x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Vatandaşlığı Alma

N. şirvanlı 26/11/18, 16:36
Beni evlatlık alan kadın Bulgar vatandaşı rusçuk doğumluydu yıllar önce Türkiye de vefat etti , ben Türk vatandaşıyım Bulgar vatandaşlığı alabilirmiyim ?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,n

Öncelikle anneniz sizi resmi olarak nüfusuna almış ise ve kendisi bulgar vatandaşı iken vefat etmiş ise, sizinde Bulgar vatandaşlığı hakkınız bulunabilir. 

Ancak öncelikle annenizin göç yılını bilmek onun vatandaşlık durumunun sorgulanması gerekmektedir. Eğer annenizin Bulgar vatandaşlık hakkı korunmuş ise, kendisi vefat etmiş olsa bile sizler bu haktan yaralanarak vatandaşlık alabilirsiniz.

Konu ile detayları konuşmak üzere ofisimizden bir randevu alabilirsiniz, bu konu ile ilgili danışmanlık hizmetimiz bulunmaktadır.

 

.. EUROASIA Müşteri Temsilcisi 21/01/19, 18:12
Merhaba, Bulgaristan vatandaşlığının alınabilmesi çok sayıda şarta bağlıdır, Göç tarihi, göç eden bireyin hayatta olup olmaması, vatandaşlıktan çıkartılıp çıkartılmaması gibi çok sayıda etken söz konusu. Vatandaşlık talebine ilişkin en önemli belge isim denklik belgesinin ışığında alınan doğum belgesidir. Türkiye'ye göç eden bireye ait isim denklik belgesini, bağlı bulunduğunuz Nüfus Müdürlüğünden talep etmeli, kayıtlara ulaşılması ve yanıt almanız halinde denklik belgesini tarafımıza iletmelisiniz. Bu sayede, uzmanlarımız size çok daha doğru bilgi verme şansına sahip olacaklar. Saygılarımızla,
g. çakmak 25/01/19, 16:48
merhaba babaannem 1937 yılında dobriç tolbihinden gelmiş babaannem vefat etti vatandaşlık için mrüacat etme şansım varmı
G. Uzun 25/01/19, 17:09
Merhaba, Bulgar vatandaşı olmak hakkında birçok şey okudum fakat hâlâ almaya hakkım olup olmadığını bilmiyorum. Ben Bulgar göçmeni değilim fakat aldığım bilgilere göre en son annemin annesinin babasının babası 01/07/1893 yılında Bulgaristan'da doğmuş şu an hayatta değil. Bu durum benim vatandaşlık alma durumumu etkiliyor mu? Bu konu hakkında beni bilgilendirebilir misiniz? Teşekkür ederim.
Ö. EZEN 25/01/19, 17:15
Annem 1940 Bulgaristan - Şumnu - Yenipazar doğumlu (Nüfus kağıdı doğum yeri YENİPAZAR) 1951 Yılında Türkiye'ye göç etmişler ve şu anda hayatta. Bulgaristan vatandaşlığı alma imkanım var mıdır, varsa neler yapmam gerekir. İlginiz ve yardımlarınız için teşekkürler.
İ. Böcek 26/01/19, 10:28
Merhaba benim dedem ve ninem Bulgaristan doğumlu ve orada evlenmişler.1951 yılında Türkiye'ye göç etmişler. Dedem ve ninem vefat ettiler. Onlar yerine babam vatandaşlık işlemleri başlatabilirmi ve vatandaşlık alabilirmi? Yardımcı olursanız sevinirim.
V. akar 26/01/19, 10:28
Merhaba ben volkan Bulgaristan pasaportu nasıl alabilir annem 1878 yılında Bulgaristandan gelmeBen vize ve pasaport veVatandaşlık nasıl alabilirim Yardımcı olabilirseniz sevinirim
C. Ersoy 23/02/19, 17:49
Merhabalar, babamın soy ağacından baktığımız zaman babam bulgar olarak gözüküyor ama bir vatandaşlığı falan yok. Bende 22 yaşındayım istanbulda yaşıyorum. Benim Bulgaristan'dan vatandaşlık alabilmem gibi bi durum söz konusumu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/02/19, 17:50
Can Bey, Babanız adına bağlı olduğunuz Nüfus müdürlüğü'nden İsim Denklik Belgesi için başvuruda bulunun. Cevap olarak evrakınızla birlikte ofisimizden bir randevu alarak yüz yüze görüşmelerde Bulgaristan Vatandaşlığı hakkında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.Babanızın Göç yılını bilmeden sizi yönlendirmemiz malesef mümkün değil.
S. Gündüz 03/03/19, 19:07
Babamın babası 1931 bulgaristan doğumlu. 1951 yılında Türkiye'ye göç etmişler. Şu an kendisi vefat etmiş durumda. Babam ve tüm kardeşler TR doğumlu.Vatandaşlık başvurusu için ne yapmamız, nereden başlamamız gerekiyor? Teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 03/03/19, 19:07
Samet Bey, babanızı vatandaşlık hakkının olup olmadığı sorgusunu yapabilmek için öncelikle, bağlı olduğunuz Nüfus Müdürlüğü'nden babanız adına bir İsim denklik Belgesi talep etmeniz gerekiyor, ardından sırasıyla önce Bulgaristan'dan doğum belgesi alınarak bu belge ile Türkiye'de doğum tarihlerinde farklılık var ise düzeltmesi yapılacak, bu işlemden sonra babanız için Vatandaşlık tespiti yapılarak vatandaşlık hakkının korunup korunmadığı sorgulanacak. Eğer babanızın halen vatandaşlık hakkı var ise, vefat etmiş olsa bile sizler bu haktan yaralanmak üzere vatandaşlık dosyası hazırlayarak başvuru yapabilirsiniz. Ancak babanızın vatandaşlık hakkı korunmamış ise kendisi vefat ettiği için bu hakkı malesef sizlere aktaramayacaktır.
i. dizim 23/04/19, 18:05
bulgaristan sofyada 10 yillik egitim ustunden oturumum var.10 yildan sonra vatandasliga basvurma imkanim var mi? ve cifte vatandas olabiliyormuyum.benim kokenimde bulgaristan dogumlu olan yok.yani sade bor tc vatandasiyim.yardimci olabilirmisiniz lutfen.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 23/04/19, 18:05
İlyas Bey Merhaba, Bulgaristan vatandaşlığı sadece, kendisi veya kökeninde Bulgaristan doğumlu kimseler var ise onlar üzerinden verilir. Eğitim üzerinden oturumunuz ne kadar uzun olursa olsun Bulgar Vatandaşlığı almanız mümkün değil.
Cevap Ver