x
 • Yeni Zelanda

  Yeni Zelanda

  Seyahat planınıza uygun olarak sunulan vize çeşitleri, iş, eğitim, aile ziyaretleri kategorileriyle şekillenmektedir.

 • Yeni Zelanda

  Yeni Zelanda

  Yeni Zelanda vizesi için Euroasıa vize uzmanları ile irtibata geçebilir ve başvurunuz için gereken adımları birlikte atabilirsiniz.

Yeni Zelanda Vize Başvurusu

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia'ya hoşgeldiniz.

Okyanusya'nın muhteşem adası Yeni Zelanda'ya seyahat etmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz. Yeni Zelanda, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu sahiplerinden vize isteyen ülkelerden biridir. Ziyaret etmekte olduğunuz bu web sayfası; Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak vatandaşlarımıza vize başvuru hizmeti vermek amacıyla hazırlanmıştır. Sayfamızın devamında Yeni Zelanda vize başvuruları için hazırlanması gereken evrakların listesini, doldurmanız gereken Yeni Zelanda vize başvuru formunu ve vize sürecine dair dikkat edilmesi gereken hususları bulabilirsiniz. Yeni Zelanda'ya yapacağınız vize başvurusunda herhangi bir mülakat, parmak izi işlemi ya da fotoğraf çekimi yoktur, tüm işlemlerinizi Euroasia üzerinden yalnızca kargo ya da kurye aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Yeni Zelanda'ya planladığınız turistik, ticari, ziyaret ve eğitim amaçlı seyahatlerinizde uzmanlarımız ön bilgilendirme ve hazırlıktan, vizeli pasaportunuzun tarafınıza ulaştırılmasına kadar olan tüm süreç boyunca yanınızda olacak. Yeni Zelanda vize başvurularınızın sonuçlanma süresi 25 ila 35 iş günü arasında değişmektedir, bu sebeple seyahat tarihinizden en geç 45 gün önce başvuru yapmaya özen gösteriniz.

Yeni Zelanda seyahatinizin ilk adımlarından biri, vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması adına gerekli evrak işlemlerini eksiksiz tamamlamanızdır. Seyahat planınıza uygun olarak sunulan vize çeşitleri turistik, ticari, aile ve arkadaş ziyareti ile dil okulu ve diğer eğitim kategorileri ana başlıkları altında şekillenmektedir. Yeni Zelanda ticari vize, Yeni Zelanda turistik vize şeklinde ayrılan başvuruların evrak listeleri, çalışma durumunuz, seyahat etme amacınız gibi kriterlere göre oluşmakta ve duruma göre ek belge de istenebilmektedir. Yeni Zelanda vizesi için seyahat amacının belli olması önemlidir. Yapacağınız seyahat üzerine sahip olacağınız vize türleri kendi içlerinde de ayrılmaktadır. 

Yeni Zelanda vizesi kısa süreli seyahatler için;

 • Yeni Zelanda turistik seyahat vizesi
 • Yeni Zelanda ticari amaçlı seyahat vizesi 
 • Yeni Zelanda aile/arkadaş ziyareti amaçlı seyahat vizesi 
 • Yeni Zelanda eğitim vizesi gerekmektedir.

Yeni Zelanda Ana Sayfa1

 

Aşağıdaki amaçlarla seyahat eden kişiler, Yeni Zelanda Genel Ziyaretçi (General Visitor) vizesine başvurabilir;

 • Turizm
 • Ticari amaçlar (Toplantı, görüşme vb.)
 • Aile ziyareti (Yeni Zelanda vatandaşı kişilerin anne, baba, büyükanne yada büyükbabaları başvurabilir. Eş ve çocuklar için bu kategoriden başvuru yapılmamaktadır.
 • Kısa Süreli dil okulu eğitimi
 • Kısa süreli eğitim alacak öğrenciye eşlik edecek veli
 • Tedavi amaçlı
 • Tedavi olacak kişinin refakatçisi
 • Gemi ya da uçak mürettebatı
 • Tur Liderleri
 • Özel yat gezileri düzenlen kişiler
 • Özel yat gezileri düzenleyen kişilerin mürettebatı
 • Sportif faaliyetlere katılım sağlayacak kişiler
 • Müzik, sanat ve çeşitli festivallerle ilgili katılım sağlayacak kişiler
 • Pitcairn adası yerlileri ve adayı ziyaret edecek kişiler
 • Antarctic (Güney Kutup Bölgesi) ziyaretçileri
 • Medya programlarına katılacak kişiler
 • Okul ve öğretim görevlilerini ziyaret edecek kişiler.

