x
Belçika

Vize İşlemleri

Belçika

Belçika Vizesi

I.K. 26/06/20, 16:30
Merhaba Belçika Vizesi almak istiyorum. İstanbul’da ikamet ediyorum. Senelerdir Belçika’da yaşayan ve oranın vatandaşı olan bir arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Bunun için ne yapmam gerekiyor. Onun oradan bana bir davetiye mektubu göndermesi gerekiyor sanırım. Bu davetiye mektubu geldikten sonra benim ne tür evraklar hazırlamam gerekiyor? Vize başvurumu nereye yapmam gerekiyor? Gerekli evraklar nelerdir, süreç ne şekilde işliyor? Konu hakkında yardımcı olmanızı rica ederim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Belçika Vizesi 2020 yılı itibariyle, başvuru yapılacaksa eğer Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden, çalışma izni olan yabancı ülke vatandaşları için belli bir prosedür gerektirmektedir. Belçika’ya seyahat edecek kişilerin başvuru yapmadan önce Belçika’ya ne tür bir vize başvurusu ( Aile ziyareti, Arkadaş ziyareti, Turistik, Ticari ve benzeri ) yapacaklarını netleştirmeleri gerektirmektedir. Bunun sebebi her vize başvurusunun kendi içinde kategorize olmuş olması ve her kategorizasyonun kendi için de belli başlı başvuru evrakları gerektirmesidir. Anladığımız kadarıyla siz Belçika’ya bir Arkadaş Ziyaretinde bulunacaksınız. Belçika’ya yapacağınız seyahat için vize başvurularına başlamadan önce tarafınızın kendi çalışma durumunu analiz etmesi ve akabinde; Çalışma durumunu referans alarak hazırlaması gereken evraklar bulunmaktadır. Aynı şekilde Belçika’daki arkadaşınızın da bulunduğu ülkeden sizi beklediğine dair bir davetiye mektubu göndermesi gerekmektedir.

Belçika Vize İşlemleri

Belçika Vize İşlemleri için sigortalı çalışanlar, Emekliler, İşverenler, Sanatçılar vs. Aklınıza gelebilecek tüm kategorilerde faaliyet gösteren bireyler farklı evraklar hazırlamak durumundadırlar. Çalışma durumunuzu belirtmediğiniz için buradan detaylı evrak listesi paylaşamıyoruz. Detaylı bilgi almak için dilerseniz Yetkili Servis Birimlerinin veya bizim web sayfamızdan detaylı evrak listesini, temin edebilirsiniz.

Schengen Vizesi genel anlamda bir terimdir. Kişilerin Schengen bölgesine üye bir devletin Türkiye’de bulunan yasal temsilcilerinden aldıkları ülke vizeleri Schengen Statüsüne sahip vizeler olarak geçmektedir. Yani siz Belçika’dan vize alıyorsunuzdur bu vize de Schengen statüsüne sahip bir vizedir. Bu vize ile Schengen ülkelerinden herhangi bir ülkeye girebilirsiniz diye bir kaide yoktur. Alınacak vize ile başka bir ülkeye girmek için talepte bulunduğunuzda; Girilecek ülkenin yetkilileri size ülkeye almama hakkına sahiptirler.

Belçika Vizesi için başvuru yapacaksanız yukarıda sıraladığımız prosedürler sırasıyla uygulanmalıdır. Belçika’da bulunan arkadaşınızın da siz bir davetiye göndermesi gereklidir. Farklı konularda soru ve önerileriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

Abdullah Tunç

(0212) 963 50 15

ask@eagvs.com

Belçika Vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
POI