x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vize Randevu

S.K. 30/06/20, 16:25
Belçika Vize Randevu konusunda ne gibi bir prosedür izlemekte? Vize randevusu konusunda yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yapacağım ama randevunun hangi aşamada alınacağı, ne gibi işlemlerin yapılacağı konusunda yardımcı olmanızı rica edeceğim. Belçika’ya yapılan vize başvurularında evrakların içeri yani servis birimine veya Konsolosluğa teslim edilmesi için randevu alınması gerekiyormuş sanırım. Randevu almak için ne yapılması gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Belçika’ya turistik vize başvurusunda bulunacağız ama vize başvurumuzu yaparken ne gibi aşamaları olduğunu bilmiyoruz. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vize Randevusu vize aşamalarından biri, belki de en önemlisidir aslında. Vize başvurusu yapmak için karar vermişseniz eğer, vize başvurusu için belli başlı aşamaların olduğunu bilmenizde fayda var. Vize başvurusu için kişiler öncelikle durumlarını gözden geçirmek durumundadır. Peki nedir bundan kastımız? Şöyle ki; Vize başvurusu yapacak kişiler, Sigortalı Çalışan, İşveren, Emekli, Öğrenci olma durumlarına göre farklı farklı evraklar hazırlamak durumundadır. Siz hali hazırda ne işle meşgul olduğunuzu yazsaydınız eğer, durumunuzla ilgili size detaylı bilgi vermek isterdik. Ama şu an ki durumda sizin web sitelerinden durumunuzu referans alıp araştırmanız gerekiyor.

Belçika Konsolosluğu Vize Randevu

Belçika Konsolosluğu Vize Randevu konusunda kişileri, kendi yetkili servis birimlerine yönlendirmektedir. Şöyle ki; Vize evraklarınızı hazırlama sürecinde evraklarınızı hazırlamaya başlarken bir yandan da vize randevusu için başvurunuzun yapılmış olması gerekiyor. Çünkü, Yetkili Servis Birimleri genelde başvuru yapılan tarihten iki hafta sonrasına randevu verir. Bazen de bu randevu verme süresi bir ay sonrasını bulabiliyor. Bu yüzden randevunun biran önce alınmış olunmasında, akabinde evrak hazırlama sürecine girilmesinde fayda var. Randevuların bazen yoğunluktan dolayı geçici süreler boyunca kapatıldığını da bilmekte fayda var.

Belçika Vize Randevu konusunda çok sağlıklı işlemler yaptırmamaktadır. Vize için randevu almak her zaman ileri tarihe attığında dolayı problemli olmuştur. Belçika Vizesi alınırken belki de en problemli aşama bu aşamadır. Bu yüzden dikkat etmekte fayda var. Schengen Vizesi veren ülkelerin diğerleri Belçika’ya göre daha sağlıklı işlem yürütmektedir. Farklı  konularda sorularınız için bizlere ulaşın.

Abdullah Tunç

(0212) 963 27 24

ask@eagvs.com

Belçika Vize Randevu

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES