x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Randevu İşlemleri

S. Kalender 04/01/19, 10:28
Merhaba, Almanya Konsolosluğundan randevu almaya çalışıyorum ama nereden alınacağını bulamadım. Almanya'ya turistik vize başvurusu yapmak istiyorum ilk kez yurtdışına çıkacağım bir turla değil kendi planıma göre gezmeyi düşünüyorum. Seyahatim Almanya'dan başlayıp Hollanda'da bitecek ve Türkiye'ye Hollanda üzerinden dönüş yapacağım. Bu durumda Almanya randevu işlemleri mi yapmalıyım? Vize randevumu hangi ülkeden almalıyım?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
İlk kez yurtdışına çıkacak kişilerin vize başvurularında son derece dikkatli olması gerekir. Schengen vizesi kanuna tabi bir vize uygulamasıdır. Kanunda vize başvurusunun hangi ülkeden yapılması gerektiği, kuralları, kalış sınırı gibi tüm ayrıntıları belirlenmiştir. İlk kez vize başvurularında profesyonel danışmanlık almanız tavsiye edilir. Çünkü vize başvuru işlemlerinin birçok ayrıntısı bulunur ve gerektiği gibi hazırlanmayan vize dosyası vize reddiyle sonuçlanabilir. Bir vize başvurusunda alınan vize reddi sonraki tüm başvurularınızı da etkileyeceğinden olumsuz sonuç almamanız için profesyonel vize danışmanlığı size gerekli yardımı sunacaktır. EAGVS müşteri temsilcilerimiz seyahatinizin detaylarını sizden öğrenerek hangi ülkeden başvuru yapmanız gerektiğini, Schengen ülkeleri veya Almanya vize randevusu işlemlerinizi sizin adınıza tamamlayacaktır. Schengen vize kuralı, kişinin seyahatinin ana hedefindeki ülkeden vize alması gerektiğini söyler. Eğer ana hedef ülke belirlenemiyorsa ilk giriş yapılacak ülkeden vize başvurusu yapılmalıdır. Bu kurala göre aldığınız Schengen vizeniz ile tüm Schengen bölgesinde vize geçerliliğiniz süresi boyunca serbest dolaşım hakkı kazanırsınız.

Almanya'nın seyahatin ana hedef ülkesi olduğunu varsayarsak, vize başvurunuzu Türkiye'deki Almanya dış temsilciliklerine yapmanız gerekir. Almanya Schengen vize işlemleri ve Almanya vize randevusu işlemleri Almanya Konsolosluğunun yetkilendirdiği başvuru merkezlerinde yapılmaktadır. Başvuru merkezinden vize randevunuz EAGVS müşteri temsilciniz tarafından alınır. Sizin vize başvurunuzda yapmanız gereken tek şey müşteri temsilcinizin sizden istediği evrakları göndermek ve randevu gününde parmak izi vermek üzere başvuru merkezine gelmektir. Başvuru ülkesinin belirlenmesi, vize evraklarının hazırlanması, İngilizce vize talep dilekçenizin yazılması, seyahat sağlık sigortanızın yapılması ve dosyanın eksiksiz olarak hazırlanması işlemleri EAGVS müşteri temsilciniz tarafından yapılır.

Almanya vize başvurusu ve Almanya randevu işlemleri için 02129630138 numaralı telefonlar müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Nazlı Daştan

Almanya randevu işlemleri

C. Süreler 06/04/20, 15:44

Merhaba, Almanya'daki bir şirketten iş teklifi aldım, vize işlemleri oldukça sıkıntılı görünüyor, vize randevu sistemi değişmiş sanırım. Almanya oturum vizesi işlemlerini nasıl yapmam gerekiyor? Randevuyu direkt Konsolosluktan mı almalıyım? Bir de Almanya randevu işlemleri ücretli olduğunu okudum birkaç web sitesinde. Adım adım ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız bana?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/04/20, 15:45

Merhaba
İş teklifi alarak Almanya'da yaşama amacınız nedeniyle bir Almanya oturum vize talebinde bulunmalısınız. Almanya oturum vizesi talepleri de Türkiye'deki Almanya dış temsilciliklerinden yapılmalıdır. 2020 yılında Almanya Konsolosluğu oturum vize işlemlerinin bir kısmını da Schengen vize işlemleri gibi aracı başvuru merkezine devretmiştir. Öncelikle Almanya randevu işleminden önce Almanya çalışma vize evrak listesini EAGVS müşteri temsilcinizden talep etmelisiniz, oturum vize randevuları ücretle alındığından randevu gününde dosyanızda bir gecikme olması halinde yeniden ücret ödeyerek randevu almanız gerekecektir. Dolayısıyla masraflarınızı artırmamak adına EAGVS müşteri temsilciniz öncelikle sizden bazı evraklar talep eder, gelen evrakların uygunluk kontrolünü yaptıktan sonra sizin adınıza randevu oluşturur. Randevu doğrudan Almanya Konsolosluğunda da yapılabilir, başvuru merkezinde de yapılabilir. Bunun kararını vize randevu alma işlemi sırasında yetkili merciler belirler. Almanya vize randevusu EAGVS müşteri temsilciniz tarafından tamamlanır ve ödemesi de randevu talebi sırasında temsilciniz tarafından yapılır.

Almanya oturum vizesi işlemleri Schengen vize prosedüründen farklıdır ve uzman desteği almadan yapacağınız başvuruların olumsuz sonuçlanma ihtimali yüksektir. Almanya oturum vizesi işlemleriniz de tıpkı Schengen vize işlemlerinizde olduğu gibi deneyimli müşteri temsilcilerimiz tarafından titizlikle takip edilir. Unutulmamalıdır ki vize başvurusu yalnız evrak sunmak, randevu almak gibi bir işlem değildir. Vize başvurusu, başvuru formunun hatasız doldurulması, seyahatinize uygun tarihi seyahat sigortanızın yapılması, doğru vize türüne göre randevu alınması gibi daha birçok ayrıntılı işlemden oluşur. Almanya Schengen ve oturum vize başvurularınızda ve Almanya randevu işlemleri sırasında da EAGVS sizin yanınızdadır.

Nazlı Daştan

H.S. 17/03/21, 15:37

Merhaba Almanya randevu işlemleri ücretli mi oluyor? Ben Almanya'dan bir iş teklifi aldım ve şu anda vize başvurusu yapmak istiyorum. Yıldız Teknik elektronik mühendisliği mezunuyum ve sadece 2 aydır çalışıyorum. Tecrübesiz olmam vize başvurumda nasıl bir rol oynar? Randevu işlemlerini nasıl yürütmem gerekecek? Genel olarak süreç hakkında bilgilendirme yapar mısınız?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/03/21, 15:40

Merhaba, başvuru yapmak istediğiniz vize kategorisi bir ulusal vize türü olduğu için randevular Konsolosluk tarafından ücretli olarak verilmektedir. Almanya vize randevusu işlemleriniz EAGVS vize danışmanınız tarafından tamamlanır ve randevu talebi sırasında ödemesi danışmanınız tarafından yapılır. Almanya'dan aldığınız iş teklifiniz ile Almanya çalışma vizesi başvurusu yapılması gerekecektir. Ancak bu vize kategorisi de altında çok sayıda kategoriye ayrılmaktadır. Doğru vize kategorisi üzerinden vize başvurusu yapmak ve randevu almak için EAGVS vize danışmanınız sizi yönlendirecektir.

Almanya Federal Devleti, yabancı istihdamını desteklemektedir ve bu kapsamda birçok meslek grubuna yönelik vize kategorisi açmıştır. Tecrübesiz olmanız doğrudan vize kararını etkileyecek bir unsur değildir. Almanya vize randevusu işleminizden önce EAGVS danışmanınızın sizden evraklarınızı talep etmesinin nedeni aslında etraflıca bir değerlendirme yapmaktır. Gelen iş teklifi ile sizin mesleki yeterliliklerinizin uyumlu olması değerlendirmede ilk olarak göz önünde bulundurulacak unsurdur. Eğer Almanya'daki iş veren şirket yeni mezun veya az tecrübeli bir personele ihtiyaç duymuşsa ve iş sözleşmesinde de bu durumu belirtmişse pozisyona uygun olduğunuz düşünülebilir. Ancak vize değerlendirmesinde Konsolosluğun göz önünde bulundurduğu birçok husustan yalnızca biridir bu. Başvuruya uygunluk açısından ilk incelenen nokta bu uyumluluk olsa da, bu durum kesinlikle vize garantisi vermemektedir. Almanya vize randevusu işleminizden önce EAGVS danışmanınız sizin için dosyayı Konsolosluk gözüyle inceleyecektir. Böylece dosyanız Konsolosluğa yapılacak resmi başvurudan önce eksik ve zayıf yönleri açısından güçlendirilecektir.

Konsolosluktan sizin adınıza randevu talebinde bulunan EAGVS vize danışmanınız randevu onayınızı size bildirecektir. Randevunuz doğrudan Almanya Konsolosluğu veya yetkili başvuru merkezinde tamamlanabilir. Almanya randevu işlemleri Konsolosluğun yetkilendirdiği aracı başvuru merkezlerinde de tamamlanabilmektedir. Ayrıntılı bilgi için 02129630138 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Nazlı Kübra

Almanya randevu işlemleri

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';