x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan evlilik tanıtma

m. 29/12/21, 13:14
İyi günler benim adım Makbule İstanbul'da ikamet etmekteyim size birkaç sorum olacak. Bulgaristan evlilik tanıtma yapıyor musunuz. Eşimle 6 yıl önce evlendik kendisi Bulgaristan vatandaşı Sofya şehrinden, yani çifte vatandaş kendisi. Bende Bulgaristan’da eşim üzerinden oturum almak istiyorum bu mümkün müdür. Oturum aldıktan sonra Yurtdışına gitmeyi düşünüyoruz. Bunun için neler yapmamız gerek, hangi evrakları toplamamız lazım, ilk önce hangi işlemleri yapacağız hiç bir şey bilmiyoruz sizin desteğinize ihtiyacımız var. Prosedür nedir bunu öğrenmek istiyoruz. Biz Bulgaristan’da evliliğimizi onaylatmadık bunu yapmak için neler hazırlamamız gerek, tanıttıktan sonra hangi vizeye başvuru yapmamız gerekiyor. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi günler Makbule hanım öncelikle bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Anladığım kadarı ile Bulgaristan için evlilik tanıtma yapılmamış, ozaman ilk aşama sizin için Evlilik tanıtma olacak. Evlilik tanıtma işlemleriniz için Bulgaristan’a gitmenize gerek kalmadan bize vekalet verdiğiniz takdirde biz sizin için bu işlemleri uygun fiyatlara yapabilmekteyiz.

Evlilik tanıtma Bulgaristan işlemleri için  gereken evraklar şu şekildedir:

  • Evlilik Kayıt Örneği - Form B (Apostilli)
  • Nüfus Kayıt Örneği-Evli iseniz hem kızlık hem evlilik soyadınız ile alınmış (Apostilli)
  • İsim Denklik Belgesi (Apostilli)
  • Bulgar vatandaşı olan eşin Liçna Kartı ve Bulgar Pasaportu fotokopisi
  • Vekalet (İşlemlere başlamaya karar verdiğinizde bu evrağın taslağı size gönderilecek, siz de noterden vekaleti vererek onu da apostilli şekilde tarafımıza evraklarınızla birlikte ulaştıracaksınız.)

İşlem Sonuçlanma Süresi: Bölgeye göre farklılık göstermektedir

Bu evraklar tamamlandığında  Bulgaristan için evlilik tanıtma  işleminiz yapılır.

Evlilik tanıtmanız yapıldıktan sonra sırası ile C vizesi ve ondan sonrada D vizesi alınır.

D vizesi oturum vizesidir bu vizeyi aldıktan sonra geçici oturum alıp Yurtdışına gidebilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak isterseniz bizi 0212 963 50 14 numaralı hattımızdan arayabilir veya e mail yolu ile de Müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz.

Size hizmet vermekten mutluluk duyarız. Bulgaristan evlilik tanıtma, Evlilik tanıtma Bulgaristan işlemleri için sizi bilgilendirdik.

Gerek telefonda gerek ofisimizi ziyaret ederek bilgi alabilirsiniz.

Sağlıklı günler

 Sezgül.K /

Cevap Ver