x
Avusturya

Vize İşlemleri

Avusturya

Gaziantep'ten Avusturya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

A. Solmaz 25/03/20, 21:42
İyi çalışmalar. Avusturya için turistik vize başvurusu yapacağım. İkamet ettiğim şehir Antep. Avusturya vizesi Antep’ten alabilir miyim? Yoğun çalışıyorum Antep’ten başvuru yapabilirsem benim için çok iyi olur. Avusturya’da yaşayan ablamı ziyaret etmek istiyorum ama yapacağım bu ziyaret öncesi onlardan bir davetiye temin etmem gerekiyormuş sanırım. Ben bu davetiyeyi edinmek istemiyorum çünkü yapacağım seyahatten öncesinde haberleri olsun istemiyorum. Yani anlayacağınız bu bir sürpriz olacak. Benim durumumda nasıl ilerlenme kaydedebiliriz? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Sayın Akif Bey, Avusturya Hükümeti Türkiye’den Avusturya’ya yapılacak turistik, ticari veya farklı başvurular için Türkiye’nin farklı illerinde başvuru merkezleri açmıştır. Bu iller genellikle nüfusun fazla olduğu ve talebin diğer illere nazaran daha fazla olduğu illerdir. Ne yazık ki Gaziantep bu belirlenen illerin içerisinde yoktur.

Gaziantep’ten başvuru yapacak kişiler Türkiye’nin farklı illerinde bulunan başvuru merkezlerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirler. Gaziantep’te Euroasia Global Visa Services olarak bir şubemiz bulunmaktadır. Dilerseniz orada ki temsilcimizle iletişime geçebilir ve vize başvurunuz konusunda size destek olmasını talep edebilirsiniz. Avusturya’ya yapacağınız aile akraba ziyareti için bir davetiye talebinde bulunmak istemiyorsanız yapacağınız başvurunun tipi Turistik bir seyahat olacaktır. Avusturya’ya yapacağınız turistik seyahat için davetiye alamayacağınız için orada kalacağınız gün sayısı kadar otel rezervasyonu yapmanız gerekecektir. Yani Örneğim,  10 gün gibi bir süre kalacaksanız 10 günlük bir otel rezervasyonu yapmanız gerekecektir. Ve gidişli dönüşlü bir uçak bileti rezervasyonuna ihtiyacınız olacaktır. Avusturya Hükümeti ülkelerinde kalacak yabancı ülke vatandaşlarının ne kadar süre ve nerelerde kalacağını önceden bilmek istemektedir. Avusturya Gaziantep Vize Başvuru Merkezi olmadığı için temsilcimiz tarafından hazırlanan dosyanız işleme konulmak üzere Ankara’da ki temsilcimize gönderilecektir. Yani randevunuz Ankara’dan oluşturulacaktır. Randevu günü sizin de biometrik verilerinizi beyan etmek adına Ankara’da bulunmanız gerekmektedir. Temsilcimiz belirtilen başvuru merkezinde sizlere eşlik edecektir. Avusturya vizesi Gaziantep ili sınırları içerisinde bir başvuru merkezi barındırmamaktadır. Başvuru günü dosyanız ilgili temsilciliğe verildikten sonra takibi temsilcimiz tarafından yapılmaktadır. Dosyanız sonuçlandıktan sonra pasoportunuz teslim alınıp temsilcimiz tarafından Gaziantep’e yollanır.

Umuyoruz ki bu yazımızda Avusturya vizesi Antep hakkında ki sorularınızı detaylı bir şekilde cevaplayabilmişizdir. Konu hakkında veya farklı konularda sorularınız olursa dilediğiniz zaman bize web sayfamız üzerinden veya web sayfamızda yer alan kurumsal telefon numaralarımız ile müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES