x
Bulgaristan

Vize İşlemleri

Bulgaristan

Bulgar vizesi

gt 07/04/21, 11:01
Bulgar vizesi ücreti nedir ve neler gereklidir? Bu konuda bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhabalar, öncelikle EAGVS ofisini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bulgaristan vizesi alabilmeniz için hangi amaç için seyahat edeceğiniz ve bu seyahat süresi boyunca ne kadar kalacağınızı belirlememiz gerekmektedir. Sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda bu konu ile ilgili sizlere destek vermeye hazırız.

Bulgar vize ücreti vizenin türüne, mesleğinize ve vize alınacak kişinin yaşına göre değişiklik göstermektedir. İlk aşamada ihtiyacınız olan vizeyi seçmeniz gerekmektir. Daha sonra asıl evraklar sizlere yetkililerimiz tarafından iletilecektir. C tipi Bulgar vize başvurusu için gerekli evraklar başlıca şöyledir:

  • 3 ay geçerli pasaport
  • 35x45mm ölçülerinde güncel fotoğraf
  • Başvuru dilekçesi
  • Reşit olmayanlar için muvafakatname
  • Hotel rezervasyonu
  • Vize başvuru formu
  • Banka hesap cüzdanı fotokopisi
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi vize türüne göre konsolosluk ek belge talebinde bulunabilmektedir.

Bulgar vize fiyat 110 Euro'dur. Bu ücret bankaya yatırılan konsolosluk harç bedelini, vize hizmet merkezi servis bedelini kapsamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu 12 yaş altı çocuklar için harç bedeli almamaktadır, fakat hizmet bedeli ödenmelidir.

Seyahat sağlık sigortası ve otel konfirme belgesi için EAGVS olarak bu konuda da sizlere destek sağlamaktayız.

Bir diğer vize türü D tipi vizelerdir. Bulgar vize başvurusu için gerekli evraklar vizenin alınış sebebine göre kendi arasında da çeşidine göre farklılık göstermekte. D vizeler Bulgaristan’da oturum izni almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya yabancı uyruklu vatandaşlara verilir. Bulgar vize fiyat Bulgar Konsolosluğunun ek olarak talep ettiği evraklara ve aldığınız hizmet süreçlerine göre farklılık arz etmektedir. D tipi vize harç bedeli kısa süreli vize türüne göre farklı prosedürlere yer verdiğinden harç ücreti de daha farklıdır.

Bulgar vizesi başvurunuz için yapmanız gereken EAGVS ofisimizi arayarak ihtiyacınız olan vizeyi yetkililerimiz yardımıyla belirledikten sonra tarafınıza gönderilen evrak listesini hazırlamanız. Hazırladıktan sonra ofisimize kargo ve ya kuryeyle dilerseniz de merkezimizi ziyaret ederek şahsen ulaştırabilirsiniz. Bilgi için belirttiğimiz telefon numarasından bizlere ulaşabilirsiniz. 0850 241 04 48

Bulgar vizesi

M.A 26/12/22, 10:19

İyi çalışmalar, Bulgar vizesi hakkında bilgi almak için sizlere yazıyorum. Şubat ayı sonu gibi Bansko’ya kayak için gitmek istiyoruz; eşim ve 2 çocuğumla birlikte. Vize ne kadar sürede çıkar ne zaman başvurmalıyız. İşlemler hakkında bilgi verirseniz sevinirim kolay gelsin.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 26/12/22, 11:29

Merhaba, Bulgaristan vizesi hakkında sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Bansko kayak turizmi için Bulgaristan turistik vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvurular genel olarak 10 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Herhangi bir aksilik yaşamamak adına Bulgar için vize başvuruları bu süre göz önüne alınarak yapılmalıdır. Vizenizin onaylanabilmesi için finansal yeterliliğin bulunması ve otel rezervasyonunun confirme olması önemlidir. Ayrıca başvuru formunun hatasız ve amacına uygun bir şekilde doldurulmuş olması gerekir. Bulgara vize başvurusunda, dosyanızın hazırlanmasının yanında ödenmesi gereken harç bulunmaktadır. Ödenen harca ait belgenin de dosya içerisinde yer alması gerekmektedir. Unutmayın eksik evrak ya da dikkat edilmemiş bir detay vizenizin olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Daha detaylı bilgi ve danışmanlık için bizleri 02122877333 numaralı hattan arayabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Cevap Ver