x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Transit Vize

SEVTAP.K 01/01/19, 20:49
İyi Günler adım Sevtap Ankara’dan size yazıyorum. Bulgaristan Transit vize almak istiyorum. Ukrayna’da erkek arkadaşım var yılda bir iki kez yanına gitmek istiyorum. Bulgaristan’dan geçiş yapmam için sanırım Transit vizeye ihtiyacım olacak. Uzun süreli bir vize talebinde bulunabilir miyim, çok girişli olursa daha iyi olur sürekli vize almam gerekmez. Prosedür ve süreçle ilgili bilgi verebilir misiniz? Hangi evrakları hazırlamam lazım neler yapmam lazım dediğim gibi Ankara’da ikamet ediyorum İstanbul’dan başvuru yapılabilir mi bölge ayırımı var mı. Evrakları size kargo yapsam siz benim adıma başvuru yapabilir misiniz yoksa benim gelmem mi gerekiyor. Sizin cevabınızı bekliyor olacağım şimdiden çok teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler Sevtap hanım bizi seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Evet Bulgaristan Transit vize almanız gerekecek. Çok girişli bir vize için gideceğiniz ülke' den bir bağlantınızın olması gerekmekte orda okumak veya oranın oturum kartına sahip olmak orda bir şirketinizin olması vs gibi. Siz sadece ziyarete gideceğiniz için böyle bir durum söz konusu olamaz o yüzden size uzun süreli çift girişli bir vize alırız. Belirli süre kalabilirsiniz.
Bulgar Transit vizesi için hazırlamanız gereken evraklar şu şekildedir:

 • Pasaport en az 1 yıl geçerliliği olan
 • Adres bilgisi ikametgah
 • Biyometrik 2 adet fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kaşeli ve imzalı banka hesap dökümü içerisinde en az 15.000 TL bulunması gerekiyor
 • Gidilecek olan ülkeye ait konaklama evrakları (hotel rezervasyonu/davetiye/öğrenci belgesi)
 • Araç ile gidilecekse araca ait ruhsat ve yeşil sigorta.
 • Mesleki bilgilerinizi içerir evraklar

Bulgaristan’a Transit vize almak için hazırlamanız gereken evrak listesi budur. Destek almak veya sorularınız var ise 0212 963 50 14 numaralı hattımızdan bize ulaşabilir Müşteri Temsilcilerimizden destek alabilirisiniz.
Bulgar Transit vizesi, Bulgaristan’a Transit vize ve Bulgaristan transit vize için sizi bilgilendirdik. Süreç ve detaylarla ilgili bilgi almak için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz veya evrakları hazırlayıp bize kargo ile ulaştırabilirsiniz. Her zaman size destek olmaya hazırız.

Sağlıklı günler

Saygılarımızla…

Vize Uzmanı / Sezgül Kayna

A. Kaya 25/01/19, 15:56
Merhaba , biz özel aracımız ile sırbıstan'a gitmeliyiz ve bulgaristandan geçmek zorundayız. Bunun için de transit vize mi almamız gerekiyor ? 10 Senelik pasaportlarımız mevcut. Ne yapmalıyız? Teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi 25/01/19, 16:07

Aykut Bey Merhaba, Bulgaristan üzerinden Sırbistan'a yapacağınız seyahat için transit vize almanız gerekir. Az sayıda belge ve yaklaşık 5-7 iş günü içerisinde çıkabilen Bulgaristan Transit Vizenizi, gerekli belgeleri tarafımıza göndererek edinebilirsiniz.Bulgaristan Transit Vize Ücretini ve Bulgaristan Transit Vize İçin Gerekli Olan Belgelerin Listesini tarafınıza gönderdiğim mailde bulabilirsiniz. Aklınıza gelen tüm sorularda bizimle her zaman iletişime geçebilirsiniz.

a.s 06/04/21, 15:06

Merhaba, motor ile Yunanistan’dan girdikten sonra tura çıkacağız. Gümülcine’den Kırcaali’ye bir girip çıkacağız da, Bulgaristan transit vize almam gerekecek mi?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/04/21, 15:18

Bulgar Transit Vize, yabancı ülke vatandaşlarının ülkeyi kısa süreli ziyaret etmesine izin veren “C” tipi vize türüdür.

Eğer Schengen vizeniz, geçerli bir Bulgar vizeniz, Avrupa birliği vatandaşlığınız veya çok girişli Romanya ve Hırvatistan vizeniz yok ise Bulgaristan’a Transit vize almanız gerekmektedir.

 • Pasaport (6 ay boyunca geçerliliği olmalıdır)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Biometrik fotoğraf (2adet 35x45mm arka fon beyaz olmalı)
 • Banka hesap dökümü bu hesap dökümü banka tarafından imzalanmalı ve kaşelenmeli ve banka hareketleri 10 günden eski olmaması gerekmektedir. (seyahat süresince masraflarınızı karşılayacak en az 7.000TL bakiyenin yer aldığı banka hesabının son 3 aya ait dökümü)
 • Mesleki durumunu gösteren belgeler
 • Emekli iseniz emekli kartı
 • Şirket sahibi iseniz şirket faaliyet belgesi,  vergi levhası, imza sirküsü, dilekçe evrakları ve sicil gazete fotokopisi
 • Şirket çalışanı iseniz şirkete ait faaliyet belgesi, vergi levhası, işe giriş belgeniz ve maaş bordronuz
 • Öğrenciyseniz okuldan alacağınız güncel öğrenci belgesi
 • Asıl gideceğiniz ülkeye ait evraklar (vize başvuru türünüz Bulgaristan transit vize olduğundan bu ülke sizler için yalnızca bir geçiş güzergahı durumundadır. Hangi ülkeye gidecekseniz o ülkeye göre evraklarınızı dosyaya eklemeniz gerekmektedir.)
 • Konaklama evrakları (Asıl gidilecek ülkedeki otel rezervasyonu, eğer bir arkadaş veya akrabada kalınacaksa kişilerden konsolosluğa hitaben yazılmış olup sizi davet ettiğine dair, davet süresini ve gittiğinizde konaklayacağınız açık adresi belirten dilekçe olmalıdır.)
 • Seyahat amacı belirtir evrak

Bulgaristan'a transit vize başvurularında seyahat sürenizi kapsayacak ve uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortası yaptırmalısınız. Bulgaristan’a kendi aracınızla gidebilmek içinde bazı prosedürler bulunmaktadır. Bunlar araç ruhsat fotokopisi, AB ülkelerinde geçerliliği olan ehliyet ve araç sigortası ve vekaletnamedir.

Konsolosluktan alınan transit vizenin geçerlilik süresi 2 gündür. Bulgaristan’a girişte 24 saat, çıkışta 24 saat olmak üzere toplam 48 saattir.

Bulgaristan transit vize işlemleriniz için ofisimizi arayarak yetkililerimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. 02129635014

Bulgaristan transit vize

S.S 02/01/23, 13:27

Merhaba Ukrayna'da oturumum var. Rusya-Ukrayna arasında savaş çıkınca mecbur olarak her şeyimizi bırakıp Türkiye'ye geldik. Şimdi Ukrayna'ya ailemle birlikte geri dönmek istiyoruz. Bulgaristan için transit vize almamız gerekiyormuş bu konu hakkında bizlere bilgi verirseniz çok mutlu oluruz.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 02/01/23, 14:00

Merhaba,

Bulgaristan Transit Vize başvuruları için Ukrayna'da oturumunuz olduğunu gösterir belgelere ihtaç vardır. Ukrayna'ya ait oturum belgesi varsa çalışma belgesi, yerleşim yeri belgesi banka hesap dökümü gibi evraklar sunmak vizenin onaylanabilmesi ihtamalini artırabilmektedir. Dosya içerisinde seyahat aracına ait belge sunma zorunluluğu vardır. Otobüs ile gidilecek ise otobüs biletini, şahsi araç ile gidilecekse araç ruhsatı ve ehliyet belgesinin dosya içerisinde yer alması gereklidir. Araç kullanan kişiye ait değilse ilgili kişiden noter onaylı araç kullanma vekaleti alınmalıdır. Bulgaristan'a transit vize başvurusu yapıldıktan sonra 10 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Savaş sebebiyle Ukrayna'dan ayrılmak zorunda kalan ve tekrar gitmek isteyen yolcuların başvurularını ret gelme ihtimaline karşı daha titiz yapmaları gerekmektedir. Daha detaylı bilgi yada danışmanlık hizmeti almak için bizlere 02129635014 numaları hattan ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver