x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vize Ücreti

E.N. 29/06/20, 15:48
Belçika Vize Ücreti konusunda bilgi rica ediyorum. Belçika’ya kısa süreli, yaklaşık bir hafta kalacak kadar kısa süreli bir vize başvurusu yapmak istiyorum. Araştırdığım kadarıyla orada kaldığım her gün için hesabımda belli bir paranın olması gerekiyormuş. Bu para da € üzerinden hesaplanıyormuş. Doğru mu? Birde vize başvurusu yaparken benim ne kadar ücret ödemem gerekiyor? Sadece Konsolosluğa ödenen harç mı var? Konsolosluk dışında bir yere para falan verilecek mi? Ne kadar bütçe ayırmam gerektiğiyle ilgili bana bilgi verirseniz sevinirim. Konu hakkında geri dönüşlerinizi rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vize Ücreti 2020 yılı itibariyle ilgili konsolosluğun belirlediği fiyatlar referans alınarak belirlenmiştir. Belçika Hükümeti her sene fiyatları belirlerken kendi İnisiyatifi dışında Schengen ülkelerine üye diğer ülkelerin belirledikleri fiyatı referans almaktadır. Schengen’e üye ülkeler ortak belirlenen fiyatları referans alarak vize harcı belirlerler. Belçika’da bu ülkelerden biridir. Belçika’ya vize başvurusunda bulunurken referans alınması gereken fiyatlar bu fiyatlardır. Konsolosluğa ödenen vize harçlarının dışında birde Konsoloslukların yetkilendirdiği Servis Brimlerinin  ( Kendilerine ulaştırılan evrakları teslim alan birimler ) aldığı ücret bulunmaktadır. Konsoloslukların yetkili servis birimleri vize başvurularında Konsolosluklar adına evrakları tam almaya ve Konsolosluğa ulaştırmakla yükümlüdür.

Belçika Vize Fiyatları

Belçika Vize Fiyatları her sene olmasa bile belli senelerde fiyat değişikliğine gidilmektedir. Vize başvuruları için ödenen harçlar Schengene üye diğer ülkeler ile ortak mutabakat ile belirlenir ve uygulamaya girer. Vize için ödediğiniz ücret dışında bankanızda belli bir meblağ bulundurmanız gerekmektedir. Vize başvurusu yaparken Konsolosluklar yapacağınız seyahati karşılayabileceğinize dair finansal durumunuzu belirtir, son üç aylık banka hesap dökümünüzü talep ederler sizden. Yapılacak olan vize başvurusunda finansal durumunuzu belirten bank dökümlerinizle birlikte, çalışma durumunuzla ilgili diğer evrakları da sunmanız gerekir. Bu evraklarla ilgili detaylı evrak listesini dilediğiniz tarafımızın müşteri temsilcilerine ulaşabilir, edinebilirsiniz.

Belçika Vize Ücreti konusunda umuyoruz ki sorduğunuz soruları cevaplayabilmişizdir. Konu hakkında veya farklı konularda sorularınız işin bize dileğiniz zaman arayabileceğinizi unutmamanızda fayda var. Belçika Vizesi, ancak gerekli vize işlemleri yerinde getirilebildiğinde alınabilen bir vize türüdür.  Schengen Vizesi veren diğer tüm ülkeler için de belli bir prosedür vardır ve uygulanması şarttır. Farklı konularda sorularınız için bize ulaşabilirsiniz.

Abdullah Tunç

(0212) 963 27 24

ask@eagvs.com

Belçika Vize Ücreti

Cevap Ver