x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan çifte vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır

Mine.B 19/01/22, 17:52
İyi günler, adım Mine Antalya’da ikamet ediyorum. Sizlere sormak istediğim bir kaç soru var. Bulgaristan çifte vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır. Babam Bulgaristan çifte vatandaş 1989 yılında gelmiş Bulgaristan’dan Türkiye’ye. Ben burada doğdum Bulgaristan’da herhangi bir kaydım yok. Babam üzerinden bende Vatandaşlık almak istiyorum böyle bir şansım var mı? Varsa eğer nasıl bir yol izlemem gerek neler yapmam gerek evrak listesi ve süreç hakkında bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Ve ne kadar zaman sonra Vatandaşlık alabilirim. Cevabınızı bekliyorum, ve size vekalet verdiğimizde bizim adımıza bu işlemleri yapabiliyor musunuz. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler Mine hanım öncelikle bizi seçtiğiniz için çok teşekkür ederiz. Babanız çift Vatandaş ise sizde babanız üzerinden Vatandaşlık alabilirsiniz. 1989 göç eden kişilerin Vatandaşlıkları korunuyor. Bunun için yapmanız gereken ilk şey Türkiye’deki Nüfus Müdürlüğünden isim denklik belgesi almak. İsim Denklik belgeniz çıktıktan sonra Bulgaristan’daki doğum belgenizin çıkartılması kolaylaşır. Bulgaristan çifte Vatandaşlık avantajları ve geçiş şartları için sizi bilgilendireceğiz. Mesela istediğiniz zaman AB ülkelerine giriş yapabilrsiniz vize almanıza gerek kalmadan.

Bulgaristan’dan çifte Vatandaşlık nasıl alınır ve bunun için gerekli evraklar nelerdir:

  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • İsim denklik Belgesi
  • Formül A
  • Bulgaristan vatandaşı olan kişinin liçna karta ve pasaport fotokopisi
  • Biyometrik fotoğraf

Daha detaylı bilgi almak isterseniz Müşteri temsilcilerimizle iletişime geçebilir onlardan destek alabilirsiniz. Bulgaristan çifte vatandaşlık başvurusu nasıl yapılır Bulgaristan çifte vatandaşlık avantajları ve geçiş şartları nedir nasıl yapılır size kısaca anlatmaya çalıştık kafanıza takılan herhangi bir şey olursa bizi aramaktan çekinmeyin. Her zaman size destek olmaya hazırız. 1989 yılında gelmiş kişilerin çocukları kolaylıkla vatandaşlık alabiliyorlar, çünkü bu göç yılında gelen kişiler Vatandaşlıktan çıkartılmamış oluyorlar bu yüzden Vatandaşlık işlemleri onlar için daha kolay sonuçlanıyor, ve kısa sürede vatandaşlık alabiliyorlar. Bu evrakları toparladığınızda Konsolosluğa başvurunuzu yapabilirsiniz. Doğum belgesi çıkartmak için size destek verebiliyoruz. Sormak istediğiniz herhangi bir sorunuz olursa bizi 0212 963 50 14 numaralı hattımızdan rahatlıkla arayabilir danışmanlık alabilirsiniz.

Saygılarımızla..

Sezgül. K 

Cevap Ver