Yeni Zelanda vize başvurunuzu online olarak gerçekleştirmek mümkündür. Durumunuza uygun evrakları hazırlamanızın ardından mail ile tarafımıza ulaştırarak işlemlerinizi vakit kaybetmeden başlatabilirsiniz. Yeni Zelanda vizesi başvurularında kritik nokta, konsoloslukça değerlendirilen vize başvurularının tam ve hatasız olması ile istenilen belgelerin doğru biçimde dosyanızda hazır bulunmasıdır. Yeni Zelanda'ya yapacağınız turistik seyahatlerde, seyahat amacınızın net olması, hangi tarihler arasında ülkede bulunacağınız bilgisi, seyahatinizin adım adım planlanmış olması, uçak ve otel rezervasyonlarınızın bulunması ve seyahatinizi rahatça finanse edebiliyor olmanız oldukça önemlidir. Euroasia GVS vize uzmanlarının danışmanlığıyla Yeni Zelanda vizesi başvuru işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bizimle irtibata geçtikten sonra size mail üzerinden ileteceğimiz evrak listesini tamamlayarak ister mail üzerinden, isterseniz kargo ile tarafımıza ulaştırabilirsiniz. Başvuru sonrasında yaklaşık olarak 25 ila 45 gün arasında değişen bir değerlendirme süresi bulunmaktadır, ardından Yeni Zelanda vizesi için Konsoloslukça değerlendirilen vize başvurunuzun nihai kararı size bildirilir. Euroasia GVS tarafından pasaportunuz şahsınıza teslim edilir ve işlem tamamlanır.

 

Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Belgeler
Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunacak olan kişilerden ilk etapta Yeni Zelanda vize takip belgesi ve Yeni Zelanda vizesi bilgi formunu doldurmaları beklenir. Yeni Zelanda vizesi için gerekli tüm belgeleri, durumunuza uygun başvuru sekmesine (Turistik Vize İşlemleri - Ticari Vize İşlemleri - Aile/Arkadaş Vizesi İşlemleri - Dil Okulu ve Eğitim Vizesi İşlemleri) tıklayarak öğrenebilirsiniz. Web sitemizde bulunan evrak listesinin genel bir liste olduğunu unutmayınız, her başvuru kişinin durumuna göre özel olarak hazırlanmaktadır. Bizimle iletişime geçtikten sonra hazırlamanız gereken esas liste ortaya çıkacak, başvuru bu şekilde yapılacaktır.Yeni Zelanda Ana Sayfa2

Davet üzerine gitmeniz halinde davet eden kişiden de durumu destekleyen evraklar isteyen Yeni Zelanda Konsolosluğu için gerekli evrakları eksiksiz hazırlamak önemlidir. Davet eden kişi tarafından gönderilmiş, kişinin adres ve iletişim bilgilerini içeren, davet edilen kişiyi hangi tarihler arasında ağırlayacağını ve masrafları kimin karşılayacağını belirten, imzalı İngilizce davetiye, yanında Yeni Zelanda vatandaşı olanlardan pasaport ve kimlik fotokopisi, Yeni Zelanda vatandaşı olmayan kişilerden ise oturum izni fotokopisi ile birlikte sunulur. Yeni Zelanda vizesi için davet oluşturmuş kişi, davet edilenin masraflarını karşılayacak ise, maaş bordrosu ve hesap özetini sunmalı bunnu yanında INZ 1025 kodlu Sponsorship for Temporary Entry formunu eksiksiz doldurmalıdır. Bu form yalnızca Yeni Zelanda pasaportu ya da Yeni Zelanda oturumu bulunan kişiler ile Yeni Zelanda ticaret odasına kayıtlı şirketler tarafından doldurulabilir. Dikkatle doldurulması gereken bu formda uzmanlarımız size yardımcı olacaktır.

Yeni Zelanda vize başvurusunda bulunan kişi şirket sahibi ise, şahsi evraklarının yanında şirket ile ilgili belgeleri teslim etmelidir. Bunlar, güncel hali ile şirketin faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, şirketin imza sirküleri ve son vergi yılını içeren vergi levhası fotokopisidir.

Başvuruda bulunan kişi öğrenci ya da emekli ise, durumlarını belli eden belgeleri de dosyalarına eklemeleri gerekmektedir. Yeni Zelanda vizesi başvuru sonucunuza etki edecek olumsuz bir durumun olmaması adına Euroasia GVS'nin uzman kadrosu, Yeni Zelanda vizesi başvuru süreciniz boyunca sorularınıza cevap vermek üzere sizinle iletişim halinde olacaktır. Yeni Zelanda vizesi için sizden istenen evrakların hatasız ve eksiksiz tamamlandığı kontrol edildikten sonra başvuru işlemi başlar. Ardından pasaportunuz konsolosluğa iletilir ve değerlendirme sürecine geçilir. Yaklaşık 25 - 45 gün sonra sonuç tarafımıza iletilir ve işlem sonuçlanır. Uzmanlarımız son kararı Yeni Zelanda Konsolosluğunun verdiği vize başvurunuzun olumlu olması adına tüm süreci deneyimleriyle yönetmektedir. 

 

Yeni Zelanda Vizesi Nasıl Alınır?
Yeni Zelanda seyahat işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir ya da sayfamızda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak, telefonla arayarak ya da ask@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

Bize telefonla ulaşmanız durumunda Yeni Zelanda seyahatinizde sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız. Yeni Zelanda vizesi nasıl alınır sorusunun en doğru yanıtı seyahat amacınızın açık, evrakların eksiksiz ve Yeni Zelanda için gerekli belgeler kısmında belirtilen hususlara uygun olmasıdır. Seyahat amacınızı belli eden durumların özenle açıklanması, bu durumların istenilen belgelerle ile desteklenmesi, pasaportunuzun uygun olması ve seyahat isteğinizin net bir şekilde ifade edilmesi başvuru işlemleriniz sağlıklı bir şekilde ilerlemesini sağlayacaktır. Bu aşamada Euroasia GVS vize uzmanlarının sizlere sunduğu bilgiler ile doğru bir kaynaktan yola çıkarak hazırladığınız evraklar ile Yeni Zelanda vizesini almanız mümkündür.  Bununla birlikte nihai kararın Yeni Zelanda Konsolosluğunca verileceğini göz ardı etmemek gerekir.

 

Yeni Zelanda vizesi nereden alınır?
Yeni Zelanda vizesini Euroasia GVS farklı ile Türkiye’nin her yerinden, şahsen gelmenize gerek olmaksızın alabilirsiniz. Bizimle mail ya da telefon üzerinden iletişime geçmenizin ardından gerekli evrakları taratıp tarafımıza ulaştırdığınızda işlemlerinizi aynı gün başlatıyoruz.

 

Yeni Zelanda Vizesi Başvuru Formu
Yeni Zelanda vizesi başvurusunda NZIS Yeni Zelanda Vize Başvuru Formunun dikkatle doldurulması önemlidir. Yeni Zelanda başvuru formu, kişinin özlük bilgilerini, seyahat amacını ve vize talebini içinde barındıran resmi bir ifade şeklidir. Dilekçe ve formlar kısmında bize göndermeniz gereken bilgi formunu görebilirsiniz. Yeni Zelanda’ya seyahat sebebi, Yeni Zelanda vatandaşlığı ile ilgili ya da oturma izni bulunan bir yakını ziyaret ise o kişi ya da kişiler tarafından Sponsorship Form NZIS 1025 formunun da doldurması gereklidir. 

 

Yeni Zelanda seyahatleri ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız. ask@eagvs.com

Yeni Zelanda Ana Sayfa

Yeni Zelanda ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Yeni Zelanda Vizesi Kaç Günde Çıkar?
B. Saygun 28/12/18, 11:16 Cevabı Görüntüle
sayın ilgili yeni zelanda vize işlemleri hakkında bilgi almak istiyorum turist olarak gideceğim. çalışmıyorum, sponsorla gideceğim, işlemler kaç günde sonuçlanıyor, teşekkrüler
Yeni Zelanda Vizesi Gerekli Evraklar 2020
E. Çetin 15/12/18, 13:58 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, öncelikle yararlı web siteniz için teşekkür ederim.
Yeni Zelanda'ya ticari amaçlı seyahat edeceğim. Auckland'daki şirketten davetiyem de geldi. Seyahati Nisan gibi planlıyoruz. İşlemlerin 1 ay sürdüğünü duydum şimdiden hazırlık yapıyorum. Yeni Zelanda vizesi için gerekli evraklar ve süreç konusunda yardımlarınızı rica ediyorum.
Saygılarımla.
Yeni Zelanda Vize Ücreti 2020
O. Pekuz 12/12/18, 10:56 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili yeni zelanda vize randevu başvuru ve ücretlerle ilgili bilgi almak istiyorum.
turizm amacıyla avustralya üzerinden geçeceğiz. avustralya vizemizi aldık, seyahatimiz şubat ayında. iletişim bilgilerimden dönüşünüzü bekliyorum. saygıalrımla.
Yeni Zelanda Vize Randevu
A. Stein 11/12/18, 10:13 Cevabı Görüntüle
merhaba,
istanbulda yasiyorum, yeni zelanda icin turizm amacli vize randevusu almak istiyorum.
ofisinize mi gelmem gerekiyor, prosedür hakkinda bilgi verebilir misiniz?? tesekkurler.
Yeni Zelanda Üniversite Eğitimi
C. Şahin 08/12/18, 13:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Yeni Zelanda’da üniversite okumak istiyorum. Okullarla yazışmalar gerçekleştiriyorum. Şu anda tekrar üniversite sınavına hazırlanıyorum. Orada okumaya gitmek için okuldan kabul almam mı gerekiyor yoksa burada okula kayıt olup gidebilir miyim oradaki okula okumaya?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES