x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgar vizesi

gt 07/04/21, 11:01
Bulgar vizesi ücreti nedir ve neler gereklidir? Bu konuda bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, öncelikle EAGVS ofisini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan vizesi alabilmeniz için hangi amaç için seyahat edeceğiniz ve bu seyahat süresi boyunca ne kadar kalacağınızı belirlememiz gerekmektedir. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu konu ile ilgili sizlere destek vermeye hazırız.

Bulgar vize ücreti vizenin türüne, mesleğinize ve vize alınacak kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. İlk aşamada ihtiyacınız olan vizeyi seçmeniz gerekmektir. Daha sonra asıl evraklar sizlere yetkililerimiz tarafından iletilecektir. C tipi Bulgar vize başvurusu için gerekli evraklar başlıca şöyledir:

  • 3 ay geçerli pasaport
  • 35x45mm ölçülerinde güncel fotoğraf
  • Başvuru dilekçesi
  • Reşit olmayanlar için muvafakatname
  • Hotel rezervasyonu
  • Vize başvuru formu
  • Banka hesap cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi vize türüne göre konsolosluk ek belge talebinde bulunabilmektedir.

Bulgar vize fiyat 110 Euro'dur. Bu ücret bankaya yatırılan konsolosluk harç bedelini, vize hizmet merkezi servis bedelini kapsamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu 12 yaş altı çocuklar için harç bedeli almamaktadır, fakat hizmet bedeli ödenmelidir.

Seyahat sağlık sigortası ve otel konfirme belgesi için EAGVS olarak bu konuda da sizlere destek sağlamaktayız.

Bir diğer vize türü D tipi vizelerdir. Bulgar vize başvurusu için gerekli evraklar vizenin alınış sebebine göre kendi arasında da çeşidine göre farklılık göstermekte. D vizeler Bulgaristan’da oturum izni almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya yabancı uyruklu vatandaşlara verilir. Bulgar vize fiyat Bulgar Konsolosluğunun ek olarak talep ettiği evraklara ve aldığınız hizmet süreçlerine göre farklılık arz etmektedir. D tipi vize harç bedeli kısa süreli vize türüne göre farklı prosedürlere yer verdiğinden harç ücreti de daha farklıdır.

Bulgar vizesi başvurunuz için yapmanız gereken EAGVS ofisimizi arayarak ihtiyacınız olan vizeyi yetkililerimiz yardımıyla belirledikten sonra tarafınıza gönderilen evrak listesini hazırlamanız. Hazırladıktan sonra ofisimize kargo ve ya kuryeyle dilerseniz de merkezimizi ziyaret ederek şahsen ulaştırabilirsiniz. Bilgi için belirttiğimiz telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. 0850 241 04 48

Bulgar vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
POI