a girilir mi Bulgaristan’a Schengen ile gitme

B. GEZER 12/06/20, 11:20
Merhaba, Schengen ile Bulgaristan’a girilir mi Bulgaristan’a Schengen ile gitme, Yunanistan'dan tek girişli vize verdiler bununla Bulgaristan'a girebilir miyim? Acil cevap verebilirseniz sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

B.Gezer Merhaba,

Yunanistan'dan aldığınız vize Schengen kapsamında bir vize olup normalde Schengen vizesi ile Bulgaristan'a girişe izin verilmektedir ancak Bulgaristan'a giriş yapabilmeniz için Schengen vizenizin çok girişli olması gerekiyor. Yunanistan aldığınız vize tek girişli olduğu için mantık olarakta bakılırsa Yunanistan'a giriş yaptığınızda bu vizeyi kullanmış oluyorsunuz, dolayısıyla Bulgaristan'a geçişiniz için geçerli bir vizeniz bulunmuyor ve bu vize ile Bulgaristan'a seyahat edemezsiniz. Nadiren de olsa tek girişli Yunaninstan vizesi ile Bulgaristan'a giriş yapan yolcularımız bulunabiliyor ancak kural olarak mümkün değil. Bulgaristan, Schengen üyesi bir ülke olmamakla birlikte çok girişli Schengen vizesi ile ülkesine girişe izin veren ülkelerdendir. Bulgaristan'ın kendi ülkesine özel bir vize prosedürü bulunmaktadır ve birçok Schengen ülkesinin de artık alınan vize ile, vize aldığınız ülkeye seyahat edip etmediğinize dikkat etmekte olduğu göz önüne alınırsa hem Bulgaristan hem Yunanistan seyahatiniz var ise iki ülkeden ayrı ayrı vize almak en doğru seyahat yöntemidir. Yunanistan'dan almış olduğunuz vize çok girişli olsaydı bu vize ile Bulgaristan'a da seyahat edebilirdiniz, bununla birlikte şunu da belirtmek gerekir ki Yunanistan kendi vizesi ile Bulgaristan'a yapılan seyahatlerden en çok rahatsız olan ülkelerden biridir. Yunanistan ve Bulgaristan komşu ülkeler olduklarından Yunanistan vizesinin Bulgaristan'a kullanımı çok sık karşılaşılan bir durumdur. Bulgaristan vize prosedürü evrak olarak Schengen ülkelerine göre daha basittir, istenilen evraklar belirgin ve temel evraklardır. Bu sebeple vize başvurusu yapamadan önce her ülkenin doğru ve güncel evrak listesine ulaşabilmek için 02129635014 nolu telefonlardan bizlere ulaşabilirsiniz. 

Schengen ile Bulgaristan’a girilir mi Bulgaristan’a Schengen ile gitme konusunda merak ettiğiniz tüm bilgileri yukarıda sizler için derledik. 

Schengen ile Bulgaristan'a girilir mi Bulgaristan'a Schengen ile gitme

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.