x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar

f. kırmızı 20/11/18, 16:30
Merhaba Eurasia Ekibi, Ben Bulgaristan vatandaşıyım. Eşim için nasıl vize alabiliriz. Bulgaristan'da evliliğimizi tescil ettirmediğimiz için Grajdanski Brak yok. Gereken evraklar nelerdir. Şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Bulgaristan vatandaşı ile evli olanlar için gerekli evraklar;

Grajdanski Brak yok ise ücretsiz gratis vize alamıyorsunuz. Grajdanski brak çıkarttığınız takdirde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, evlilik kayıt örneği ( Form B) ve evlilik cüzdanınızın fotokopileri ile birlikte banka hesap cüzdanı ve eşinizin licna karta , pasaport fotokopisini getirirseniz size yardımcı olacağız.

İstanbul, Bursa, Edirne, Ankara'dan yapacağınız başvurlarda bölgenize göre vize çıkış süresi değişir.

İstanbul Euroasia GVS 

Meral

0212 287 73 33

M.E. 02/01/23, 09:47

Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Şubat ayında bir arkadaşımı ziyarete gitmek istiyorum, onun yapması gereken bir şey var mı?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/23, 10:58

Aşağıda Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ile ilgili önemli noktaları sizlerle paylaşacağız. Arkadaş ziyaretlerinde gerekli evraklar hazırlanmadan önce Bulgaristan’daki arkadaşınızın, sizin adınıza, yaşadığı bölgede, bağlı olduğu Yabancılar Şube’den bir davetiye temin etmesi gerekir. Hazırlanacak davetiyenin formatı bu birimde hazır bulunmakla birlikte davetiye çıkartıldıktan sonra sizlere aslını göndermesi gerekir. Davetiyeyi hazırlayabilmesi için, isim soyisminiz, doğum tarihiniz, Türkiye’deki ikamet adresiniz gibi bilgileri sizden talep edebilir. Davetiyeniz elinize ulaştıktan sonra kendinize ait başvuru evraklarınızı hazırlayıp başvuru için ofisimize gönderebilirsiniz.

Bulgaristan vizesi başvuru evrakları arasında nüfus kayıt örneği, ikametgah, fotoğraf gibi kişisel evraklarınızın yanı sıra banka hesap dökümü gibi gelir beyan eden belgeler de sunmanız istenir. Bulgaristan vizesi, pasaporta basılan bir vize türü olduğundan süresi olan pasaport aslınızı da aynı şekilde evraklarınızla birlikte hazır etmelisiniz. Zaman zaman davet eden kişi ile yakınlık derecenizi belirten, davet eden kişi tarafından el yazısı ile hazırlanmış bir dilekçe de istendiğinden davetiyenizi hazırlattıktan sonra bu evrakı da başvuru dosyanıza eklemeniz tavsiye edilir. Davetiye yapan kişinin yazacağı bu dilekçe de, sizinle nerede ne zaman tanıştığı ve ne sebeple davet ettiği gibi detayların yazılması faydalı olacaktır.

Bulgaristan arkadaş ziyareti vize başvurularında parmak izi uygulaması bulunmadığından Konsolosluğa şahsen gelmenizi gerektirecek bir durum bulunmamaktadır. Evraklarınızı kargo, kurye veya şahsen gelerek ofisimize getirmeniz başvuru için yeterli olacaktır. Vize ücreti, vizenin çıkış süreci gibi bilgiler tarafınıza gönderilen teklifte paylaşılmaktadır. Evraklarınızı ve vize ücretinizi ofisimize ulaştırdıktan sonra süreci bekleyerek, vizeniz sonuçlandığında nasıl teslim almak istediğinize dair yine tarafınızdan teyit alınarak pasaportunuz sizlere gönderilmektedir. Türkiye’nin her şehrinden başvurularınızı, İstanbul merkez ofisimize evraklarınızı göndererek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Evraklarınız ulaştıktan sonra kontrolleri sağlanacak ve sizlere bilgi verilmek üzere telefonla geri dönüş sağlanacaktır.

En güncel Bulgaristan vizesi gerekli evrakları 02129635014 nolu telefondan bizlere ulaşarak talep edebilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sizlere mail veya sms yoluyla bilgilendirme gönderecektir.

Ö. Karakaş 10/08/21, 22:44

Merhaba, Kendim Bulgaristan göçmeni çifte vatandaşıyım eşimde ise yok benim üzerimden nasıl vize alabilir hangi evraklar gerekli bilgi verebilir misiniz? (Grajdanski Brak var onaylatıldı)

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/23, 13:11

Özlem Hanım Merhaba,

Eşinizin sizin üzerinizden faydalanabileceği Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar ile ilgili bilgileri aşağıda sizler için derledik.

Bulgaristan’da evlilik onayınız gerçekleştiğinden eşiniz için iki tip vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bunlardan ilki, eşinize sadece Bulgaristan’a gidiş hakkı veren, ilk vize de genellikle 6 aylık ancak sonraki vizelerde 1 yıllık olarak verilen C tipi vizedir. Bu vize, 6 ay ya da 1 yıl olarak verildiği takdirde çoklu giriş çıkışlı olarak verilir ve verilen vize süreci içerisinde ülke de en fazla 6 ayda 90 gün kalınabilir. C tipi vize ile (çoklu giriş çıkışlı alındığı takdirde) Romanya’ya da geçiş yapılabilir ancak Avrupa ülkelerine gidilemez. Bulgaristan eş üzerinden yapacağınız c vize başvurularında;

*Bulgaristan ve Türk evlilik cüzdanı kopyası

*Bulgar vatandaşı eşin Türk ve Bulgar kimliklerinin kopyası

*Gelir beyan belgeler

*Kişisel belgeler (Pasaport, fotoğraf, nüfus kayıt örneği, ikametgâh) gibi belgeleri beyan etme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Eş üzerinden yapabileceğiniz vize başvurularından ikincisi oturum kapsamında verilen d tipi vizedir. Bu vize türü için evraklar detaylıca olup doğru ve eksiksiz bilgi almak için lütfen ofisimizi ziyaret edin ya da bize 02129635014 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver