x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgaristan vizesi

sl.h 07/04/21, 10:32
Bulgaristan vizesi için neler yapmak gerekiyor? Vize başvurusu nasıl yaparım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Öncelikle Bulgaristan’a vize başvurusu yapmadan önce Bulgaristan’a seyahat amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bulgaristan C Tipi Vize başvurusu, Transit vize başvurusu, D tipi vize başvurusu, çalışma izni, aile birleşimi, öğrenci vizesi, emekliler için oturum izni, ticari vize, evliliğin tecil edilmesi gibi hangi amaç için seyahat gerçekleştirmek istediğinize göre başvuruda bulunacağınız vize çeşitlilik göstermektedir. Edirne EAGVS ofisimizi arayarak yetkili kişilerden hangi vize türüne başvurmanız gerektiğiyle ilgili bilgi ve destek alabilirsiniz.

12 yaş altı çocuklardan Bulgaristan vize ücreti alınmamaktadır. Sadece pasaport, seyahat sağlık sigortası ve vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir.

Bulgaristan Avrupa ülkesi olmasına rağmen henüz Schengen vizesine üye devletlerden biri değildir. Dolayısıyla Bulgar vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının schengen ülkelerine seyahat hakkı bulunmamaktadır. Ayrıca schengen üyesi olan ülkeler ile birlikte ABD, Kanada, İsviçre ve İngilterede oturum izni olan vatandaşlarımızda Bulgaristan’a vizesiz girme hakkına sahiptirler.

Edirne EAGVS ofisimizle iletişime geçerek yetkili temsilcilerimizin sizlere yönlendireceği sorular neticesinde hangi vize türüne başvuru yapmanız gerektiğini vermiş olduğunuz yanıtlara göre belirlenecektir, daha sonrasında temsilcilerimizden güncel Bulgaristan vize belgelerini talep etmeniz gerekmektedir. Tarafınıza gönderilen Bulgaristan’a vize başvuru evraklarını süreçte bir aksaklık yaşanmaması adına eksiksiz olmalıdır. Hazırlamış olduğunuz evrakları dilerseniz sizlere en yakın olan şubemize gönderebilirsiniz dilerseniz de merkezimize şahsen teslim edebilirsiniz.

Bulgar vizesi başvuruları, evraklarınız tarafımızca ilgili konsolosluğa başvuru yapıldıktan itibaren 5-7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan’a vize almak kolay bir vize türü gibi gözükse de kendine özgü evrakları ve dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Bulgaristan vize başvurularında parmak izi prosedürü zorunluluğu olmadığından dolayı başvuru esnasında şahsen konsoloslukta bulunmanıza gerek yoktur. EAGVS olarak sizlerin adına vize başvuru yapma, teslim alma yetkisine sahibiz.

Bulgaristan Vizesi başvuru işlemleriniz süresi boyunca yetkililerimiz ihtiyacınız olan her an telefon kadar uzağınızda olup sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.  Vize işlemleri sonunda pasaportunuz istediğiniz gönderim adresine ulaştırılmaktadır dilerseniz şubemize gelerek kendiniz de teslim alabilirsiniz. 0850 241 04 48

Bulgaristan vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
POI