x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi

SY 07/04/21, 10:50
Bulgaristan Aile ziyareti Vizesi için davetiye mi lazım? Davetiyesiz olmaz mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

İyi Günler, Bu yazımızda Bulgaristan Aile ziyareti vizesi için davetiye gerekip gerekmediği, davetiyesiz vize başvurusunun olup olamayacağı konularında bilgi bulabileceksiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi için EAGVS Edirne acentemizden bilgi alabilirsiniz. Tel: 0 850 241 04 48

Bulgaristan’a aile ziyareti amacıyla gitmek istediğinizde almanız gereken vize türü C tipi Bulgaristan vizesidir. Ayrıca yine yazımızda aile ziyareti Bulgaristan vizesi için gerekli evraklarla ilgili bilgi bulabileceksiniz.

Bulgaristan’a aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar:

  1. Pasaport: En az 2 boş sayfa içeren ve son 10 yılda çıkarılmış olmalı
  2. Biometrik Fotoğraf 2 Adet
  3. Banka Hesap Dökümünüz başvuru tarihinizden 10 gün eski olmamalı ve minimum 7.000 Tl bakiye içermelidir. Banka şubesi tarafından kaşe ve ıslak imzalı olmalıdır.
  4. Davet Mektubu: Bulgaristan’da yaşayan akraba veya arkadaşın göndereceği davet mektubu orjinali başvuru dosyasına eklenmelidir. Ayrıca bu davet mektubunun Bulgaristan Yabancılar Şubesi tarafından onaylanmış olması gerekmektedir.
  5. Muvafakatname (Bu muvafakatname kişi 18 yaşın altında ise alınması gereken bir belgedir. Türkiye’de noter onaylı olmalı ve apostil yapılmalıdır.)
  6. Mesleki Durumunuzu Gösteren Belgeler ise diğer vize türleri ile karşılaştırılarak hazırlanabilir. Bu durum kişinin mesleğine göre farklılık gösterir. Örneğin; şirket çalışanı ise maaş bordrosu, işe giriş bildirgesi, SGK dökümü gibi evraklar gereklidir.
  7. Davetiye Gönderen Kişiye Ait Belgeler: daveti yapan kişinin Kimlik kartı fotokopisi, pasaport fotokopisi, kişinin oturduğu yer kira ise kontrat veya kendi evi ise tapu fotokopisi. Ayrıca davet eden kişi tarafından yazılmış davet sebebi vize alımında ve süresinde kolaylık sağlamak açısından önemlidir.

Aile ziyareti Bulgaristan vizesi için daha fazla detayı EAGVS Edirne acentemizden mail veya telefon yolu ile öğrenebilirsiniz.

Bulgaristan’a aile ziyareti vizesi davetiyesiz bir başvuru yapılabilecek bir vize türü değildir. Bu vize türüne başvuru yapacak kişilerin davetiye temin etmeleri zorunludur. Aksi takdirde olumsuz şekilde sonuçlanacak ve hatta daha sonraki başvurular için kötü bir sicil yaratacaktır.

Bulgaristan Aile ziyareti Vizesi

Cevap Ver