x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vize Başvurusu

İ.T. 29/06/20, 15:30
Belçika Vize Başvurusu için ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Vize başvurusu yapmadan önce ne tür işlemler yapılması gerekmektedir? Vize başvurusu için nelere dikkat edilmesi gerekmektedir? Vize başvurusu için bulunduğumuz ilden başvuru yapabiliyor muyuz? Ben hali hazırda Tekirdağ’da ikamet ediyorum. Vize başvurumu yapmak için nereye müracaat etmem gerekiyor? Sigortalı çalışanlar için ne tür bir prosedür izlenmesi gerekiyor, konu hakkında yardım ve önerilerinizi rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vize İşlemleri için işlemlere başlamadan önce tarafınız yapması gereken öncelikle; Belçika vize prosedürleri hakkında konuyu detaylı araştırmanız gerekiyor. Bilgi edinimini nereden yapabileceğinizi bilmiyorsanız eğer müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz konu hakkında. Gerek Belçika İstanbul Başkonsolosluğu gerekse Konsoloslukların yetkilendirdiği Servis Birimleri üzerinden araştırmalarınızı yapabilirsiniz. Belçika Konsolosluğu bu bilgilendirme için web sayfasında gerekli bilgilendirmeleri bulundurmaktadır. Dilerseniz oralardan da araştırmalarınızı yapabilirsiniz.

Belçika Vizesi Online Başvurusu

Belçika Vizesi Online Başvuru konusunda, sadece form doldurma aşamasında hizmet sunmaktadır. Bu form ise Konsolosluğun yetkilendirdiği, Yetkili Servis Birimi web sitesi aracılığıyla doldurulmaktadır. Online işlemler, vize başvurusunun tamamında geçerli değildir. Online vize başvuru formu doldurulduktan sonra tarafınız, durumuna uygun evrakları hazırlamak; randevu günü Yetkili Servis Birimine kendiniz veya danışmanlığınızı yapan bizim gibi firmaların temsilcileri aracılığıyla teslim edilmelidir. Vize başvurusu için Belçika Hükümeti, Türkiye’nin her yerinden yapılan başvuruları değerlendirsin diye Belçika İstanbul Başkonsolosluğunu yetkili kılmıştır. Belçika İstanbul Başkonsolosluğu vize başvurularında tek karar mercidir.

Belçika Vize Başvurusu için 2015 yılı ve sonrasında herhangi bir Schengen üyesi ülkeden vize almış ve vize alırken parmak izi beyanında bulunmuşsanız eğer vize başvurusu için tekrar yetkili servis birimine gidip parmak izi vermenizi gerektiren bir durum oluşmaz. Bu parmak izini vermeniz gerekmediği için evraklarınızı İstanbul’daki temsilcilerimize göndermeniz, işlemlerinizi başlatabilmeniz için yeterli olacaktır. Belçika Vizesi ve diğer Schengen Ülkeleri için yapılan vize başvurularında profesyonel hizmet sunduğumuzu bilmeniz de fayda var. Schengen Vizesi statüsüne sahip tüm ülke vizeleri için bizleri arayabilir danışmanlık alabilirsiniz.

Abdullah Tunç

(0212) 963 27 24

ask@eagvs.com

Belçika Vize Başvurusu

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES