x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Vize Şartları

Y. Baydar 13/03/20, 17:56
Merhaba, karım ve ben Almanya’ya gitmek istiyoruz turistik olarak, ikimiz de emekliyiz. Ankara’da yaşıyoruz vize işlemlerimizi size yaptırmak istiyoruz. Almanya vize şartları, hizmetleriniz ve gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi verebilir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Almanya’ya turistik olarak seyahat etmek isteyen emekli kişiler için evrak listesi kişiye özel olarak hazırlanır ve EAGVS müşteri temsilciniz tarafından size iletilir. Müşteri temsilcinize ulaşarak ücretsiz olarak gerekli evrakları talep edebilirsiniz. Evrakları kargo yoluyla müşteri temsilcinizin belirttiği ofis adresine kargo ile gönderebilirsiniz. Sizden gelen evraklar ile müşteri temsilciniz sizin için başvuru merkezinden vize randevunuzu alır, başvuru dosyanızı eksiksiz olarak tamamlar, formlarınızı doldurur, örnek dilekçenizi düzenler ve randevu günü başvuru merkezinde size eşlik eder. Randevu günü siz sadece belirtilen adreste hazır bulunmanız yeterli olacaktır. Başvuru merkezindeki dosya teslimi, vezne ödemeleri ve biometri yönlendirmeleri de müşteri temsilciniz tarafından yapılır. Vize değerlendirme süreciniz bittiğinde ise yine müşteri temsilciniz başvuru merkezindeki pasaportunuzu alarak dilediğiniz adrese kargolar. EAGVS deneyimi ile zamanınız size kalır. 

Almanya’ya turistik olarak seyahat edecek emekli kişiler pasaport, iki biometrik fotoğraf, e-devletten alınan vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ikametgah gibi standart evraklara ek olarak emeklilik belgesi, emekli maaşının alındığı banka hesabının geriye dönük son 3 aylık dökümü, varsa tapu ve araç ruhsatı belgeleri, satın alınmış otel rezervasyonu ve uçak rezervasyonu eklenmelidir. Ayrıca başvuru sahipleri, seyahat tarihlerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı bir seyahat sağlık sigortasını da Almanya vize işlemleri sırasında ibraz edilmelidir. 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasını müşteri temsilcinizden talep edebilirsiniz. 

Almanya vize başvurularında seyahatin amacını ispatlayan belge sunmak, vize bitimi sonunda Almanya ve tüm Schengen bölgesinden çıkış yapılacağını belgelemek önemlidir. Almanya, vize red sebeplerinde en fazla bu sebeplerden red vermektedir. Dolayısıyla vize başvurusu sırasında seyahatin amacı ve seyahat bitiminde ülkeyi terk edeceğinize dair güçlü inanç oluşturabilmek için Almanya vize şartları dikkate alınmalıdır. Vize başvurularınızda sorunsuz bir başvuru süreci için EAGVS’nin deneyime dayalı profesyonel hizmetlerinden yararlanmanız tavsiye edilir. 

Nazlı Daştan

Almanya vize şartları

H. Duymaz 23/03/20, 16:54

Yeşil pasaport ile Almanya’ya geldim 1.5 ay oldu ağız ve diş sağlığı mezunuyum diplomam da şu an bende. Burada bir diş kliniğinde çalışmak istersem Türkiye'ye gitmeme gerek var mı veya hemen çalışabilir miyim bunun için Almanya vize şartları nelerdir yardımcı olabilir misiniz?

EUROASIA 23/03/20, 16:55

Merhaba
Bilindiği üzere yeşil pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar yapacakları Almanya ve Schengen ülkesi seyahatlerinde vizeden muaftır. Schengen vizesi sahibi kişiler ve yeşil pasaport ile Almanya’da bulunan kişiler yalnızca 90 gün Almanya’da kalış hakkına sahip olur. 90 günün sonunda yeşil pasaport sahibi kişiler de Almanya ve tüm Schengen bölgesinden çıkış yapmak zorundadır. Yeşil pasaportun sunduğu vize muafiyeti Almanya’da daimi ikamet, çalışma vb. gibi amaçlarla kalış hakkı sağlamaz. Dolayısıyla Almanya’da kalıcı olarak ikamet etmek için Almanya vize şartları 2020 kurallarına uygun olarak Türkiye’den vize başvurusu yapmanız gerekir.

Yeşil pasaport ile Almanya seyahati yapan kişilerin yasal kalış süresi sonunda Almanya ve tüm Schengen bölgesinden çıkmaması halinde cezai işlem uygulanmaktadır. Bu cezai işlem idari para cezası olabileceği gibi tekrar Schengen bölgesine girişin yasaklanması da olabilir. Bu nedenle yeşil pasaport sahibi kişiler her ne kadar vizeden muaf olsalar da Almanya vize şartları 2020 kurallarına mutlaka uymak zorundadır. Vize şartları ve Almanya’ya yeşil pasaport ile seyahat edecek kişilerin de seyahatleri sırasında yanında bulundurması gereken evraklar bulunur (Konaklama belgesi, seyahat sigortası gibi). Yeşil pasaportunuzla seyahat etmeden önce EAGVS müşteri temsilcileriniz ile irtibata geçerek seyahat kuralları ile ilgili bilgi talep etmesi tavsiye edilir. Ayrıca seyahat sağlık sigortası şartları ile ilgili olarak da bilgi alabilirsiniz.

Almanya’da kalıcı olarak ikamet etmek isteyen ve orada bir iş bularak yasal çalışma hakkı elde etmek isteyen kişiler Türkiye’deki Almanya dış temsilciliklerinden ikamet amacına uygun vize başvurusu yapmalıdır. EAGVS müşteri temsilcilerimiz ile görüşme sağlayarak Almanya’da çalışma, evlilik, iş arama vb. 90 günü aşan seyahatleriniz ve başvuru yapmanız gereken Almanya vize şartları hakkında da bilgi talep edebilirsiniz.

Nazlı Daştan

S. M. 09/09/20, 14:33

Merhaba, ben 3 yıldır kamuda sözleşmeli personel olarak çalışıyordum 3 ay önce başka bir kurumda kadroya geçtim. Almanya vize şartları için araştırma yaparken sayfanıza rastladım. Ben vize başvurusu yaparken memur olarak başvuru yapacağım. Ancak kadroya geçeli 3 ay olduğu için Konsolosluk vize değerlendirmesinde bu durumu nasıl değerlendirir emin olamıyorum. Hangi evrakları sunarsam vize alma şansım yükselir? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 09/09/20, 14:41

Merhaba, Almanya vize işlemleri sırasında sunulan evraklar seyahat amacınızı, mesleki bilgilerinizi net olarak ortaya koymalıdır. Ayrıca size özel ve başvuru sırasında Konsolosluk açısından soru işareti oluşturulabilecek durumlar için de geçerli açıklama ve belgelendirme yapılmalıdır. Böyle durumlarda EAGVS müşteri temsilciniz dosyanızdaki eksik ve zayıf yönleri güçlendirecektir. Başvuru esnasında SGK hizmet dökümünüz de Konsolosluğa sunulacak ve ne kadar süredir çalıştığınız belgelenmiş olacaktır. Başvurunuzda çalıştığınız kurumda bağlı bulunduğunuz idari amirden çalışma ve izin yazısı almanız gerekir. 

Ancak Almanya vize şartları her başvuran için kişiseldir. Ayrıntılı olarak evrak listesi hazırlanması gerekir. Bilgi için EAGVS müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz. 02129633801

Nazlı Daştan

Almanya vize şartları

S.H. 24/03/21, 11:02

Merhaba, Almanya vize şartları makalenizi okurken, pandemi nedeniyle yeni başvuru şartları hakkında bazı sorular takıldı kafama. Almanya'dan bir şirket ile görüşme aşamasındayım. Anlaşırsak orada çalışmaya başlayacağım Online üzerinden bir görüşme yaptık fakat ben de Almanya'ya giderek çalışma şartlarımı yerinde gözlemlemek istiyorum. Bu durumda benim çalışma vizesi mi yoksa ticari vize başvurusu mu yapmam gerekecek? Başvuru için nasıl bir yol izlemeliyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 24/03/21, 11:04

Merhaba, Almanya vize işlemleri yalnızca Schengen kategorisindeki vize türleri için kısıtlanmıştır. Yani Almanya ticari vize için başvurmak isterseniz bu bir Schengen vizesidir ve Konsolosluktan ön onay alınabilirse başvuru yapılabilir. Ancak çalışma vizesi gibi oturum vize başvuruları açıktır. Bu durumda ihtiyacınız olan vizenin EAGVS danışmanları tarafından net bir şekilde belirlenmesi gerekir. Bunun için 02129630138 numaralı telefondan vize danışmanları ile görüşmeniz yeterlidir.

Sorunuzdan anlaşıldığı kadarı ile, siz Almanya'da ticari bir görüşme yapmak ve orada anlaşma yapıp ülkenize geri gelmek istiyorsunuz. Bu durumda şirketten bir ticari davetiye almanız gerekir. Almanya vize şartları sağlanabilmesi için bu ticari davetiyenin Konsolosluğa sunulması gerekir. Konsolosluk ön onay verirse başvuru yapılabilir. Bu durumda evraklarınızla birlikte bir başvuru dosyası hazırlanmalıdır. EAGVS vize danışmanınız her aşamada size destek verecektir. EAGVS danışmanları ile iletişime geçmeniz halinde başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz.

Nazlı Kübra

Almanya vize şartları

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES