x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vize Ücreti 2020

L.K. 30/06/20, 16:16
Belçika Vize Ücreti 2020 yılında bir artış gösterdi mi? Vize başvurusu yapacağım ama, vize başvurusu için ne kadar bütçe ayırmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvuru ücretleri her sene belli bir artış gösteriyormuş. Benim yapacağım vize başvurusu için genel olarak ne kadar bütçe ayırmam gerekiyor? Konsolosluğa ödenen harç, Konsoloslukların Servis Birimlerine ödenen harçlar, Uçak bileti, otel masrafları ve benzeri şeyler… Masraflar ne tutacak? Genel anlamda ne kadar ücret ayırmam gerekiyor? Geçen sene Almanya’ya bir seyahatte bulunmuştum, orası için masraflarımı hatırlıyorum ama Belçika’da da aynı şekilde mi acaba? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim. Teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vize Ücretleri her sene olmasa bile belli senelerde, Schengene üye ülkelerin ortak ücret politikası referans alınıp belirlenmektedir. Belçika’ya seyahat edecek Türk vatandaşları ve Türkiye Cumhuriyetinde ikamet eden; ikameti olan, çalışma izni olan yabancı ülke vatandaşları vize başvurularını yaparken, gerek Konsolosluğa gerekse Konsolosluğun yetkilendirdiği Yetkili Servis Birimlerine vize için harç ödemek durumundadırlar. Konsoloslukların Yetkili Servis Birimleri, Konsolosluklar adına bireylerden vize başvuru dosyalarını almak ve Konsoloslukların Vize departmanlarına vize başvuru dosyalarını eksiksiz ulaştırmakla sorumludurlar.

Belçika Vize Fiyatları

Belçika Vize Fiyatları bu senenin başında diğer üye ülkelerle alınan ortak kararlar neticesinde belli bir zam oranı referans alınıp belirlenmiştir. Vize fiyatları denildiğinde; Konsolosluklara ödenen harçlar, Konsoloslukların Yetkili Servis Birimlerine ödenen Servis Birimi Ücretleri, danışmanlık alınacaksa eğer; Danışmanlık aldığınız firmalara ödediğiniz danışmanlık ücretleri… Bu şekilde sıralanabilir. Vize için ödeyeceğiniz tutar dışında, seyahat edeceğiniz ülkede nerede konaklamayı tercih ettiğiniz, hangi uçak firmalarını tercih edeceğiniz, tabi ki ödeyeceğiniz tutarları etkileyecektir. Bu sizin inisiyatifinizdedir.

Belçika Vizesi Ücreti için gerekli ücret bilgilendirmesini dilerseniz Konsolosluğun resmi web sitesinden, dilerseniz Servis Birimlerinin web sitesinden, dilerseniz de bizim kendi web sitemizden edinebilirsiniz. Web sitelerinde ki güncel fiyat listeleri herhangi bir fiyat değişikliği olduğunda güncellenir.

Belçika Vize Ücreti 2020 başlıklı yazımızda umuyoruz size yardımcı olabilmişizdir. Farklı konularda sorularınız için bizlere dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Euroasia Global Visa Services bir danışmanlık firmasıdır ve yapılacak vize başvurularında müşterilerine vize konusunda dilerlerse vize danışmanlık veren bir firmadır.

Abdullah Tunç

(0212) 963 27 24

ask@eagvs.com

Belçika Vize Ücreti 2020

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES