x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Türkiye'deki Şirket Sahipleri için Bulgaristan Ticari Vize

D.G 30/03/22, 14:10
Merhabalar, Türkiye'deki şirket sahipleri için Bulgaristan ticari vize nasıl alır? Türkiye’de şirket sahibiyim Bulgaristan ticari vizesi için başvuruda bulunmak istiyorum ama ticari davetiyem yok ne yapmalıyım. Davetiyesiz vize alabilir miyim, Davetiye alırsam vize davetiye süresine göre mi sonuçlanır? Prosedür nedir bana bilgi verebilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Size sorunuz hakkında bilgi vererek yardımcı olacağız. Şirket sahipleri için Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan’a iş seyahati, iş toplantısı veya ticari faaliyet amaçları ile gidecek kişilere verilen vize türüdür. Ticari Vize için gerekli evrakların başında Bulgar firma tarafından hazırlanan ticari davetiye gelmektedir. Davetiyeniz yok ise ticari vize başvurusunda maalesef bulunamazsınız. Bulgaristan ticari vize her zaman davetiyenizin süresine göre sonuçlanmayabilir. İlk ticari vize başvuru ise genelde 30 gün tek giriş olarak sonuçlanmaktadır. Ama inisiyatif Bulgaristan Konsolosluğu'na aittir.

Türkiye’deki Şirket Sahipleri için Bulgaristan Ticari Vize Başvuru Evrakları

  1. Vize talep dilekçesi: Şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzası bulunan dilekçe
  2. Şirketten istenen belgeler: Vergi Levhası fotokopisi (Güncel), Faaliyet Belgesi fotokopisi (Son 3 ay içerisinde alınmış), Ticari Sicil Gazeteleri fotokopi, Şirketin İmza Sirküleri fotokopisi
  3. Şirketin Banka Hesap Dökümü i: En az 30.000 TL bakiyesi bulunan bankadan kaşe ve imzası olan,  güncel olarak alınmış.
  4. Kişisel evraklarınız: Pasaport (Min 1,5 yıl geçerliliği bulunan) , 2 adet biometrik fotoğraf, Tam Vukuatlı Nüfus kayıt örneği (E-devletten "nüfus aile" seçilerek alınabilir), ikametgah (e-devletten alınabilir).
  5. Şirket sahibi ise SGK dökümü, çalışan ise; SGK Dökümü (E-devletten "sgk hizmet ve tescil" yazılarak barkotlu belge çıkartılmalı), işe giriş bildirgesi (e-devletten alınabilir), maaş bordrosu (son 3 aya ait, şirketten kaşeli imzalı), sözleşmeli çalışan ise noter tasdikli iş sözleşmesinin orijinali.
  6. Ticari Davetiye Aslı: Bulgaristan Yabancılar Şubesi onaylı 
  7. Davetiye almış olduğunuz Bulgaristan firması ile ilişkinizi gösterir fatura, gümrük beyannamesi, sözleşme veya anlaşma evrakları (uzun süreli vize taleplerinde bu evraklar zorunludur)

Türkiye'deki şirket sahipleri için Bulgaristan ticari vize konusunda size ayrıntıları aktardık. Danışmanlık için Euroasia Global Visa Services Müşteri temsilcilerimize ulaşabilir, bilgi ve randevu alabilirsiniz. Tüm belgeleriniz ile birlikte ofisimize bekleriz. Kuvvetli bir dosya hazırlayarak istediğiniz vizeyi alabileceğimizi düşünüyoruz.

Saygılarımızla,

Euroasia Global Visa Services

Bulgaristan Vize Departmanı

İletişim: 0212 963 50 14

Türkiye'deki Şirket Sahipleri için Bulgaristan Ticari Vize

Cevap Ver