x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Üzerinden Kosova Transit Vize

S. Ulker 29/10/19, 10:25
Iyi gunler, bir konuda bilgi almak istiyorum. Ben Turk vatandasiyim ancak yurtdisinda Kosova da calisiyorum. Kendi aracim ile Turkiye-Kosova arasinda tatiller de gidiyorum. Bulgaristandan transit vize almak istiyorum. Turkiyeden basvuruda bulunabilirmiyim. Kosovada oturum ve calisma belgem bulunuyor ancak turkiyede calismiyorum. Banka hesabi ve diger belgeleri gosterebilirim. Daha onceden son 4-5 yil boyunca schengen vizem oldugu icin gecisleri yunanistan uzerinden yapiyordum. Bulgaristan Üzerinden Kosova Transit Vize işlemleri için yardımcı olun lütfen
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sn. S. Ülker Merhaba,

Kosova'ya yapacağınız seyahatler için güzergah olarak Bulgaristan'ı kullanacak iseniz Bulgaristan transit vize almanız gerekmektedir. Bulgaristan transit vizeleri tek, çift, çok girişli olarak verebilmektedir. Kosova'ya turistik tek seferlik seyahatler için genellikle gidişte ve dönüşte kullanabilmeniz için çift girişli transit bir vize verilir ancak Kosova'ya sıklıkla seyahat etmenizi sağlayan sebepleri belgeleyen evraklarınızı da dosyanıza eklediğinzde uzun süreli ve çok girişli bir vize talep edilmesi mümkün olmakta. Kosova'da çalıştığınızı belgeyen çalışma evrakınız, Kosova'ya ait oturum kartınızın fotokopisi ve Kosova'da gittiğinizde kaldığınız yere ait bir belge ile uzun süreli ve çok giriş çıkışlı bir vize talep edilebilir. Türkiye'den banka hesabınız bulunmuyor ise Kosova'daki banka dökümünüzü de evrak olarak sunabilirsiniz ancak evrakın resmiyet kazabilmesi için Kosova'dan aldığınız bankadan kaşeli imzalı olmasına dikkat etmelisiniz çünkü internet üzerinden alınan banka dökümleri Konsolosluk tarafından kabul edilmemektedir. Bahsedilen evraklar dışında Bulgaristan için yapılan diğer vize türlerinde talep edilmese de transit vize başvurularında seyahat edeceğiniz araca ilişkin belgeler istenmektedir. Eğer otobüs ile seyahat ediyorsanız otobüs biletiniz, kendi aracınızla seyahat ediyorsanız, aracınızın ruhsatı, aracınıza ait yeşil sigort ve ehliyet fotokopisi de başvuru dosyasına eklenmelidir.

Bulgaristan transit vize başvurunuz uzun süreli ve çok girişli olarak talep edilmekle birlikte verilecek vize süresinin veya giriş çıkış sayısının kararının Konsolosluğa ait olduğu unutulmamalıdır. Her dosya bireysel olarak Konsolsouk tarafından değerlendirilerek bir karara bağlanır.

Bulgaristan transit vize işlemleriniz için 02129635014 nolu telefonlardan bizleri arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır.

Bulgaristan Üzerinden Kosova Transit Vize alım koşulları yukarıda anlatıldığı gibidir. Sorularınız için bizleri aramaktan çekinmeyiniz.

Bulgaristan Üzerinden Kosova Transit Vize

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';