x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Schengen Vizesi

O.M. 26/06/20, 17:01
Belçika Schengen Vizesi veren ülkelerden biri midir? Biz Hollanda’ya seyahat etmek istiyoruz ama Hollanda’ya seyahat etmeden önce Belçika’ya gitme ihtimalimiz var. Arkadaşlarımızdan duyduğumuza göre Belçika diğer Schengen ülkelerine göre Türkiye’den yapılan vize başvurularında, başvurulara daha iyimser yaklaşıyormuş. Doğru mu? Edindiğimiz vize ile Hollanda’ya giriş yapabiliyor muyuz? Schengen vizesi mi oluyor edindiğimiz vize. Vizeyi hangi ülkeden aldığımız fark etmiyor mu? Konu hakkında geri dönüşlerini bekliyoruz. Şimdiden çok teşekkür ederiz.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vizesi Türkiye’den yapılan başvurularda; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve Türkiye Cumhuriyetinde ikamet edip; Çalışma izni, oturum izni bulunan bireylere verilen bir vizedir. Bu vize Belçika Hükümetinin Türkiye’de yetkilendirdiği Belçika İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilmektedir. Başkonsolosluk, Belçika ülkesine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyetinden yapılacak başvurular için yetkili tek kurumdur ve Türkiye’nin neresinden başvuru yaparsanız yapın dosyanız her hâlükârda bu kuruma ulaştırılır. Konsolosluğun verdiği vize Belçika Vizesidir ve Schengen statüsüne sahiptir.

Schengen Vizesi

Schengen Vizesi denildiğinde tüm Schengen’e üye ülkelerin verdiği ülke ismiyle akla gelen vizeler anlaşılmalıdır. Schengen ülkelerine üye ülkelerinde kendi aralarında belli bir prosedürü vardır. Örn; Belçika’ya seyahat edeceksinizdir ama Hollanda üzerinden vize başvurusunda bulunacaksınızdır. Bunu yapmanız tavsiye edilmez. Ülke prosedürlerine göre hangi ülkeye seyahat edecekseniz o ülke temsilcileri üzerinden vize başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Bir ülke üzerinden vize edinir ve edindiğiniz vize ile farklı bir ülkeye giriş yapmaya çalışırsanız, giriş yapmaya çalıştığınız ülke sınır güvenlik görevlileri sizi mevzubahis ülkeye almama hakkına sahiptir. Veya şöyle ki; Yapacağınız seyahat birden fazla ülkeye ise eğer, o zaman da en fazla hangi ülkede kalacaksanız eğer o ülke üzerinden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Belçika Schengen Vizesi statüsüne sahiptir ama Belçika tarafından verilen vize ile ilk girişinizi Belçika’ya yaptıktan sonra vizenin uzun süreli ise ve çoklu girişli ise eğer diğer seyahatlerinizde bu vizeyi kullanabilirsiniz. Farklı konularda sorularınız için lütfen bize ulaşın. Euroasia Global Visa Services, özel bir danışmanlık firmasıdır ve müşterilerine yardımcı olmaktan mutluluk duyar.

Abdullah Tunç

(0212) 963 50 15

ask@eagvs.com

Belçika Schengen Vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI