x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vizesi 2020

E.B. 29/06/20, 15:17
Belçika Vizesi 2020 yılı itibariyle prosedür olarak neyi gerektirmekte? Belçika vizesine başvurmak istiyoruz ama ne zaman başvuru yapacağımızı bilmiyoruz. Seyahat etmeden ne kadar süre önce vize başvurusunun yapılmış olması gerekmektedir? Vize başvuruları için ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Ben hali hazırda öğrenciyim. Yaz tatili için bir plan yapmak istiyorum. Planımı ne zaman yapmam gerekiyor? Belçika vize konusunda öğrencilerden ne tür evraklar istiyor? Konuya pek hakim olmadığım için yardımlarınızı rica ediyorum. Buradan başvuru yaparken, bankada bulunan param bana yeterli olur mu? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vize Başvurusu her Schengen üyesi ülkede olduğu gibi uygulanması gereken bir dizi işlem gerektirmektedir. Vize başvurusu yapmadan önce seyahatini ne zaman yapacağınızı, hangi şehirde ne kadar konaklayacağınızı, gidiş-dönüş tarihleriniz ve benzeri durumlarınız açık ve net olmalıdır. Vize başvuru yapmadan önce bunları planlamanızın sebebi, vize başvuruş yaparken bunları kanıtlar, destekler belgelerin hepsinin istenmesidir. Türkiye’deki başvuruları değerlendiren resmi merci Belçika İstanbul Başkonsolosluğudur. Ve vize başvurularını alırken bunların hepsinin planlanmış ve evraklarla desteklenerek kendilerine sunulmasını talep etmektedirler.

Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize İşlemleri genel bir sıralama yapılacak olursa; Seyahat Gidiş-Dönüş tarihlerinin belirlenmesi, Çalışma durum analizinin yapılması ( Emekli, İşveren, Sigortalı Çalışan, Öğrenci ), Çalışma durumuna istinaden evrakların hazırlanması, Randevu alımı, Dosya teslimi, Dosyanın takibi, Sonuçlanan vize başvurusu sonrası pasaport teslimi. Bunların hepsinin sırayla yapılması gerekmektedir. Bu sıralamada her bir aşama ayrı bir dikkat gerektirir. Örn; Vize randevusu, evrak hazırlamaya geçilmeden önce alınmış olmalıdır. Bunun sebebi; Yetkili servis birimlerinin hemen ertesi güne veya istenilen tarihlere randevu vermemesidir. Randevu alındıktan sonra, alınan randevu gününe evrakların yetiştirilmesi gerekmektedir. Evrakların oluşturuldukları tarihten en az bir hafta sonra teslimin sağlanmış olması gerekmektedir.

Belçika Vizesi 2020 yılı itibariyle genel prosedür bu şekilde ilerlemektedir. Bu arada öğrenciyseniz eğer vize başvuruş yaparken, size birinci derece bir akrabanızın ( Anne veya baba ) sponsor olması gerektiğini unutmamanızda fayda var. Belçika vizesi ve diğer Schengen vizesi başvurularında, başvuru sahiplerinin sponsora ihtiyacı vardır. Yani sponsor belirtmeleri gerekmektedir. Farklı konularda sorularınız için bize ulaşın.

Abdullah Tunç

(0212) 963 27 24

ask@eagvs.com

Belçika Vizesi 2020

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES