x
Almanya

Vize İşlemleri

Almanya

Almanya Seyahat Sağlık Sigortası

D. kartal 18/07/19, 01:03
Merhaba, emekli eczacıyım, faal eczane dükkanım var. Almanya’daki oğlumu ziyaret etmek istiyorum eşimle birlikte eşim çalışmıyor. Bu süreçte aklıma en çok takılan konu seyahat sağlık sigortası 30.000 Euro olmalı deniliyor 30.000 Euro teminat mı yatırmam gerekiyor? Almanya seyahat sağlık sigortası ve başvuru süreci hakkında bilgi verir misiniz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba,
Başvuru yapacağınız Almanya ziyaret vizesi başvurusunda seyahat sağlık sigortası zorunlu bir belgedir. Bu sigorta tüm Schengen ve Almanya sağlık sigortası olmalı ve 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. Burada belirtilen Euro miktarı sizin sigortaya ödemeniz gereken poliçe bedeli değil sigortanızın Almanya’da yaşayacağınız olası bir sağlık sorununda 30.000 Euro’ya kadar olan hastane masraflarını karşılayacağı miktardır. Almanya’da kalacağınız süreye bağlı olarak sigorta poliçe bedelleri değişmekle birlikte genellikle cüzi bir fiyattır. Almanya seyahatlerinizde tüm vize başvuru sürecinde EAGVS müşteri temsilcilerinden yardım talep edebilir ve cüzi miktar karşılığı da seyahat sigortanızın yapılmasını talep edebilirsiniz. 

Almanya ziyaret vizesi başvurunuzda meslek evrakı olarak siz hem emeklilik belgenizi hem de eczanenize ait şirket evrakları ve meslek odasından aldığınız faaliyet belgenizi sunmanız gerekecektir. Çalışan kişilerin meslek evrakları bağlı olduğu özlük durumuna göre değişmektedir. Çalışmayan kişiler ise Almanya seyahatlerinde sponsor göstermek zorundadır. Eşiniz sizinle birlikte Almanya vize başvurusu yaparken sponsor olarak sizi gösterebilir. Bu durumda eşinizin pasaport, fotoğraf, vukuatlı nüfus kayıt örneği gibi standart evraklarının yanı sıra size ait çalışma belgelerini ve yine size ait banka hesap dökümü sunması gerekir. Ayrıca vize başvurunuzda Almanya seyahat sağlık sigortası 2020 yılı şartlarına uygun olarak sigorta ayrı ayrı sigorta yapılmalıdır. Nitekim sizin sponsorluğunuz seyahat sağlık sigortasından bağımsızdır ve eşiniz adına da bir seyahat sigortası yaptırılmalıdır. Seyahat sağlık sigorta talebinizi EAGVS müşteri temsilcinize belirtebilirsiniz. 

Almanya seyahat sağlık sigortası planlanan seyahat tarihinden bir gün önce başlamalı ve seyahat bitiminden de bir gün sonra bitmelidir. Başvuru esnasında seyahatinizle uyuşmayan bir sigorta sunmanız başvurunuzun reddine yol açabilir. Bu nedenle vize başvurunuzda Almanya seyahat sigortanızı müşteri temsilcinizden talep edebilirsiniz. 

Nazlı Daştan

Almanya seyahat sigortası

Ş. Çağlar 06/04/20, 18:03

Merhaba, Almanya turist olarak gitmek istiyordum, uçak biletimi ve otel rezervasyonumu yaptım satın aldım tüm rezervasyonları bir de Almanya seyahat sağlık sigortası yaptırdım. Seyahatim neredeyse kesindi ama çalıştığım şirkette bir takım acil durumlar çıktığı için yıllık izin tarihlerimi değiştirmek zorunda kaldım. Rezervasyonlarımı değiştirdim bu şekilde seyahat sağlık sigortasını değiştirmeden Almanya turist vizesi başvurusu yapabilir miyim?

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/04/20, 18:04

Merhaba,
Almanya vize başvurularında seyahat sigortasının başvuru dosyasına uyumlu olmaması demek başvurunun reddi demektir. Peki sigortanın uygunsuzluğu ne demektir? Öncelikle bilinmelidir ki seyahat sağlık sigortasının kapsama tarihleri vize başvurusu yapan kişinin seyahat tarihleri ile uyumlu olmalıdır. Örneğin 2-10 haziran tarihlerinde seyahat edeceğini söyleyen kişinin vize başvurusunda sunacağı Almanya sağlık sigortası tarihleri 1-11 haziran arasında olmalıdır. Vize başvuru dosyasındaki tarih uyumluluğu otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sigortası, vize talep dilekçesi ve formlarda da bulunmalıdır. Dolayısıyla yeni seyahat tarihlerinize uygun bir seyahat sigortası yaptırmanız gerekir.

Almanya vize başvuru işlemlerinde sunulan evrakların uygunluğu vizenizin olumlu sonuçlanması için çok önemlidir. Bu nedenle vize dosyanızdaki tüm evraklar EAGVS müşteri temsilciniz tarafından dikkatlice incelenir, vize randevu gününde dosyanız eksiksiz ve hatasız olarak tamamlanmış olur. EAGVS müşteri temsilciniz ile yapacağınız görüşmede evrak listesi isterken Almanya seyahat sağlık sigortası yaptırmak istediğinizi de belirtmeniz yeterlidir.

Nazlı Daştan

K. D. 06/09/20, 21:32

Ben 1 yıllık Almanya seyahat sağlık sigortası yaptırmıştım. Bu sigorta kesintisiz 1 yıllık bir seyahati kapsıyordu ancak ben seyahatimi ertelediğim için sigortamı kullanamadım. Şimdi yakın zamanda tekrar bir Almanya seyahati yapacağım. Ben bu yaptırdığım seyahat sağlık sigortasını bu vize başvurusunda kullanabilir miyim? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 06/09/20, 21:46

Merhaba, Almanya sağlık sigortası kişinin seyahat tarihlerini kapsamalıdır. Bu kapsam saat farkları gibi durumlar da göz önüne alınarak seyahatin başlangıcından bir gün önce, bitişinden bir gün sonrası tarihlerini kapsamalıdır. Sizin yaptırdığınız seyahat sigortanız yapacağınız seyahatin tarihlerini kapsıyorsa yeni vize başvurunuzda Konsolosluğa sunabilirsiniz. Ancak seyahat sağlık sigortasının vizenin kabulü veya reddi için önemli bir belge olduğu unutulmamalıdır. Nitekim Almanya vize reddi nedenlerinden 16. madde uygun seyahat sağlık sigortasının yaptırıldığına dair kanıt bulunamadığı için red verildiğinden bahseder. Dolayısı ile Almanya sağlık sigortası, vize başvurunuzda önemli bir belgedir. 

EAGVS vize danışmanlarınız, sağlık sigortanızın seyahatinize uygun olarak yapılmasından dosyanın eksiksiz tamamlanmasına kadar tüm işlemlerinizi tamamlamaktadır. Almanya seyahat sağlık sigortası işlemleriniz için 02129633801 numaralı hattı arayabilirsiniz. 

Nazlı Daştan

Almanya seyahat sağlık sigortası

Cevap Ver