x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vize

O.Ç. 29/06/20, 15:07
Belçika Vize başvurusu işlemleri için tarafınızdan danışmanlık işlemleri yapılıyor mu? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama işlemlerimiz sizin danışmanlığınızda yapılıyor mu, yapılıyor mu bilmiyoruz. Belçika’ya yapacağımız vize başvurusu için ne tür evraklar hazırlamamız gerekiyor? Belçika’da aile yakınımızı ziyaret etmek istiyoruz. Şöyle ki; Annem Belçika’da ikamet eden kız kardeşimi ziyaret etmek istiyor. Babamız bundan iki sene önce vefat etti. Babamızın vefatından sonra aldığı emeklilik maaşı anneme geçti. Bu durumda yapılacak olan vize başvurusu için anneme birimizin sponsor olması gerekiyor mu? Yoksa aldığı emeklilik maaşını göstererek vize başvurusunu yapabilir miyiz? Konu hakkında detaylı bilgilendirmelerinizi rica ederiz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vizesi için başvuru yapılacaksa eğer; Öncelikle ne tür bir vize başvurusu yapılacak, buna karar vermek lazım. Bu vize başvurusu; Aile Akraba Ziyareti, Turistik Vize, Ticari Vize ve benzeri vize çeşitlerinden olabilir. Yukarıda belirttiğiniz üzere Anneniz, Belçika’da bulunan kız kardeşinizi ziyaret edecek. Annenizin Belçika’daki kız kardeşinizi ziyaret etmesi için vize başvurusunu Belçika İstanbul Başkonsolosluğu değerlendirecektir. Türkiye’nin neresinden başvuru yapılırsa yapılsın, bu başvuruları değerlendiren resmi makam; Belçika İstanbul Başkonsolosluğudur.

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi statüsüne sahip olan Belçika Vize ile vize süreniz yetiyorsa eğer, Belçika’ya giriş yaptıktan sonra dilerseniz diğer ülkelere de giriş sağlayabilirsiniz. Belçika’ya yapılacak seyahatlerde; Aile Akraba Ziyareti adı altında başvuru yapılacaksa eğer, Belçika’daki kız kardeşinizden bir davetiye temin etmek durumundasınız. Bu davetiyede kız kardeşinizin, annenizi hangi tarih aralıklarında Belçika’ya beklediğini nerede konaklayacağını belirtmesi gerekmektedir. Oluşturulacak olan davetiye dışında, davetiye gönderen kişi ile annenizin akrana olduğunu kanıtlar bir belge ( Annenizin Nüfus Kayıt Örneği olabilir), davetiye gönderen kişinin; Belçika vatandaşı ise eğer Belçika pasaportu, Belçika’da oturum sahibi ise eğer, oturum kartı fotokopisi ibraz edilmelidir.

Belçika Vize için randevu alınmadan önce, evrakların ( anneniz için) ibraz edilmesi gerekmektedir. Evrak hazırlama sürecinde sizin annenize sponsor olmanıza gerek olmadığı için, sadece anneniz için hazırlamanız gereken evraklar olacaktır. Bunlar; Planlanan seyahat dönüş tarihinden sonra en az altı ay geçerliliği bulunan pasaport, emeklilik maaşı aldığına dair sunulması gereken evraklar ( Emekliliği ile ilgili evraklar), Seyahat sağlık sigortası ( Planlanan seyahat tarihinden bir gün önce başlayan, birgün sonra sona eren), Finansal durumunu gösteren evraklar ( Emeklilik maaşının yattığı banka hesap özetinin son üç aylık dökümü) ve benzeri evraklar sunulmalıdır. Evrak listesi, kişilerin çalışma durumuna göre farklılık gösterebildiği için, müşteri temsilcilerimizi arayıp detaylı evrak listesini ve süreç hakkında bilgileri edinmeniz gerekecektir. Detaylı bilgiler için bizlere ulaşın.

Abdullah Tunç

(0212) 963 27 24

ask@eagvs.com

BELÇİKA VİZE

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI