x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Emekliler İçin Ziyaret Vizesi

S. MENGÜÇ 11/12/18, 08:50
Merhaba Eşimle birlikte Almanya da yaklaşık 10 yıldır yaşayan kardeşimi ziyaret etmek istiyoruz.Eşim ev hanımıdır ben de emekliyim. Eşim benim üzerimden sigortadan yararlanmaktadır. Giderken birde yanımızda küçük bir torunumuz olacak. Onu da götürmek istiyoruz. Ama hangi belgeleri sunmamız konusunda çok net değiliz. Benim emekliliğim üzerimden sunacağım evraklar var ama eşim ve torunum için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum. Eşim ve torunum için Almanya'yı ziyaret ederken onlar için hangi evrakları sunmamız gerekmektedir?.Torunumun yanınında anne ve babası olmayacağından onun için ayrıca evrak sunmamız gerekiyor?Almanya için durumumuzu referans alarak hazırlamamız gereken evraklar konusunda bizi aydınlatırsanız çok sevineceğiz .Teşekkürler
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Salim Bey;


Vize türünüz  Almanya Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi kategorisinde olacaktır. Almanya aile ziyaret vizesi için gerekli evraklar arasında, size kardeşiniz tarafından gönderilecek ve yaşadığı yerin belediyesinden onaylı davet. Davetiyede gidecek olan kişilerin isimleri yazmalıdır. Sizin kardeşinizle olan akrabalık bağınızı gösteren tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesini almalısınız. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinde sizin anne ve babanızın da isimleri yer almaktadır. Sizin emekliliğinize dair sgk belgenizi sunarken, sgk ödemelerinizin yattığı banka hesabının da son 3 aylık ve güncel tarihli olması gerekmektedir. 2 adet biyometrik fotoğrafı, daha önce vizeleriniz varsa bu sayfaların fotokopileri, ek gelirleriniz varsa da bu gelirleri gösteren resmi belgelerin fotokopilerini de belgeleriniz arasına koyabilirsiniz. Siz, eşinize sponsor olacaksanız, sponsor olacağınıza dair bir dilekçe yazmalısınız. Eşinizinize sponsor olduğunuz için, eşinizin dosyasında da size ait belgeler olmalıdır. Torununuz gelecek olursak,  torununuzun anne ve babasından alacağınız muvafakatname gerekmektedir. Bu muvafakatname noter onaylı olmalıdır. Bununla beraber torununuza siz maalesef sponsor olamıyorsunuz. Torununuza sadece onun anne veya babası sponsor olabilmektedir. Bu sponsorluk yazısı ile beraber sponsor olan anne veya babaya ait çalışma evrakları, sgk hizmet dökümleri, ek gelir evrakları istenmektedir. Eğer işlemleri beraber yürütürsek, başvuru formlarınızı da sizler adına biz dolduruyoruz. 

Gerekli evraklar, başvurusu sırasında yapılacaklar ve ücret  ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için lütfen (0212) 265 00 09 numaralı telefonumuzu arayarak Müşteri Temsilcimizden yardım isteyiniz.


Arzu ederseniz mail ile de iletişim kurabilirsiniz.


ask@eagvs.com

N. Tor 28/03/20, 17:06

Ben emekliyim, farklı bir şirkette de çalışarak emekliliğimi değerlendiriyorum. Almanya'ya oğlumu ziyarete gideceğim. Acaba emekli olarak mı başvurmam gerekiyor yoksa çalıştığım firmanın evraklarını da mı sunmam gerekiyor? Almanya emekliler için ziyaret vizesi başvurusunu nasıl yapabilirim? Ankara’da yaşıyorum, nereye gitmem lazım.

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 28/03/20, 17:09

Merhaba,
Almanya'da yaşayan oğlunuzda ilk olarak belediye onaylı bir davetiye talep etmelisiniz. Bu davetiyenin orijinalinin elinize ulaşması gerekir, aksi taktirde kopya veya tarama olan davetiye evraklarını konsolosluk kabul etmemektedir. Belediye onaylı orijinal davetiyenin yanısıra oğlunuzun Almanya kimlik, pasaportu veya vizelerinin fotokopileri de evraklara eklenmelidir. Emekli olduğunuz için başvurunuza iyimser bakılabilir ancak siz yine de ikamet ettiğiniz ülkeye olan bağlılığınızı güçlendirmek adına çalışma evraklarınızı da dosyanıza eklerseniz lehinize olacaktır. Almanya emekliler için ziyaret vizesi mesleki evraklarınızla ek gelirinizi kanıtlayan (Banka, kira) evraklarınız da vize dosyanızda olması gerekir. Müşteri temsilcilerimiz tüm sürece sizinle beraber dahil olacaktır. Almanya vize başvurularında Konsolosluğun yetki bölgesi bulunduğu için ikamet yerinize göre başvuru yapmanız gerekir.

Nazlı Daştan

Cevap Ver